sobhe-no.ir
1051
یکشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۹
14

خبر

نگاه «صبح‌‌نو» به برنامه عصرگاهی شبکه سه سیما

یک عطسه پاییزی

در روزهایی که عطسه نشانه نگران‌کننده ابتلا به بیماری است، تلویزیون پخش برنامه‌ای را با همین نام آغاز کرده که در پارادوکسی معنایی با نامش قرار است نشان بیماری نباشد و نشاط هدیه دهد. «عطسه» کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که شنبه تا چهارشنبه عصرها روی آنتن این شبکه می‌رود. این برنامه در مدت زمان کوتاهی که از آغازش گذشته است، نگاهی به مسائل اجتماعی روز با رویکردی طنازانه دارد. در روزهایی که شرایط حاکم بر جامعه، فضایی تلخ برای مردم ما رقم زده است، اینکه تلویزیون در جایگاه رسانه‌ای فراگیر، پخش برنامه‌های بانشاط و طنز را در دستورکار قرار دهد، اتفاق خوبی است. در این گزارش نگاهی خواهیم داشت به برخی از ویژگی‌های این برنامه نوپا.

معرفی روز

«جزیره دکتر مورو» در کتابفروشی‌ها

چهره روز

خروج جانی دپ از دنیای جادوگری «رولینگ»

خبر روز

آغاز هشتمین‌دوسالانه ملی مجسمه‌سازی تهران از ۲۱‌آذر

صبح نو

خبر

برگزیدگان فصل نهم 
مسابقه بزرگ «یک دو صدا » 
به رقابت با هم می‌روند
یکشنبه ۱۸‌آبان، برگزیدگان فصل نهم در بخش اجرا و سخنوری با حضور داوران این بخش مسعود روشن‌پژوه، دکتر محمد نظری و فاطمه آل‌عباس به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. فصل نهم مسابقه «یک دو صدا» شامل قصه‌گویی، نقالی، اجرا، سخنوری، بازیگری رادیو، برپاخند، خوانندگی و نوازندگی است.
از ۳۸۰‌کار رسیده در بخش اجرا و سخنوری، ۷۷‌نفر برای آزمون اولیه دعوت شده‌اند، در این مرحله شرکت‌کنندگان باید به مدت سه دقیقه، به صورت بداهه در مورد موضوعاتی چون همدلی و مهربانی، شرایط کرونا، قدردانی از دیگران اجرا و سخنوری داشته باشند. گفتنی است؛ داوران این بخش از مسابقه مسعود روشن‌پژوه، دکتر محمد نظری و فاطمه آل‌عباس هستند.
مسابقه یک دو صدا از شنبه تا چهارشنبه ساعت‌۲۰:۰۰ به تهیه‌کنندگی مهدی ساعی و زینب برومند و اجرای ابوالفضل آقاخانی از رادیو ایران پخش می‌شود.
 
استقبال کاربران فیلیمو   از دو قسمت ابتدایی «دیرین‌ دیرین»
سریال طنز «دیرین دیرین» با شعار «احمقانه‌ترین سریال ایران»، پس از بررسی رفتارکاربران و ثبت آمار بازدید مخاطبان در هفته اول انتشار، رکورد ۳‌میلیون و ۸۷۸‌هزار و ۷۳۵‌دقیقه تماشا را ثبت کرده است.
این پویانمایی به کارگردانی علی درخشی و تهیه‌کنندگی عبدالحسین و محمد ابوالحسنی، به سراغ موضوعات و مشکلات اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی رفته است و محمد‌رضا علیمردانی؛ دوبلور، خواننده و بازیگر با سابقه صداپیشگی ۲۳شخصیت این سریال چون راوی، وی، قرمزانی، قهوانی، اینیوعه و ... را برعهده دارد.
همچنین نظرات ثبت شده در پلتفرم فیلیمو و 
رفتار شناسی کاربران نشان از استقبال مردم از سریال‌های تک موضوعی با مدت زمان کوتاه دارد و مجموعه «دیرین دیرین»، نیز در ۵۰‌قسمت ۲۰‌‌دقیقه‌ای با پخش دو قسمت مورد توجه و رضایت مخاطبان قرار گرفته است.
این سریال محصول استودیو پویانمایی «نسل اندیشه سبز» است، که روزهای شنبه و یکشنبه هر هفته از فیلیمو پخش می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین