sobhe-no.ir
1048
چهارشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۹
15
یادداشت کارگردان برای بازیگر فقید

او دراوج توانایی رفت

نقد «هایلایت» در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با یک منتقدسینما

تصویر وادادگی

«هایلایت» فیلمی به کارگردانی اصغر نعیمی است که چندسال پیش ساخته شد و اخیرا در سامانه‌های آنلاین به نمایش درآمد. این فیلم در زمان جشنواره با انتقادات زیادی روبه‌رو شده بود و حالا دایره این نارضایتی به بخش بیشتری از مخاطبان گسترش پیدا کرده است.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

صدای «می‌دونی می‌تونی» درمی‌آید
مسابقه «می‌دونی می‌تونی» با رویکرد طنز و شادی‌آفرینی و با اجرای اردشیر منظم روی آنتن رادیو صبا می‌رود.  به گزارش 
روابط عمومی رادیو صبا، «می‌دونی می‌تونی» عنوان یکی از برنامه‌های جدید رادیو صباست که با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در قالب طنز پخش می‌شود. در هر برنامه دو شرکت‌کننده در بخش‌های مختلف از جمله بخش اطلاعات عمومی، بازی با کلمات، جورچین، برعکس‌گویی، خلاقیت نمایشی و ضرب‌المثل‌یاب با هم به رقابت می‌پردازند. در این برنامه کلیدواژه‌هایی وجود دارند که مخاطبان به ازای هر ۵۰۰‌امتیاز، یک کلمه را به‌عنوان کلید برای رسیدن به بیتی از یک شاعر دریافت می‌کنند و در نهایت با کلماتی که مجری برنامه به آن‌ها می‌گوید می‌توانند آن بیت مورد نظر را حدس بزنند. مسابقه «می‌دونی می‌تونی» شنبه تا چهارشنبه ساعت‌۱۵ به تهیه‌کنندگی نوید جولایی و با اجرای شاد و مفرح اردشیر منظم به مدت ۳۰‌دقیقه روی موج اف ام ردیف ۱۰۵/۵‌مگاهرتز از رادیو صبا پخش می‌شود. فاطمه حمداللهی، نویسنده و طراح سؤالات این مسابقه است. گلچهره زند و داریوش بشارت، بازیگران بخش‌های نمایشی و مونا قنادها به‌عنوان هماهنگی و دستیار تهیه‌کننده مخاطبان را همراهی می‌کنند.

آخرین خبر از وضعیت«نوروزرنگی»
علی مسعودی، کارگردان سریال «نوروز رنگی» با اشاره به آغاز تصویربرداری این مجموعه نوروزی از ۲۲‌روز پیش در مشهد، از ابتلای یکی از بازیگران سریال به کرونا و تست منفی دیگر عوامل خبر داد.
علی مسعودی، کارگردان سریال «نوروز رنگی» که برای پخش در نوروز‌۱۴۰۰ در دست تولید قرار دارد، درباره آخرین وضعیت پیشرفت تولید این سریال به مهر بیان کرد: «نوروز رنگی» ۲۲‌روز است کلید خورده و ما این روزها در مشهد در حال کار هستیم. کارگردان «نوروز رنگی» در ادامه درباره قصه این سریال بیان کرد: قصه در سال‌۶۶ است و روابط انسانی را نمایش می‌دهیم در زمانی که همسایه‌ها با هم خوب و صمیمی بوده‌اند و به هم اطمینان داشته‌اند. سعی کردم این سریال یادآوری از سی و چند سال پیش باشد که علی‌رغم شرایط سخت جنگی چگونه زندگی می‌کردیم. ما آن زمان فقط با عراق جنگ نداشتیم همه کشورها به عراق کمک می‌کردند و در شرایطی بودیم که فقط مردم ایران یکدیگر را داشتند. مسعودی به حضور بازیگران جدید در سریال اشاره و بیان کرد: گفت‌وگوهایی با یوسف تیموری و رضا شفیعی‌جم داشته‌ایم و شاید 
این دو هم نقش‌هایی در سریال داشته باشند. وی درباره تصویربرداری در مشهد و حضور بازیگران بومی نیز گفت: دغدغه من فرصت دادن به جوان‌هاست 
چند نفرشان تئاتری‌های مشهد هستند و ترجیح می‌دهم استعدادهای جدیدی را در سریال ببینیم.

کتاب «چهره تو قبله هر شاعر است» منتشر شد
کتاب «چهره تو قبله هر شاعر است» نوشته کمال السید با ترجمه حجت‌الاسلام حسین سیدی همزمان با ایام میلاد پیامبر اکرم ؟ص؟ توسط انتشارات شهید کاظمی، منتشر و رونمایی شد.  به گزارش مهر، آیین رونمایی از کتاب «چهره تو قبله هر شاعر است؛ برش‌هایی از زندگانی پیامبراکرم ؟ص؟» نوشته کمال السید با ترجمه حجت‌الاسلام حسین سیدی، همزمان با ایام میلاد نبی مکرم اسلام ؟ص؟ در دفتر انتشارات شهید کاظمی برگزار شد. این‌کتاب به‌تازگی با همکاری دفتر ادبیات شطر و انتشارات شهید کاظمی به چاپ رسیده است. در مراسم رونمایی از این‌کتاب که با حضور نویسنده و مترجم کتاب، همچنین سید احمد علوی شاعر آیینی و انقلاب کشور و جمعی از فعالان کتاب همراه بود، ضمن محکوم‌کردن حرکت روزنامه فرانسوی شارلی ابدو در رابطه با توهین به ساحت نورانی پیامبر اکرم؟ص؟، به مسائلی ازجمله مظلومیت پیامبر اکرم؟ص؟ و شخصیت عظیم نبی اکرم؟ص؟ در جهان اسلام و وظیفه ما نسبت به ایشان توسط نویسنده و مترجم پرداخته شد. در این‌برنامه علاوه بر شعر خوانی در رابطه با شخصیت بزرگوار پیامبر اکرم ؟ص؟ توسط علوی از کتاب رونمایی و درباره آن سخنرانی شد. این‌کتاب با ۱۳۰‌صفحه و قیمت ۲۰‌هزار تومان منتشر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین