sobhe-no.ir
1050
شنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۹
2
خبر

روحانی: دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم خواهد شد

جریان حامی دولت در پی گره زدن مجدد اقتصاد کشور به سیاست خارجی است

اصلاح‌طلبان به‌دنبال ساختن دوگانه آمریکای خوب و بد هستند

در حالی که نتیجه انتخابات در آمریکا هنوز به‌طور قطعی روشن نشده است، اصلاح‌طلبان نسبت به پیروزی نامزد دموکرات‌ها به یقین رسیده و برای آن تبلیغات مثبت به راه انداخته‌اند. بنابر ادعای این جریان، ورود دموکرات‌ها به کاخ سفید می‌تواند ظرفیت‌های خوبی برای آن‌ها باشد تا بتوانند با بهانه قرار دادن حضور بایدن و قدرت‌گیری گزاره مذاکره، خود را به‌عنوان بازیگر جدی در انتخابات‌1400 نشان بدهند.

آخرین خبر

ذوق‌زدگی از آمدن یکی، سراب آرزوهاست

بازتاب روز

چهار دهه مقاومت ملت ایران، درسی برای آمریکا

خبر برتر

وابسته شدن اقتصاد به فعل و انفعالات خارجی جای تاسف است

صبح نو

خبر

روحانی: دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم خواهد شد

 حسن روحانی، رییس‌جمهوری در مراسم بهره‌برداری از مرحله نخست طرح ملی انتقال آب خلیج‌فارس به مناطق کویری، اظهار کرد: توانستیم یکی از طرح‌های بسیار بزرگ و برای عده‌ای غیرقابل باور را افتتاح کنیم. البته امسال پروژه‌های بسیار مهمی را تا پایان سال و اوایل سال آینده افتتاح خواهیم کرد. پروژه‌ای که امروز افتتاح شد یک پروژه باورناکردنی بود که در دولت تدبیر و امید اجرایی شد.
روحانی خط انتقال آب خلیج‌فارس به مناطق مرکزی ایران را خط انتقال امید دانست و تأکید کرد: با این خط لوله انتقال، آب تنها به فلات ایران نمی‌رسد بلکه امید به آنجا می‌رسد. تمام کشاورزان، صنعت‌گران و مردم به داشتن یک آب پایدار امیدوار می‌شوند.
روحانی تصریح کرد: سال‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم. مردم بدانند در این سه سال سختی‌هایی را پشت سر گذاشتیم. سختی‌ها و فشاری که در تاریخ ایران نظیرش را سراغ ندارم. البته همیشه فشار و تحریم وجود داشته اما جنگ اقتصادی و آن هم در شرایط کرونا و شرایطی که مردم نیازمند دارو و تجهیزات پزشکی بودند. فردی که مسوولیت در کاخ سفید داشت بی‌رحمانه حتی در دوران کرونا تحریم‌ها را تشدید کرد. این‌ها به هیچ اصولی پایبند نبودند. این‌ها هیچگونه پایبندی به اصول حقوق بشر و قوانین آن نداشتند.
رییس‌جمهوری اظهار داشت: من مطمئنم ملت ایران در نهایت پیروز خواهد بود. ممکن است نتایج انتخابات آمریکا تا امشب مشخص و معلوم می‌شود که قدرت دست چه کسی خواهد بود اما برای ما مهم نیست. قدرت دست هر کسی باشد بی‌تردید دولت بعدی آمریکا در برابر ملت ایران تسلیم خواهد شد و راهی جز این ندارند که در برابر قانون، مقررات و فشار افکار عمومی، صبر و مقاومت ملت بزرگ ایران کوتاه بیایند.
وی ادامه داد: ملت ما در هشت‌ماه گذشته هم کرونا و مشکلات پیش آمده در پی شیوع آن را تحمل کردند و هم با تحریم‌ها و سختی‌ها مقابله کردند و توانستند در برابر این فشارها بایستدند و در نهایت ما می‌توانیم موفق باشیم. افتتاح این پروژه‌ها دلیل روشن و واضحی است که ملت ایران از حرکت باز نمی‌ایستد و در برابر فشارها کمر خم نمی‌کند.
روحانی گفت: ما می‌توانیم دشمنان را مجبور کنیم که مجدداً به قانون و مقررات پایبند باشند و پیمان‌ها را اجرا کنند.

captcha
شماره‌های پیشین