sobhe-no.ir
1051
یکشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۹
1
حاشیه‌سازیِ سکانسی از سریال «آقازاده»

زن‌کشیِ سیاسی

در آخرین قسمتی که از «آقازاده» پخش شد، یک سکانس حاشیه‌ساز شد. شخصیت دکتر بحری، همسر جوان صیغه‌ای‌اش را با سلاح کمری به قتل رساند. برخی مخاطبان و رسانه‌ها این سکانس را اشاره به ماجرای قتل همسر شهردار سابق تهران دانستند.

با وجود رسیدن بایدن به رأی ۲۷۰ الکترال ترامپ شکست را نپذیرفت

آمريكا عليه آمريكا

هرچند روند شمارش آرا در آمریکا به‌ طول انجامیده اما جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با به‌دست‌‌‌آوردن 264 رأی الکترال و کسب احتمالی دست‌کم 6 رأی الکترال دیگر، ترامپ را در آستانه شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قرار داده است.

سرمقاله

پایانی بر پایان تاریخ

جوانان قرارگاه امام رضا (ع) همچنان به فعالیت‌های جهادی خود ادامه می‌دهند

پاکاریم

اوایل شروع کرونا در کشور همه با شعار کرونا را شکست می‌دهیم به میدان آمدند. مردم قرنطینه را جدی گرفته بودند و فضای مجازی پر شده بود از ویدئوهای پختن نان خانگی، اما کم‌کم روزهای ملال‌انگیز کرونایی رخوت را به جان مردم انداخته و دیگر کسی انگیزه روزهای اول را ندارد. حتی خیلی‌ها هم که در آن زمان نذر ماسک و محلول‌های ضدعفونی‌کننده می‌کردند پا پس کشیدند، اما هستند کسانی که هنوز بعد از گذشت ماه‌ها از شیوع کرونا همچنان به سرسختی روزهای اول پای کار هستند. جوانان قرارگاه امام رضا(ع) یکی از این گروه‌هایی است که برای کمک به آسیب دیدگان و محرومان لحظه‌ای از تلاش خود دست نکشیده است. آن‌ها این روزها سامانه « پاکاریم» را برای خدمات بیشتر راه‌اندازی کرده اند. آن‌ها از مردم می‌خواهند به این سامانه بپیوندند تا بتوانند خدمات بهتر و وسیع‌تری در این روزها انجام دهند.

امارات و عربستان روی اسب بازنده قمار کردند

واهمه تیم «بی»

روح‌الله فرقانی / هرچند تا اعلام نتیجه نهایی انتخابات آمریکا چند روز دیگر باقی مانده است اما اخبارغیر رسمی پیشتازی «جوبایدن» نامزد حزب دموکرات را در این دوره از انتخابات نشان می‌دهد، انتخابی که موجب بازی دو سر باخت کشورهای مرتجع منطقه مانند امارات، بحرین و حتی عربستان می‌شود که از حیثیت و آبروی خود برای ماندن ترامپ در کاخ سفید خرج کردند اما این حیثیت به باد رفت.

اسماعیل کهرم در گفت و گو با«صبح‌نو»‌: شاید نسل بعدی درناها مسیر ایران را بلد نباشند

«امید»، آخرین دُرنای مهاجر ایران

زهرا اردشیری / داستان مهاجرت هر ساله درناهای سیبری به تالاب فریدون کنار حکایت جالبی دارد. امید، نام آخرین آن‌هاست که هر سال با مهاجرت به تالابی در مازندران دوستداران محیط‌زیست را شگفت‌زده می کند. «امید» پس از حادثه تلخی که در منطقه ازباران درسال‌۱۳۸۶ اتفاق افتاد جفتش «آرزو» را از دست داد و پس از آن برای زمستان گذرانی درتالاب‌های مازندران مسیر پنج هزارکیلومتری را به تنهایی پرواز می‌کند. این سیزدهمین سال متوالی است که این درنا مهاجرت خود را به تنهایی به ایران انجام مى‌دهد.

بازار سرمایه آماده جذب نقدینگی ناشی از کاهش نرخ ارز

بازار سرمایه آماده جذب نقدینگی ناشی از کاهش نرخ ارز

سیر نزولی قیمت‌ها در حالی در بازار ارز از عصر چهارشنبه 14‌آبان‌ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد که قیمت دلار با کاهش حدود 6‌هزار تومانی همراه بوده و از 30‌هزار تومان ظهر چهارشنبه به 24‌هزار تومان در ظهر روز شنبه 17‌آبان رسیده است؛ کاهشی که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آن تأثیر‌گذار بود.

گزارش «صبح‌نو» درباره آخرین دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا و تعطیلی صنوف مختلف را بخوانید

شهر خلوت می‌شود

عارف چراغی / با وجود تداوم انتشار ویروس کرونا، بازگشت مردم به زندگی روزمره و عادی‌شدن تعداد مبتلایان و آمار فوت‌شدگان بیش از هرچیز به چشم می‌خورد. این درحالی است که این روزها کرونا با سرعت زیادی در حال خودنمایی در همه سطوح جامعه است و تنها سلاح مبارزه با آن، استفاده از رعایت فاصله اجتماعی و قطع زنجیره انتقال است. به دنبال وخامت اوضاع و عادی‌انگاری رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور در تجمعات غیرضروری، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا از تشدید نظارت و اعمال محدودیت‌های کرونایی خبر داد. تشدید محدودیت‌ها در شرایطی روی داده است که از دو هفته گذشته بسیاری از مسوولان و نیز مردم در انتظار اعلام تعطیلات مدت‌دار به منظور کنترل شدت شیوع ویروس کرونا هستند. از سوی دیگر نادیده‌انگاری برخی محدودیت‌ها در روزهای گذشته، علتی شده است برای اینکه حالا این سوال ایجاد شود كه نظارت بر اجرای درست این محدودیت‌ها چگونه صورت خواهد گرفت و‌ با متخلفان چگونه و به چه شکلی برخورد خواهد شد؟

جستاری در تفاوت نگاه به طب سنتی و مدرن و حواشی به‌وجود آمده در درمان کرونا

طب سنتی و مدرن، نیازمند معالجه با گفت‌و‌گو

حمید ایزدبخش پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع) / واقعیت آن است که نسبت به طب سنتی (ماهیت، ابعاد و روش‌شناسی آن) ادراک و نگرش دقیقی وجود ندارد و افراد مختلف نگرش محدود و کانالیزه خود را به طب سنتی نسبت می‌دهند. سپس آن شی منتسب‌شده را محکوم کرده و حکم صادر می‌کنند. مثلا به طب سنتی طب قدیمی، طب علفی، شبه‌علم و... می‌گویند، آنگاه می‌گویند طب قدیمی، طب علفی و شبه‌علم محکوم است به روش و نگرشی غلط! حال آنکه تنها مدعی این موضوع خود آن شخص بوده است.

شماره‌های پیشین