sobhe-no.ir
1048
چهارشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۹
2
گزارش

بازتاب سخنان رهبری در رسانه‌های خارجی چه کسی رییس‌جمهور آمریکا شود، برای ایران اهمیتی ندارد

رهبرانقلاب اسلامی در گفت و گو با مردم:

سرنوشت آمریکا نابودی است

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در سخنان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی؟ص؟ و ولادت حضرت امام جعفر صادق؟ع؟به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ، افزودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت‌و‌آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند. مهم‌ترین محور سخنان رهبرانقلاب بدین شرح است:

صبح نو

رهبرانقلاب اسلامی در گفت و گو با مردم:

سرنوشت آمریکا نابودی است

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در سخنان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی؟ص؟ و ولادت حضرت امام جعفر صادق؟ع؟به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ، افزودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت‌و‌آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند. مهم‌ترین محور سخنان رهبرانقلاب بدین شرح است:

امّت اسلامی امروز سرشار از خشم و اعتراض است
امّت اسلامی امروز سرشار از خشم و اعتراض است؛ این نشان‌دهنده زنده بودن جوامع اسلامی است؛ این جای خرسندی است. در شرق و غرب دنیای اسلام، مردم و مسوولان و بسیاری از سیاستمداران اسلامی -البته بعضی در اینجا هم حقارت خودشان را نشان دادند،- امّا اغلب در اینجا از هویّت اسلامی و از شخصیت معظم پیامبر مکرّم اسلام دفاع کردند و خشم و اعتراض خودشان را نشان دادند؛ این نشان‌دهنده زنده بودن ملّت‌هاست. این حادثه اهانت به قرآن، اهانت به پیامبر معظم، در این چند سال چند بار در کشورهای غربی -هم در آمریکا، هم در کشورهای اروپایی- تکرار شده، لکن این‌ها نمی‌تواند به شرافت و جلالت و عظمت پیامبر مکرم اسلام اندکی خدشه وارد کند.

دفاع از وحشی‌گری فرهنگی
منتها یک عبرتی در این ماجرا وجود دارد که این قابل توجّه است؛ این هم از جمله چیزهایی است که باید مورد توجّه کسانی باشد که به مسائل سیاسی دنیا ارتباط دارند و کار می‌کنند. اینجا دولت فرانسه این قضیّه را ربط می‌دهد به حقوق بشر و آزادی و این حرف‌ها؛ عبرت ماجرا اینجاست. حالا این دولت فرانسه چه جور دولتی است؟ این سیاست چه سیاستی است؟ این سیاست همان سیاستی است که خشن‌ترین و وحشی‌ترین تروریست‌های دنیا را در خودش جا داده و پناهگاه آن‌ها شده؛ یعنی تروریست‌هایی که در کشور ما رییس‌جمهوری را به شهادت رساندند، نخست‌وزیر را به شهادت رساندند، رییس قوّه‌قضاییه را به شهادت رساندند، آحاد متعددی از نمایندگان و اجزای دولت و قوّه‌قضاییه را به شهادت رساندند و طبق آماری که در اختیار است، هفده هزار [نفر] از مردم عادی را، مردم کوچه و بازار را، به شهادت رساندند؛ این‌ها تروریست‌های معمولی‌ای نیستند؛ پناهگاه این‌ها فرانسه و پاریس است، آن‌وقت این‌ها ادعای حقوق بشر می‌کنند، ادعای آزادی می‌کنند بنده اعتقادم این است که این‌ها دو روی یک سکه‌اند؛ یعنی دفاع از وحشی‌گری فرهنگی و از آن عمل جنایتکارانه یک کاریکاتوریست، روی دیگر سکّه دفاع از منافقان و دفاع از صدام و کمک به صدام است؛ هر دوی این‌ها دو روی یک سکه هستند.

فلسطین، فلسطین خواهد شد
واقعاً  آنچه امروز در دنیای اسلام وجود دارد، به‌خصوص در بخشی از آن، [یعنی] در این منطقه، فاجعه‌بار است؛ مسأله فلسطین را کم‌رنگ کرده‌اند، حرکت خائنانه و ذلیلانه عادی‌سازی [روابط] با صهیونیست‌ها را راه انداخته‌اند؛ این‌ها همه از معالیل و نتایج عدم اتحاد دنیای اسلام است، که همینطور روی چشم و هم‌چشمی و روی انگیزه‌های فاسد و غلط، یک چنین کار زشتی انجام گرفت و در واقع حق ملّت فلسطین به وسیله عده‌ای تاراج شد. البته مسأله فلسطین تمام‌شدنی نیست و این‌ها نمی‌توانند و کوچک‌تر از آن هستند که این مسأله را به پایان برسانند؛ نخیر، مسأله فلسطین ادامه پیدا خواهد کرد و فلسطین، فلسطین خواهد شد.

 سیاست حساب‌شده و ثابت ما در برابر آمریکا
 در مورد آمریکا، سیاست ما یک سیاست حساب شده و مشخّصی است و این سیاست، با رفت‌وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی‌کند. حالا امروز انتخابات آمریکاست، بعضی‌ها همینطور [حرف می‌زنند] راجع به اینکه چه کسی بیاید، چه کسی نیاید، اگر این بیاید چه می‌شود، اگر آن بیاید چه می‌شود. بله، ممکن است حوادثی اتفاق بیفتد، [امّا] به ما ارتباطی نخواهد داشت؛ یعنی در سیاست ما هیچ تأثیری نمی‌گذارد؛ سیاست ما حساب‌شده است، مشخّص است و رفت‌و‌آمد اشخاص در آن تأثیر ندارد.

عقلانی و مدبّرانه بودن ستیزه‌گری با رژیم مستکبر آمریکا
 و اما مسأله سیزدهم آبان. جالب است که امسال سیزدهم آبان که روز مبارزه با استکبار است، مصادف شده است با ولادت پیامبر اعظم؛ این، آیه شریفه «مُحَمَّدٌ رَسولُ اللهِ وَ الَّذینَ مَعَه، اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم»  را به یاد انسان می‌آورد؛ از آن طرف ولادت، از این طرف «اَشِدّاّْءُ عَلَی الکُفّار» که این حرکت عظیمی [بود] که جوان‌های ما انجام دادند. سیزدهم آبان مظهر استکبارستیزی ملت ایران بود؛ این جور نبود که با چند نفر ساکن در یک سفارتخانه مشکلی داشته باشند؛ مسأله، مسأله یک کار مهم و یک کار نمادینی بود در مبارزه با استکبار که بجا هم واقع شد. رژیم آمریکا رژیم استکباری است و رژیم استکباری، جامع بسیاری از ضررها و شیطنت‌ها و بدی‌هاست. رژیم استکباری، هم جنگ‌افروز است، هم تروریست است، هم تروریست‌پرور است، هم مداخله‌گر است، هم فاسد است، هم انحصارطلب است؛ یعنی وقتی می‌گوییم «رژیم استکباری» استکبار جامع همه این زشتی‌ها، بدی‌ها و شیطنت‌هاست.

فرعون زمانه
فرعون میگفت «اَلَیسَ لی مُلکُ مِصر»؛خیلی خب، مصر هر غلطی میخواست میکرد. امروز آمریکا که همان فرعون آن روز مصر است، به کشور آمریکا اکتفا نمیکند و نمیگوید «الیس لی ملک آمریکا»! [بلکه] بلند میشود میآید وارد کشورهای دیگر میشود، جنگ درست میکند، تسلّط پیدا میکند، پایگاه میسازد؛ یعنی وضع این جوری است و کاری که امروز طواغیت با استفادهی از دانش بشری و پیشرفت دانش میکنند، تبعیضی که هست، نابرابری‌ای که هست، جنگ افروزی‌ای که هست، از همیشه بیشتر است البته سرانجام چنین نظام سیاسی اضمحلال و انهدام است. البته اگر برخی بر سر کار بیایند این انهدام زودتر انجام خواهد شد و اگر برخی دیگر به قدرت برسند ممکن است قدری به تاخیر بیفتد اما سرنوشت محتوم، نابودی است.
قوی شدن کشور، تنها راه برطرف کردن دشمنی‌ها
 دشمنی‌شان با ما هم به‌خاطر این است که ما سلطه ظالمانه آن‌ها را به رسمیّت نشناخته‌ایم؛ یعنی چون زیر بار آن‌ها نرفته‌ایم، چون سیاست‌های آن‌ها را در منطقه قبول نکرده‌ایم، چون سیاست‌شان نسبت به فلسطین را رد کرده‌ایم، چون سیاست‌های ظالمانه آن‌ها را قبول نکرده‌ایم، این‌ها با ما دشمنی می‌کنند و این دشمنی ادامه هم دارد. تنها راه برطرف کردن این دشمنی این است که ما این‌ها را مأیوس کنیم؛ یعنی باید ملت ایران و دولت ایران و نظام جمهوری اسلامی کار را به جایی برسانند که طرف مقابل مأیوس بشود از اینکه بتواند ضربه اساسی وارد بکند. باید قوی بشویم؛ این را من بارها عرض کرده‌ام به ملّت عزیزمان و به مسوولان هم در جلسات کاری، در جلسات خصوصی، در نگاه عمومی، مکرّر مطرح کرده‌ام. باید این ابزارهای قدرت را -قدرت واقعی، نه قدرت پوشالی- در خودمان تقویت کنیم، ملت قوی بشود، کشور قوی بشود، [آنگاه] دشمن مأیوس این‌ها بوده، مردم واقعاً خوب ایستادند، انصافاً ایستادگی کردند و مشکلات را تحمّل کردند و از خودشان استقامت نشان دادند.

امکان حلّ مشکلات اقتصادی با مدیریّت هماهنگ دستگاه‌ها
 خیلی از مشکلات کنونیِ ما ربطی هم به تحریم و مانند این چیزها ندارد؛ مربوط به خود ماست، مربوط به ناهماهنگی‌هاست. این گرانی‌های اخیر واقعاً توجیه ندارد؛ بسیاری از این گرانی‌های اخیر واقعاً توجیه ندارد؛ باید علاج بشود و قابل علاج است؛ باید مسوولان با هماهنگی علاج کنند. شما نگاه که می‌کنید، گرانی از گوشت قرمز، گوشت مرغ و گوجه فرنگی بگیرید تا پوشک بچّه [وجود دارد]؛گرانی‌های این‌ها، گرانی‌های بی‌دلیلی است، هیچ استدلالی پشت این گرانی‌ها وجود ندارد؛ و جنس هم هست؛ مشکل هم وزارت صمت، هم مسوولان تعزیرات، هم بسیج، هم بعضی از دستگاه‌های دیگری که مرتبط با قضیه هستند، [مثل] گمرک و دیگران، با همدیگر همکاری کنند و این مشکل را از جلوی پای مردم بردارند؛ همه این‌ها قابل کنترل است. بنابراین با مدیریت هماهنگ دستگاه‌ها این مشکلات قابل برطرف شدن است.

اهمّیّت تأمین امنیّت خارجی و امنیّت داخلی
 در باب امنیت [هم] که عرض می‌کنیم، عمده مراد امنیت خارجی است که باید کشور به ابزارهای دفاعی مجهّز بشود؛ [مثل] همین موشک و پهپاد و هواپیما و امثال این‌ها که مشغول [ساختن هم] هستند؛ این‌ها امنیّت خارجی کشور را تأمین می‌کند؛ یعنی موجب می‌شود که کشور مطمع دشمن قرار نگیرد، دشمن به کشور طمع نکند. این جور نیست که ما خیال کنیم که همه مشکلات با ساختن موشک درست می‌شود؛ نه، نخیر؛ بعضی از مشکلات هست که هیچ ربطی هم به موشک ندارد؛ امّا بسیاری از مشکلات هم هست که به همین ابزارهای دفاعی ارتباط پیدا می‌کند. در باب امنیت داخلی هم دستگاه‌های امنیّتی ما باید مواظب نفوذ باشند؛ عمده نفوذ است؛ نفوذ دشمن در دستگاه‌های مختلف و اعمال وسوسه‌های‌شان؛ مشکل عمده این است. باید مراقب باشند که این [مشکل] را درست کنند.

لزوم آزادسازی شهرهای اشغالی آذربایجان و تأمین امنیّت ارامنه
 یک نکته آخری هم راجع به این جنگی است که متأسفانه در همسایگی ما، بین دو همسایه ما [یعنی] آذربایجان و ارمنستان در جریان است. این جنگ حادثه تلخی است و امنیّت منطقه را تهدید می‌کند و برای کشور ما هم خوب نیست؛ باید هر چه زودتر تمام بشود و البتّه همه سرزمین‌های آذربایجان که به وسیله ارمنستان تصرّف شده، باید آزاد بشود؛ یعنی باید همه این سرزمین‌ها برگردد به خود آذربایجان -یکی از شرایط اصلی کار [این] است- [زیرا] که متعلق به آذربایجان است و جمهوری آذربایجان برای آزادی این‌ها دارای حق است و باید آزاد بشود. البته بایستی امنیت ارامنه‌ای که در این سرزمین‌ها هستند محفوظ باشد و مرزهای بین‌المللی هم باید رعایت بشود؛ یعنی دو طرف به مرزهای بین‌المللی کشورها تعدی و تجاوز نکنند و مرزهای بین‌المللی باید محفوظ باشد و تروریست‌ها هم باید در نزدیکی مرزهای ما مستقر نشوند.آنطور که در گزارش‌ها هست، اگر چه بعضی‌ها انکار می‌کنند، لکن در گزارش‌های قابل اطمینان وجود دارد که یک تعدادی تروریست از اینجا و آنجا وارد این ماجرا شده‌اند؛ اگر این‌ها نزدیک مرز باشند و احساس خطر بشود، قطعاً برخورد قاطع خواهد شد؛ این‌ها باید نیایند.

captcha
شماره‌های پیشین