sobhe-no.ir
1048
چهارشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۹
2
گزارش

بازتاب سخنان رهبری در رسانه‌های خارجی چه کسی رییس‌جمهور آمریکا شود، برای ایران اهمیتی ندارد

رهبرانقلاب اسلامی در گفت و گو با مردم:

سرنوشت آمریکا نابودی است

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در سخنان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی؟ص؟ و ولادت حضرت امام جعفر صادق؟ع؟به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ، افزودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت‌و‌آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند. مهم‌ترین محور سخنان رهبرانقلاب بدین شرح است:

صبح نو

گزارش

بازتاب سخنان رهبری در رسانه‌های خارجی چه کسی رییس‌جمهور آمریکا شود، برای ایران اهمیتی ندارد


سخنرانی روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در رسانه‌های خارجی به‌ویژه در موضوعات مرتبط با انتخابات آمریکا و اهانت به ساحت پیامبر اکرم ؟ص؟ در فرانسه، از بازتاب گسترده‌ای برخوردار بود.
خبرگزاری «آسوشیتدپرس »در این باره اعلام کرد که موضع تهران در این باره این است که مهم نیست کدام‌یک از نامزدهای انتخاباتی در آمریکا پیروز شود.
«المیادین» در صفحه اصلی خود به پوشش سخنان رهبری پرداخت و به این موضوع اشاره کرد: اینکه چه کسی رییس‌جمهور آمریکا شود برای جمهوری اسلامی ایران اهمیتی ندارد بلکه سیاست‌های واشنگتن مهم‌تر از شخص رییس‌جمهوری است.
شبکه تلویزیونی« اِی‌بی‌سی نیوز »مستقر در نیویورک نیز با پوشش سخنان رهبر انقلاب در این خصوص اعلام کرد: رهبر ایران با انتقاد از موضع فرانسه در حمایت از توهین به پیامبر اسلام خطاب به پاریس اعلام کرد که این کشور به گروهک‌های تروریستی پناه داده و پیشتر نیز در جریان جنگ عراق علیه ایران، از صدام حمایت کرده بود.
«العهد» نیز سخنان رهبری را در صفحه نخست خود منتشر کرد و در تیتری نوشت: هر رییس‌جمهوری که در آمریکا روی کار بیاید، در سیاست ما نسبت به واشنگتن تغییری ایجاد نخواهد شد.
روزنامه «عرب‌نیوز» چاپ عربستان سعودی هم با پوشش فرمایشات دیروز مقام رهبری در این باره نوشت: رهبر ایران اعلام کرد که سیاست تهران در قبال آمریکا تحت تأثیر شخص پیروز در انتخابات این کشور نیست. سیاست ایران در قبال آمریکا کاملاً            آشکار بوده و با جابه‌جایی افراد تغییر نمی‌کند.
«النشره» سخنان رهبری درخصوص سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال واشنگتن را مورد تأکید قرار داده و به نقل از ایشان نوشت: سیاست تهران در قبال آمریکا تحت تأثیر رییس‌جمهوری آتی واشنگتن نیست. شبکه تلویزیونی دویچه‌وله آلمان نیز در گزارشی در این خصوص اعلام کرد: رهبر جمهوری اسلامی ایران روز ۱۳‌آبان در یک سخنرانی زنده تلویزیونی در صحبت‌های خود به مناسبات ایران و آمریکا پرداخت و از اشغال سفارت آمریکا یاد کرد و گفت: این اقدام «کار جوانان در واکنش به اقدامات آمریکا» بود. رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود از دولت فرانسه به شدت انتقاد کرد و گفت که دولت فرانسه «خشن‌ترین و بدترین تروریست‌ها» را در کشور خود پناه داده است و به صدام علیه ایران کمک کرد.
«الجزیره» نیز در تیتری به نقل از مقام معظم رهبری اعلام کرد: همزمان با آغاز انتخابات آمریکا، آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: سیاست ما در مقابل آمریکا کاملاً   واضح و آشکار است و با تغییر اشخاص، تغییر نخواهد کرد.
خبرگزاری «رویترز» هم در این باره اعلام کرد: رهبر انقلاب ایران در سخنرانی خود اعلام کرد که اقدام دانشجویان در خصوص سفارت آمریکا (اشغال لانه جاسوسی) کاری مناسب و عاقلانه بود. وی در ادامه تصریح کرد که سیاست ایران در قبال آمریکا کاملاً آشکار بوده و با جابه‌جایی افراد تغییر نمی‌کند.
شبکه تلویزیونی «اِن‌دی‌تی‌وی » مستقر در دهلی‌نو نیز سخنان مقام معظم رهبری را این‌گونه پوشش داد: رهبر ایران در سخنانی اعلام کرد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امروز در آمریکا برای تهران اهمیتی نداشته و موضع ما در خصوص این کشور مشخص و آشکار است.
«آناتولی» ضمن پوشش فرمایشات مقام معظم رهبری در تیتری نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای آزادی اراضی آذربایجان و تأمین امنیت ارامنه قره‌باغ را خواستار شد.

captcha
شماره‌های پیشین