sobhe-no.ir
1055
شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۹
9
«صبح‌نو» از توقف دو کشتی صید ترال در آب‌های شهرستان جاسک گزارش می‌دهد

ضرب شست به دزدان دریایی

دومین نشست منطقه‌ای «کاک برکت» با هدف بررسی وضعیت معیشتی برگزار شد

5200 شغل برکت برای کولبران کردستانی

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ تا پایان امسال 5200 شغل برای کولبران استان کردستان ایجاد می‌کند. ماجرای ایجاد اشتغال برای كولبران از موضوعاتی است كه در چند سال اخیر بارها مورد توجه قرار گرفته اما اقدامات عملیاتی آنچنانی صورت نگرفته است. شاهد این مدعا نیز خبرهای تلخ مربوط به خسارت وارده به مردمی است كه سعی می‌كنند با كولبری بخشی از معیشت مورد نیاز خود را تامین كنند. این در حالی است كه اقدامات صورت‌گرفته از سوی بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ می‌تواند بخش بزرگی از مشكلات موجود را برطرف كند.

خبر

واکس کرونا در راه است

صبح نو

خبر

واکس کرونا در راه است

ساخت واکسن کرونا در سراسر جهان یکی از مهم‌ترین اتفاقات علمی است. ایران هم از این قافله عقب نمانده است. سخنگوی سازمان غذا و دارو در توییتی نوشت، تا این لحظه پنج  واکسن ایرانی در فهرست کاندیداهای  واکسن کووید‌19 سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته‌اند.
مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و عضو کمیته واکسن کرونا هم در رابطه با ساخت داخلی واکسن کرونا گفت: قرار است اردیبهشت‌ماه سال آینده، تزریق انسانی را در فاز سه شروع کنیم و فاز یک و دو را نیز احتمالاً قبل از پایان امسال اگر مشکلی پیش نیاید، شروع خواهیم کرد.
سازمان جهانی بهداشت در بیانیه‌ای به رویترز گفت: با «مرکز پژوهشی همه‌گیرشناسی و میکروبیولوژی گاملیا» در تماس بوده و این مرکز تمایل خودش را برای تقاضای قرار گرفتن در فهرست اضطراری WHO ابراز کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است: «ما چشم به راه دریافت داده‌های آن‌ها در خصوص واکسن اسپوتنیک‌پنج هستیم. چنانچه محصولی که خواستار ارزیابی برای قرار گرفتن در این لیست شده ملاک‌های لازم را برآورده کند، سازمان جهانی بهداشت نتایج را در سطح گسترده منتشر خواهیم کرد.»
خبرگزاری رویترز نوشته اعطای وضعیت استفاده اضطراری به این واکسن عملاً به معنی آن است که سازمان جهانی بهداشت استفاده از آن را به اعضای خود توصیه می‌کند.
پیش از این شرکت داروسازی «فایزر» اعلام کرده بود داده‌های اولیه از تزریق واکسن کرونا به داوطلبان، حاکی از ایمن بودن واکسن این شرکت است.
این شرکت پیش از این در ماه مهر اعلام کرده بود درخواست جواز برای تولید واکسن کرونا که در همکاری با شرکت آلمانی «بیون تک» در آخرین مراحل آزمایشی قرار دارد، اواخر ماه نوامبر به نهادهای مسوول نظارت بر کیفیت دارو در آمریکا تسلیم خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین