sobhe-no.ir
1048
چهارشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۹
6
با ترور و تحریم رهبران مقاومت ، امروز پای گروه های تروریستی به قاره سبز رسیده است

اروپای نا امن

روح‌الله فرقانی / گروه‌های تروریستی تکفیری داعش در حالی این روزها در قلب اروپا جولان می‌دهند و دست به قتل شهروندان غربی می‌زنند وقاره سبز را ناامن ساختند که دولتمردان آن‌ها با حمایت‌های نظامی و آموزشی داعش، آن‌ها را برای بی‌ثباتی در غرب آسیا(سوریه و عراق) بارها تشویق و تجهیز کردند و حتی از مبارزه ایران با این گروه‌های تروریستی ناخرسند بودند و برای ادامه بی‌ثباتی منطقه، اقدام به ترور رهبران مقاومت کردند.

«صبح‌نو» به بررسی ابعاد مختلف حادثه تروریستی دانشگاه کابل و خلافت جدید داعش پرداخت

داعش علیه دانش

گروه‌های تروریستی در حالی روزها و هفته‌‌‌های اخیر در افغانستان اقدامات تروریستی خود را شدت بخشیدند که مذاکرات بین‌الافغانی همچنان در جریان است. گروه تروریستی داعش که در سوریه و عراق با شکست روبه‌رو شد، گویا به خلافت جدید در خراسان بزرگ فکر می‌‌کند و پرچمدار گروه‌های رادیکال در افغانستان شده است تا حوزه خلافت خود را از سین‌کیانگ تا آسیای مرکزی پیش ببرد؛ موضوعی که «محمد پیرملازهی» کارشناس شبه‌قاره بر آن صحه می‌‌گذارد و به «صبح‌نو» می‌‌گوید: داعش پرچم گروه‌های رادیکال افغانستان را بلند کرده است و به خلافت جدیدش فکر می‌‌کند.

صبح نو

با ترور و تحریم رهبران مقاومت ، امروز پای گروه های تروریستی به قاره سبز رسیده است

اروپای نا امن

روح‌الله فرقانی / گروه‌های تروریستی تکفیری داعش در حالی این روزها در قلب اروپا جولان می‌دهند و دست به قتل شهروندان غربی می‌زنند وقاره سبز را ناامن ساختند که دولتمردان آن‌ها با حمایت‌های نظامی و آموزشی داعش، آن‌ها را برای بی‌ثباتی در غرب آسیا(سوریه و عراق) بارها تشویق و تجهیز کردند و حتی از مبارزه ایران با این گروه‌های تروریستی ناخرسند بودند و برای ادامه بی‌ثباتی منطقه، اقدام به ترور رهبران مقاومت کردند.

 شکل‌گیری گروه‌های تروریستی تکفیری داعش را باید دستاورد کشورهای اروپایی و آمریکا درغرب آسیا دانست، گروه‌هایی که جهان غرب به زعم خودش بتواند با تجهیز نظامی و مادی آن‌ها منافعش را با ایجاد جنگ و کشتار مردم، در کشورهای سوریه،عراق، افغانستان، یمن و.. دنبال کند. تروریست‌های تکفیری و افراطی که محورمقاومت به رهبری ایران، به مقابله و مبارزه با آن‌ها پرداخت و توانست در جبهه‌های سوریه وعراق آن‌ها را به نابودی برساند و سایه امنیت و ثبات را بار دیگر به منطقه غرب آسیا هدیه دهد.
 واکنش سید‌حسن نصرالله به حمایت غرب از داعش
اما غرب همچنان به حمایت از گروه‌های افراطی ادامه داد و حتی برخی گروه‌های مبارز مردمی درعراق و لبنان (حشدالشعبی و حزب‌الله) را مورد تحریم‌های خود قرار داد و آن‌ها را تروریست خواند. اما نمی‌دانست که تجهیز کردن و دامن زدن به اقدامات تروریستی داعش درکشورهای مسلمان، روزی دامن خودش را می‌گیرد. موضوعی که «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در پی حمله مسلحانه شهر«نیس» فرانسه ضمن انتقاد از سیاست‌های غرب در حمایت از گروه‌های تکفیری گفت: «شما مسوولان غربی از تروریسم حمایت کردید. تهدید اصلی، در نهایت برای خود اروپاست؛ دین اسلام و قرآن و پیامبرش چه ربطی به این اشخاص دارد که شما از آنان حمایت کردید و پرورش دادید.»
 آمریکا و کشورهای اروپایی در شکل‌گیری گروه‌های تروریستی داعش و حتی از پیوستن شهروندان خود از فرانسه، آلمان، انگلیس و.. به این گروه‌های تروریستی واکنشی و یا ممانعتی به عمل نیاوردند و بر دامن زدن آتش جنگ در کشورهای سوریه و عراق ادامه دادند. غرب که منافعش در سوریه و عراق با شکست روبه‌رو شد به گمان اینکه اگر رهبران مقاومت را ترور کند بیشتر می‌تواند دسیسه‌هایش را دنبال کند، در اقدامی تروریستی و جنایتکارانه سردار سلیمانی و برخی دیگر از رهبران مقاومت عراق را به شهادت رساند. اقدامی جنایتکارانه که موجب شد تا بار دیگر گروه‌های داعش اقدامات تروریستی خودشان را از سرگیرند، اما نه در غرب آسیا، بلکه در قاره سبز و جایی که ادعاهای‌شان در حمایت از گروه‌های تکفیری گوش فلک را پر کرده بود.
هر چند؛ کاریکاتور موهن نشریه شارلی ابدو فرانسوی علیه پیامبر اسلام موجی از خشم در میان گروه‌های مسلمان نیز بر انگیخت. اما آن را می‌توان سرآغاز از سرگیری اقدامات تروریستی گروه‌های داعش در اروپا دانست. گروه‌های افراطی که غرب آن‌ها را برای بی‌ثباتی و تفرقه داخلی در کشورهای غرب آسیا تجهیز و آموزش داده بود.
حمایت غرب از افراطی‌گرایی
در این اثنا یک معلم فرانسوی که این کاریکاتورها را در کلاس درس نمایش داده بود توسط یک افراطی به قتل می‌رسد. این امر موجی از حمله و هجوم به مسلمانان فرانسه، مساجد و مراکز آن‌ها به‌دنبال داشت و نهایتاً یک افراطی دیگر در شهر نیس به مردم شهر حمله می‌کند و سه نفر را به قتل می‌رساند. پس از انتشار کاریکاتورها مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه نه تنها از انتشار آن‌ها دفاع کرد بلکه موضع بسیار بدی علیه اسلام و مسلمانان گرفت که در کشورهای غربی بی‌سابقه یا کم سابقه بود. پس از ترور معلم فرانسوی او این مواضع را تشدید کرد و به جای آنکه مسوولان واقعی این حادثه را محکوم کند و مورد ملامت قرار دهد دین اسلام و تمامی مسلمانان را مورد ملامت و سرزنش قرار داد. مکرون و دولت او پس از حوادث اخیر از اوصاف و اصطلاحاتی استفاده کردند که مشکل را به تمام اسلام و مسلمانان بچسبانند. از تعابیر تروریسم اسلامی و فاشیسم اسلامی استفاده کردند. در واقع مکرون و دولتش با این اظهارات و موضع‌گیری‌ها به تمام اسلام و همه مسلمانان حمله و اهانت کردند. موضع‌گیری مکرون در مورد اسلام و مسلمانان را می‌توان بدترین موضع‌گیری یک زمامدار غربی در سال‌های اخیردانست که اجازه سکوت به گروه‌های افراطی تکفیری مانند داعش را نداد. البته در ادامه مواضع اسلام‌ستیزانه مقامات غربی،«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در واکنش به حملات وین، آن را «تروریسم اسلام‌گرا» خواند.  پیش‌تر دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا به بهانه حملات در پایتخت اتریش، ادبیات ضد اسلامی خود را تکرار کرد.
وزیر کشور اتریش: عامل حمله «وین» از طرفداران داعش بوده است
گروه‌های افراطی به‌خصوص داعش که دست‌پرورده خود غرب بوده و هستند نسبت به اینگونه واکنش‌های تند و توهین‌ها علیه اسلام ساکت نماندند و دست به اقداماتی زدند که دولتمردان غربی آن را در منطقه غرب آسیا دنبال می‌کردند. از این رو، شامگاه دوشنبه تیراندازی‌های متعددی در وین به وقوع پیوست. رسانه‌های اتریش خبر دادند که افراد مسلح به ۶‌نقطه در وین حمله کردند و تمامی این ۶‌نقطه در نزدیکی کنیسه مرکزی بوده است. پلیس اتریش دست‌کم چهار تروریست را که در این عملیات دست داشتند، بازداشت کرده است.
اقدامی تروریستی که «کارل نیهامر» وزیر کشور اتریش دیروز اعلام کرد که عامل حملات مسلحانه «وین» که به کشته شدن دست‌کم سه نفر و مجروح شدن 15‌نفر دیگر منجر شد، از طرفداران گروه تکفیری داعش بوده است. این مقام ارشد اتریش تصریح کرد که دست‌کم یکی از عوامل تیراندازی در وین از طرفداران گروه تکفیری داعش بوده است که مورد اصابت گلوله پلیس قرار گرفت و کشته شد و یکی از همدستان وی همچنان در حال فرار است.
حال باید دید غرب در برابر گروه‌های افراطی تکفیری داعش که آن‌ها را مورد حمایت و آموزش‌های خود قرار می‌دهد و برای بی‌ثباتی در غرب آسیا از آن‌ها استفاده می‌کند، چه رفتار و کنشی در برابر اینگونه اقداماتی خواهد داشت که این روزها دودش به چشم خودش می‌رود و شهروندانش توسط اینگونه گروه‌های افراطی کشته و یا مجروح 
می‌شوند.

captcha
شماره‌های پیشین