sobhe-no.ir
1050
شنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۹
15

اخبار کوتاه

فیلم مجیدی به‌عنوان فیلم افتتاحیه برگزیده شد

افتتاح جشنواره دوحه با «خورشید»

رسانه های جهان درباره انتخابات آمریکا چه می گویند

آمریكا، بزرگ‌ترین بازنده

شمارش آرا و رقابت نزدیك دو نامزد جمهورى‌خواه و دموكرات در انتخابات ریاست‌جمهورى آمریكا همچنان یكى از مهم‌ترین سوژه‌هاى مورد توجه رسانه‌هاى جهان به شمار مى‌رود. در واقع جدال كلامى دو نامزد و نزاع خیابانى هواداران‌شان در ایالات مختلف آمریكا عمق شكاف اجتماعى ایجادشده در این كشور را به تصویر كشیده و این موضوع از چشم رسانه‌هاى جهان پنهان نمانده است.

صبح نو

اخبار کوتاه

«نفت و خون» رونمایی شد
مستند سینمای «نفت و خون» به کارگردانی مصطفی شوقی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر با محوریت اتفاق تاریخی بزرگ ایران رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، مراسم رونمایی مستند سینمای «نفت و خون» عصر روز چهارشنبه ۱۴‌آبان با حضور رستم قاسمی وزیر اسبق نفت و احمد سبحانی، سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا، در کافه نخلستان سازمان اوج برگزار شد. در ابتدای این مراسم مصطفی شوقی کارگردان «نفت و خون» در سخنانی اظهار کرد: به‌دلیل ضرورت نیاز بود تا مراسم رونمایی این مستند در چنین شرایطی برگزار شود چرا که «نفت و خون» درباره ماجرایی است که حداقل برای ما ایرانی‌ها در میان انبوه اخبار بد و ناگوار ۸-۹‌ماه اخیر خیلی مورد توجه قرار نگرفته و این خبر خیلی خوب در میان حجم عظیمی از اخبار بد و ناگوار گم شد.
در پایان این بخش از پوستر مستند «نفت و خون» با حضور رستم قاسمی و احمد سبحانی رونمایی شد و از عوامل سازنده مستند شامل مصطفی شوقی کارگردان، مسعود ساکی تدوینگر، محمد‌امین عاشوری آهنگساز و مهدی مطهر، تهیه‌کننده تقدیر شد.

مرور فیلم‌های ابوالفضل پورعرب در شبکه نمایش
این هفته شبکه نمایش، در بخش ژانر منتخب هفتگی خود به فیلم‌هایی با مضامین علم و دانش و در بخش صحنه‌گران به‌مرور آثار بازیگر نام آشنای کشورمان ابوالفضل پورعرب می‌پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه فیلم‌های ایرانی و تله فیلم‌های «گلنار»، «یاد استاد»، «راه سوم»، «آنجا که زاده شدم»، «نشانی لاله‌ها»، «نامه‌های خیس» و «آینه بغل» به ترتیب از شنبه‌۱۷ تا جمعه ۲۳‌آبان‌ماه ساعت‌۱۳ روی آنتن می‌رود. همچنین شبکه نمایش، در بخش ژانر هفتگی خود به فیلم‌هایی با مضمون علم و دانش پرداخته است که از شنبه تا جمعه ساعت‌۱۹ فیلم‌های «ماری کوری-شهامت دانش»، «مردی که بی‌نهایت را می‌شناخت»، «انیشتین و ادینگتون»، «معجزه گر»، «تمپل گرندین»، «ضربه مغزی و جنگ جریان» از این شبکه پخش می‌شود.
در بخش صحنه‌گران هفته، این شبکه به مرور آثار بازیگر کشورمان ابوالفضل پور‌عرب می‌پردازد که با بازی در فیلم «عروس» شناخته شده است. فیلم‌های این بازیگر از شنبه تا جمعه ساعت‌۲۱ «عروس»، «دست‌های آلوده»، «در کمال خونسردی»، «دو روی سکه»، «چهره»، «جوانی» و «چند می‌گیری گریه‌کنی» هستند.
علاقه‌مندان به فیلم‌های کلاسیک می‌توانند از شنبه تا جمعه ساعت یک بامداد فیلم‌های «آرزوی مرگ»، «برادران شیردل»، «مشعل»، «مردی با لباس سفید» و… را از این شبکه به تماشا بنشینند.

نویسنده «وفا»، «فصل شب» را می‌نویسد
نویسنده سریال‌های تلویزیونی گفت: داستان این سریال جاسوسی عاشقانه است و به جمع شدن نیروهای داعش و حضور نیروهای تکفیری می‌پردازد.
سعید رحمانی، نویسنده سریال‌های تلویزیونی در گفت‌وگو با فارس، گفت:‌ این روزها مشغول بازنویسی سریال «فصل شب» در ۴۰قسمت هستم که نام قبلی آن گذر عاشقی بود.
وی ادامه داد: امیدواریم تا کمتر از یک‌ماه آینده پیش تولید این سریال آغاز شود. در حال حاضر برای تغییراتی در حال مذاکره با سازمان صداوسیما هستیم. این نویسنده همچنین بیان داشت: داستان این سریال جاسوسی عاشقانه است و در بین کارهایم شبیه به سریال وفاست، اما از وفا هیجانی‌تر و اکشن‌تر است. قصه ما به روز است و به جمع شدن نیروهای داعش و حضور نیروهای تکفیری می‌پردازد و جغرافیای سیاسی امنیتی منطقه نیز در قصه مطرح می‌شود. رحمانی با اشاره به انتخاب کارگردان این سریال نیز گفت: هنوز کارگردان مشخصی برای این سریال انتخاب نشده است، گزینه‌هایی داریم اما هنوز قطعی نشده است.

captcha
شماره‌های پیشین