sobhe-no.ir
1058
سه شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۹
10
دردسرها برای تالارهای پذیرایی ادامه دارد

عروس و دامادها محدودیت‌های کرونا را دور می‌زنند

ذخایرخونی به شدت کاهش یافته، حالا به یک حرکت جهادی نیاز است

کف خون

حامد فرحبخش / «مدیرکل انتقال خون گیلان: کاهش ذخایر خونی در گیلان»، «مدیرکل انتقال خون استان اصفهان: ذخیره خون اصفهان به دو روز رسیده است»، «سازمان انتقال خون کشور: نیاز به تمام گروه‌های خونی»، «مدیرکل انتقال خون خراسان‌رضوی: کاهش شدید ذخایر خونی»، «مدیرکل انتقال خون گلستان: قفسه‌های خالی ذخایر خونی در گلستان» و... این‌ها عناوین خبرهای خونی همین یکی، دو روزه اخیر هستند، آژیرخطرهایی که یک واقعیت تلخ را برهنه و عریان فریاد می‌زنند، «ذخیره خونی کشوربه کف رسیده است» و اگر مردم وارد عمل نشوند وضعیت خون، قرمز می‌شود، زمستانی کرونایی با بحران خون و فرآورده‌های خونی.

صبح نو

دردسرها برای تالارهای پذیرایی ادامه دارد

عروس و دامادها محدودیت‌های کرونا را دور می‌زنند


شیوع ویروس کرونا در حدود یک سال گذشته نه تنها ایران بلکه اقتصاد تمام جهان را تحت تأثیر خود قرار داده و تمام مشاغل خرد و کلان را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است. در حالی که تعداد جان‌باختگان ناشی از این بیماری هر روز در سراسر جهان بیشتر می‌شود گستره خسارت به فعالان اقتصادی نیز افزایش می‌یابد و افراد بیشتری مشاغل خود را از دست می‌دهند. ایران نیز از این قائده مستثنا نبوده و بسیاری از مشاغل در آستانه نابودی قرار گرفته‌اند؛ یکی از این فعالیت‌ها، تالارهای پذیرایی و سالن‌های مجالس است که از اسفندماه که آغاز فراگیری بیماری ناشناخته جهانی در کشور است تعطیل شدند و اجازه برگزاری هیچ مراسمی را ندارند.
البته با کاهش دوره‌ای این بیماری، تالارها اجازه بازگشایی محدود و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را داشتند اما با اوج‌گیری دوباره کرونا بار دیگر درهای سالن‌ها به روی مشتری‌ها و متقاضیان بسته شد.  رییس اتحادیه تالارهای پذیرایی در این رابطه گفته است: برگزاری مراسم‌های خانوادگی از جمله عروسی‌ها به رستوران‌ها با فضاهای کوچک منتقل شده است، در صورتی که سالن‌های پذیرایی می‌توانند با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی این آیین‌ها را به خوبی برپا کنند. «خسرو ابراهیمی نیا» با اشاره به خسارت ۱۰۰‌درصدی به صنف تالارهای پذیرایی و سالن مجالس، اظهار داشت: وقفه در فعالیت قابل جبران است اما این بخش نزدیک به ۱۰‌ماه است که از فعالیت باز ایستاده است در حالی که برگزاری مراسم‌ها به مکانی رفته که صلاحیت برپایی ندارند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. وی با اشاره به اینکه تالارهای پذیرایی، سالن‌های بزرگی برای مدیریت برگزاری مراسم‌های مردم در اختیار دارند، خاطرنشان کرد: با در دستور کار قرار دادن کاهش ظرفیت پذیرش مهمان، ضد‌عفونی مداوم سالن‌ها و رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی زیر نظر گروه‌های متخصص می‌توانیم سلامت و بهداشت را تضمین کنیم این در حالی است که با بسته بودن تالارهای پذیرایی اجرای مراسم به رستوران‌ها منتقل شده که وضعیت مناسبی برای این‌گونه فعالیت‌ها ندارند. ابراهیمی‌نیا با بیان اینکه سالن‌های برگزاری مجالس تعطیل شدند اما مراسم‌ها برگزار می‌شوند، تصریح کرد: عده‌ای از سالن‌داران برای جلوگیری از ضرر بیشتر کار خود را رها کرده و به رستوران گردانی روی آورده‌اند، در حالی که با نظارت بیشتر می‌توان این چرخه را در مسیر درست قرار داد.

captcha
شماره‌های پیشین