sobhe-no.ir
1055
شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۹
2
خبر

مسکو: بحث تجدیدنظر در برجام باید کنار گذاشته شود

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با «صبح نو» : FATF امکان اثرگذاری روی مبادلات بانکی ایران ندارد

آدرس غلط اقتصاد ی اصلاح طلبان

مدتی است که جریان سیاسی خاصی در کشور که پیش از این نیز خواهان پذیرفتن بدون قید و شرط مفاد FATF‌از سوی ایران بدون لحاظ تبعات آن بود، بار دیگر فعال شده و مشغول تبلیغات روی این گزاره معیوب است که بخشی از مشکلات اقتصاد کشور، به‌خاطر زیر بار نرفتن اصول FATF است. این درحالی است که با‌توجه به تحریم‌های ثانویه آمریکا که هر‌گونه ارتباط بانکی کشورمان با دیگر کشورها را به بن‌بست کشانیده، پذیرش معیارهای FATF ، عملاً هیچ دردی از کشورمان دوا‌خواهد کرد. این، آن چیزی است که دکتر مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» مطرح کرد. او علاوه بر این، درباره چرایی ادامه نیافتن روند ریزش نرخ ارز و چرایی سبزنشدن بورس نیز سخن گفت. در ادامه مشروح گفت‌وگوی روزنامه «صبح‌نو» با طغیانی را از نظر خواهید گذراند.

آخرین خبر

اتلاف وقت با چشم دوختن به قدرت‌های خارجی

بازتاب روز

باید به مدیریت جهادی بیشتر بها داد

خبر برتر

تدوین طرح ساماندهی بازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی

صبح نو

آخرین خبر

اتلاف وقت با چشم دوختن به قدرت‌های خارجی

رامین مهمان‌پرست، سخنگوی اسبق وزارت خارجه در گفت‌وگو با مهر اظهار كرد: بعضی از مسوولان کشور فکر می‌کنند راه‌حل گذشت از بحران‌های اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم، چشم‌دوختن به قدرت‌های خارجی است و امید دارند تغییر و تحولات در سیاست‌های خارجی ایالات متحده آمریکا بتواند راه‌حلی برای مشکلات ما باشد. وی افزود: متأسفانه سال‌های زیادی را با این تصور غلط از دست داده‌ایم، فرصت‌های زیادی به هدر رفت و از ظرفیت‌های بزرگ داخلی غفلت شد، در صورتی که توانایی داخل کشور را می‌توانستیم تقویت و احیا کنیم.
مهمان‌پرست تاکید کرد: مشکل اصلی ما بحران مدیریت در داخل کشور و نگاه اشتباه بعضی از مسوولان در بهره‌برداری از استعدادهای درونی و منابع داخلی کشور است. حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد مشکلات با تدبیر، مدیریت درست و جامع و با استفاده از کسانی که در سطح عالی مدیریت می‌توانند با خلاقیت، دلسوزی و سلامت نفس و به دور از هرگونه فساد و انحصار برای کشور قدم‌های بزرگی بردارند، حل می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین