sobhe-no.ir
1055
شنبه، ۲۴ آبان ۱۳۹۹
10
با تخصیص ارز به روغن‌های رسوبی در گمرک:

کمبود روغن نیمه جامد تا اواخر هفته رفع می‌شود

ایران با تركیبى از بازیكنان جوان و با تجربه بوسنى را شكست داد

رنسانس در تیم ملى

دومین بازى تیم ملى در سال‌٢٠٢٠ و با هدایت دراگان اسكوچیچ كروات با پیروزى ارزشمند در سارایوو و مقابل تیم ملى بوسنى و هرزگوین به پایان رسید. ویروس کرونا رکورد عجیب و بی‌سابقه تنها دو بازی ملی در یک سال میلادی‌(۲۰۲۰)را برای فوتبال ایران به ثبت رساند و تیم ملی ایران که پس از جام ملت‌های‌۲۰۱۹ آسیا و جدایی کارلوس کی‌روش ماجراهای عجیب و بی‌سابقه‌ای را پشت سر گذاشته، بالاخره کار خودش را با سرمربی جدید آغاز کرد.

صبح نو

با تخصیص ارز به روغن‌های رسوبی در گمرک:

کمبود روغن نیمه جامد تا اواخر هفته رفع می‌شود


 این روزها که مردم شاهد افزایش قیمت انواع اجناس در بازار هستند، کمبود کالاها و اقلام مورد نیاز، مشکلات و دغدغه‌های آن‌ها را دو چندان کرده است. روغن به‌عنوان یکی از مواد غذایی مهم مردم همواره مورد نیاز آن‌ها در خانه است ولی این روزها در بازار کمیاب شده و دسترسی به آن برای مردم کمی سخت شده است؛ به‌طوری که در برخی  استان‌ها شاهد ایجاد صف برای گرفتن روغن هستیم.
 مسوولان سعی در رفع  این مسأله دارند و برایش راهکارهایی نظیر ترخیص مواد اولیه تولید، از گمرک هم تعریف کرده‌اند. آقای ابوالحسن خلیلی، رییس هیأت‌مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر، با بیان اینکه حدود ۵۰‌هزارتن روغن خام در گمرکات رسوب کرده بود، گفته است: طی هفته جاری ارز این محموله‌ها تخصیص داده شده و کار انتقال ارز آن توسط واردکنندگان در حال انجام است. وی اضافه کرد: به محض اینکه فروشندگان اصلی این روغن‌ها، ارز خود را دریافت کنند، امکان ترخیص این روغن‌ها فراهم می‌شود و سپس کار انتقال آن‌ها به کارخانجات تولیدی انجام خواهد شد.طی هفته جاری بخشی از این روغن‌ها ترخیص و به کارخانجات منتقل می‌شود.
خلیلی با بیان اینکه این روغن‌ها بیشتر برای استمرار تولید کارخانجات است، گفت: طی یک ماه گذشته حدود ۷۰‌هزار تن روغن خام از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است. وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره کمبود روغن نیمه‌جامد در فروشگاه‌های سطح شهرها افزود: این کمبود بیشتر مربوط به احجام 5‌/4کیلوگرمی و ۵‌کیلوگرمی روغن نیمه جامد است که به‌دنبال کاهش تولیدی که اتفاق افتاد مردم تصور کردند خلأ بزرگی پیش آمده و برای خرید هجوم آوردند و بیش از نیاز معمول اقدام به خرید کردند. خلیلی اضافه کرد: علاوه بر این، این روغن‌ها قابلیت مصرف در صنف و صنعت را نیز پیدا کرده‌اند و این مسائل باعث ایجاد کمبود در بازار شد. با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تولید احجام 5‌/4 کیلوگرمی روغن نیمه جامد افزایش پیدا می‌کند و تا اواخر هفته  کمبود ایجاد شده در این حوزه رفع خواهد شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین