sobhe-no.ir
1051
یکشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۹
2
خبر

روحانی: ان‌شاءالله دولت آینده آمریکا به تعهداتش برگردد

بازار سرمایه آماده جذب نقدینگی ناشی از کاهش نرخ ارز

بازار سرمایه آماده جذب نقدینگی ناشی از کاهش نرخ ارز

سیر نزولی قیمت‌ها در حالی در بازار ارز از عصر چهارشنبه 14‌آبان‌ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد که قیمت دلار با کاهش حدود 6‌هزار تومانی همراه بوده و از 30‌هزار تومان ظهر چهارشنبه به 24‌هزار تومان در ظهر روز شنبه 17‌آبان رسیده است؛ کاهشی که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آن تأثیر‌گذار بود.

آخرین خبر

انهدام چهار شبکه بزرگ قاچاق ارز توسط وزارت اطلاعات

بازتاب روز

جریمه و توقیف بانک‌های ایرانی در بحرین

خبر برتر

لغو محدودیت‌‌‌های ارز صادراتی برای واردات

صبح نو

خبر

روحانی: ان‌شاءالله دولت آینده آمریکا به تعهداتش برگردد

حجت‌الاسلام حسن روحانی، رییس‌جمهوری صبح دیروز در  در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: مردم نزدیک ۹‌ماه است که با بیماری و ویروس کرونا روبه‌رو بوده و با مشکلات فراوانی مواجه شدند. همه‌گیری و ابتلا در موج سوم بیشتر بود که همه دنیا هم همینطور بود.
وی ادامه داد: با همکاری یکدیگر و چارچوب‌هایی که ستاد و قرارگاه انجام می‌دهد امیدواریم شاهد آرامش بیشتری در جامعه باشیم. مردم در سه سال گذشته با تروریسم اقتصادی مواجه بودند و در این زمینه مقاومت، صبر و ایستادگی شایسته‌ای را نشان دادند. تصمیم کشور ما مشخص است و ملت ما صبوری و مقاومت خود را ادامه می‌دهد تا طرف مقابل در مقابل قانون و مقررات سرفرود آورد.
روحانی با تاکید بر اینکه ان‌شاءالله دولت آینده آمریکا در مقابل قانون تسلیم باشد و به تعهداتش برگردد، تصریح کرد: امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای باشد که تحریم‌کنندگان متوجه شده باشند که راه‌شان، نادرست و ناصحیح بوده و به هیچ عنوان به اهداف خود دست نخواهند یافت و این تجربه سه ساله برای آن‌ها درسی باشد که دولت آینده آمریکا در برابر قانون و مقررات تسلیم باشد و به همه تعهدات خود برگردد و مردم پاداش صبر و مقاومت و ایستادگی خود را لمس کنند و ببینند.
وی اضافه کرد: با‌توجه به موج جدید و شرایطی که امروز با آن مواجه هستیم، هم در این جلسه و هم در جلسه گذشته به این نتیجه رسیدیم که برای اجرای دقیق‌تر و شدیدتر پروتکل‌های بهداشتی نیاز داریم که تمهیدات بیشتری را مدنظر قرار دهیم. رییس‌جمهوری در مورد ویروس کرونا گفت: باید تمهیدات بیشتری در زمینه این بیماری انجام دهیم. ما باید یک مراعات زنجیره‌وار را انجام دهیم. رعایت یکی از پروتکل‌ها ما را به مقصد نمی‌رساند. تنها اکتفا به ماسک نمی‌تواند ما را به مقصد برساند.برای اینکه اجتماعات کاهش یابد با قانون و مقررات به نتیجه نمی‌رسیم و مردم باید ما را یاری کنند. وی گفت: در این جلسه مطرح شد مکان‌های سرپوشیده می‌تـ‌واند مشکل‌ساز باشد و در زمستان غیر از آنفلوآنزا و سرما‌خوردگی این مشکل را هم ایجاد می‌کند. باید زمان اجتماعات را در فضای بسته کوتاه کنیم. مردم ما صاحب حقوق شهروندی هستند و رفت‌وآمد، انتخاب محل سکونت و حضور در اجتماعات برای آن‌ها آزاد است اما همه این‌ها قیدی دارد که به سلامت مردم و جامعه ضربه نزند. 

captcha
شماره‌های پیشین