sobhe-no.ir
1055
شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۹
5
نگاهی به مواضع و اقدامات دموکرات‌ها، در سنگ بنا گذاشتن سلطه طلبی و تجاوز آمریکا به سایر کشورها

چرا نباید از انتخاب بایدن خوشحال بود؟

دکتر حسین کچویان / ​​​​​تصور اینکه بعد از صد و اندی تجربه پرهزینه و گذر از معبر تاریخی انقلاب اسلامی، کسانی باشند که لازم باشد برایشان در مورد بدی و زشتی‌های آمریکا استدلال شود، بسیار غریب و غیرقابل باور است؛ اما چاره چیست، ظاهرا ملکم‌خان‌ها و تقی‌زاده‌ها همچنان چون شبحی در شهر پرسه می‌زنند و خواهان ذلت و تحقیر مردم خویشند و با وجود اعجازهای مکرری که از قدرت و توانایی مردم دیده‌اند، روی عجز و ضعف مردم تحت تاثیر فشارهای دشمن سرمایه‌گذاری می‌کنند تا آن‌ را دستمایه معامله فروش ایران و ایرانی به دشمن به ثمن بخس و چند دلاری کنند که آن هم حاصل‌شدنی نیست! بدتر از اینکه چشم روی تجربه حدودا صدسال تجاوزگری آمریکا و قتل و غارت ده‌ها میلیون انسان در ده‌ها کشور می‌بندند تا با تحریف و مغالطه برای این یا آن منتخب یا حزب آمریکایی، برای گمراه ‌کردن و فریب مردم خود، پرونده خیرات و حسنات بسازند.

ليبرال دموكراسی آمريكايی تبديل به كمدی شده است

یو . اس . هوووو...

صبح نو

ليبرال دموكراسی آمريكايی تبديل به كمدی شده است

یو . اس . هوووو...

هرچند که نهادهای انتخاباتی آمریکا گفته‌اند به هیچ‌گونه مدرکی دال بر تقلب در انتخابات‌۲۰۲۰ دست نیافتیم و حتی چین و پاپ فرانسیس نیز پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفته‌اند؛ اما دونالد ترامپ هنوز حاضر نیست نتیجه انتخابات را بپذیرد و بر ادعای تقلب اصرار دارد. روز گذشته چند نهاد مسوول در برگزاری و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که به «هیچگونه مدرکی» دال بر تغییر آراء، مفقود شدن آن‌ها یا نفوذ در سامانه انتخاباتی دست پیدا نکرده‌اند. این بیانیه 
در حالی منتشر می‌شود که ترامپ در جدیدترین ادعای خود مبنی بر «تخلف» انتخاباتی بخشی از گزارش شبکه «او ایان ان» (OANN) را در صفحه توییتر خود منتشر کرد. در گزارش این شبکه خبری نزدیک به رییس‌جمهوری کنونی آمریکا ادعا شده‌است که دستگاه‌های رأی گیری در سراسر آمریکا دو میلیون و ۷۰۰‌هزار رأی متعلق به او را حذف کرده‌اند. با این حال در بیانیه نهادهای محلی و ملی مسوول در امر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آمده که رأی‌گیری هفته گذشته «سالم‌ترین» انتخابات در تاریخ این کشور بوده است. اداره امنیت سایبری و امنیت زیرساخت‌ها (CISA) وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا از جمله نهادهایی است که با انتشار این بیانیه بر صحت انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳‌آبان) تاکید کرده است. مقام‌های ایالت پنسیلوانیا نیز ادعای اخیر ترامپ مبنی بر تغییر ۲۲۱‌‌هزار رأی متعلق به او در این ایالت را رد کردند.
حال رییس‌جمهوری بازنده و رییس‌جمهوری خودخوانده مقابل بکدیگر قرار گرفته‌اند. از طرفی ترامپ به آژانس‌های فدرال این کشور دستور داده از همکاری با تیم انتقال قدرت به رییس‌جمهوری منتحب، خودداری کنند. و از سوی دیگر بایدن هم دفتر انتقال قدرت به دولت خود را فعال کرده و در عرصه بین‌المللی نیز تماس‌هایی با رهبران دیگر کشورهای جهان برقرار کرده است.
ترامپ که نشان داده قصد تسلیم شدن در برابر نتیجه انتخابات را ندارد از طرفدارانش خواسته به نشانه اعتراض همچنان در خیابان‌ها باشند و از سوی دیگر دست به تغییرات گسترده در کاخ سفید زده  و حالا موج اخراج‌ها به پنتاگون هم رسیده‌است. تغییراتی که رسانه‌های آمریکا آن را به خروج نیروهای آمریکا از افغانستان مرتبط دانسته‌اند. طبق قانون آمریکا، «امیلی مورفی» رییس اداره خدمات عمومی باید به‌طور رسمی به دولت انتقالی اجازه مداخله در امور آژانس‌های مختلف دولت و بازبینی لیست کارکنان آن‌ها را فراهم کند. علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، به‌دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به دیوان عالی، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است. همزمان با جنگ قدرت در امریکا نیز گروهی متشکل از بیش از ۱۵۰‌مقام امنیتی و دیپلمات پیشین آمریکا در نامه‌ای، درخصوص تأخیر در روند انتقال قدرت به «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات و پیروز احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری هشدار دادند. این نامه توسط ۱۶۱‌مقام امنیتی سابق از جمله «چاک هیگل» وزیر دفاع پیشین، «مایکل هیدن» رییس پیشین «آژانس امنیت ملی» (NSA) و «آژانس اطلاعات مرکزی» (CIA)، «ویسلی کلارک» فرمانده بازنشسته و «سامانتا پاور» نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل، امضا شده است. امروز مقامات و رسانه‌ای آمریکایی از اقدامات ترامپ تا اول بهمن (زمان انتقال رسمی قدرت) هراس دارند و معتقند که او در این مدت آمریکا را با تحریم‌های داخلی و حتی خارجی مواجه خواهد کرد.
این رسانه‌ها، ادامه دادن به جدال بر سر نتیجه انتخابات و به راه انداختن نا آرامی داخلی را یکی از حربه‌های ترامپ می‌دانند. آنان می‌گویند ترامپ،  رییس‌جمهوری است که با داشتن مهارت در وادار کردن پایگاه سیاسی خود به دست‌زدن به اقدام عملی شناخته می‌شود، بنابراین به راه انداختن نا آرامی سیاسی داخلی از هم اکنون تا اواسط ماه ژانویه، چیز جدیدی نخواهد بود. همچنین برای رییس‌جمهوری کار آسانی خواهد بود که به جای تبدیل شدن به متحدی برای دولت انتقالی «جو بایدن» مدعی پیروزی در انتخابات، به مانعی بر سر راه او مبدل شود. این اقدام در حال حاضر آغاز شده است و اداره خدمات عمومی مانع از شروع روند انتقال قدرت شده است. همچنانکه «کیلی مک‌اینانی» سخنگوی کاخ سفید روز گذشته مدعی شد «تظاهراتی بسیار بزرگ» از سوی هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز شنبه در واشنگتن برگزار خواهد شد. مک‌اینانی در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» گفت: «بر اساس شنیده‌ها فکر می‌کنم [راه‌پیمایی] بسیار بزرگی باشد، برآوردی در این زمینه ندارم». تجمع حامیان ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات آمریکا «راه‌پیمایی میلیونی "آمریکا را دوباره عالی کن"» نام گذاری شده است و گفته می‌شود از مرکز شهر واشنگتن تا دیوان عالی آمریکا انجام خواهد شد. گروه‌های راست‌گرای افراطی نظیر «پسران مفتخر» که اکثراً مسلح هستند، «دزدیدن دی‌سی‌ (واشنگتن) را متوقف کنید» و «نگه‌دارندگان پیمان» برای شرکت در این تجمع اعلام آمادگی کرده‌اند. این در حالی است که گروه موسوم به «لعنت به "آمریکا را دوباره عالی کن"» که معتقدند ترامپ نتیجه انتخابات را به «جو بایدن» رقیب دموکرات خود واگذار کرده است نیز قرار است در همین روز وارد خیابان‌های واشنگتن شوند.

captcha
شماره‌های پیشین