sobhe-no.ir
1055
شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۹
6
هراس از تغییر سیاست‌های رییس‌جمهوری جدید آمریکا، شاه سعودی را به هذیان‌گویی انداخته است

سعودی؛ صادر‌کننده تروریسم در جهان

روح‌الله فرقانی

نگاه

بحران در دولت انگلیس

کمیته‌های مردمی یمن در چند عملیات یکی از سنگین‌ترین ضربات در طول ماه‌های گذشته را بر پیکره سعودی‌ها وارد ساختند

پاسخ یمن به حملات وحشیانه ریاض

اتهامات‌افکنی مقامات سعودی علیه ایران در شرایطی است که عربستان با به راه انداختن ائتلافی نظامی با حمایت کشورهای غربی از سال‌2015 تا به امروز مشغول جنگ و بمباران مردم یمن است و نیروهای مقاومت یمن آنگونه که یک هفته‌ای به آل‌سعود هشدار داده بودند، روزهای اخیر مواضعی را در عربستان سعودی مورد هدف قرار دادند.

صبح نو

نگاه

بحران در دولت انگلیس

دولت انگلیس گرفتار بحران شده و حالا با دومینوی استعفا در دولت مواجه شده است. رسانه‌های انگلیسی بعد از اعلام خبر کناره‌گیری مدیر ارتباطات نخست‌وزیر انگلیس حالا از تصمیم «دومینیک کامینگز»، مشاور ارشد جانسون برای کناره‌گیری از مسوولیت خود تا پایان سال جاری میلادی خبر می‌هند. به این ترتیب در بحبوحه بحران کرونا جنگ قدرتی در دولت انگلیس به راه می‌افتد. رسانه‌های انگلیسی خبر دادند که این متحد دیرین جانسون هم می‌خواهد تا پایان سال جاری میلادی از سمت خود کناره‌گیری کند. به‌این‌ترتیب جانسون در عرض چند روز دو نفر از بهترین متحدان دیرین خود را از دست می‌دهد.
برخی کارشناسان دلایل این استعفاها را به‌وجود آمدن مبارزات قدرتی در رهبری انگلیس ارزیابی می‌کنند. به نوشته رسانه‌های انگلیسی از زمانی که استراتژی ارتباطاتی دولت لندن در دوران بحران کرونا از سوی قانون‌گذاران محافظه‌کار مورد انتقاد قرار گرفته و «کند و گیج‌کننده» توصیف شده است، تنش‌ها به دفتر نخست‌وزیری راه یافته است.
یک خبرنگار بی‌بی‌سی در این شرایط کناره‌گیری «دیوید فراست»، مذاکره‌کننده ارشد برگزیت در انگلیس را هم بعید ندانسته است. این کناره‌گیری‌ها در بحبوحه بحران کرونا و در آستانه تکمیل روند برگزیت شرایط سختی را برای جانسون ایجاد می‌کند. دوران گذار انگلیس آخر سال جاری میلادی به پایان می‌رسد و اتحادیه اروپا و لندن تلاش می‌کنند تا آن زمان به توافقی دست یابند.
شواهد حاکی از آن است که مناقشات بر سر مسائل مورد اختلاف همچنان ادامه دارد و مسیر دستیابی به توافق بسیار دشوار است.

captcha
شماره‌های پیشین