sobhe-no.ir
1048
چهارشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۹
15
یادداشت کارگردان برای بازیگر فقید

او دراوج توانایی رفت

نقد «هایلایت» در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با یک منتقدسینما

تصویر وادادگی

«هایلایت» فیلمی به کارگردانی اصغر نعیمی است که چندسال پیش ساخته شد و اخیرا در سامانه‌های آنلاین به نمایش درآمد. این فیلم در زمان جشنواره با انتقادات زیادی روبه‌رو شده بود و حالا دایره این نارضایتی به بخش بیشتری از مخاطبان گسترش پیدا کرده است.

اخبار کوتاه

صبح نو

یادداشت کارگردان برای بازیگر فقید

او دراوج توانایی رفت

مجتبی راعی، کارگردان سینمای ایران چند روز بعد از درگذشت کریم اکبری‌مبارکه؛ بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با انتشار یادداشتی از ویژگی‌های اخلاقی و هنری این هنرمند فقید کشورمان سخن گفت. مجتبی راعی، نویسنده و کارگردان سریال «جشن سربرون» در سوگ از دست دادن زنده‌یاد کریم اکبری‌مبارکه نوشت که به بخشی از آن اشاره می‌کنیم.
«...جناب مبارکه بازیگر نجیبی بود. نقش را به خوبی مطالعه و سعی می‌کرد تصویر ذهن کارگردان را دریابد. بعد با کوله‌باری از تجربه در عین بی‌ادعایی سنگ‌تمام می‌گذاشت! زیاده‌طلبی نمی‌کرد که معنای ضمنی آن این است که از نقش مقابل کم کن و به این نقش اضافه کن!
او نمی‌گفت که باید من بدرخشم اگر چه کل کار خراب شود! برایش بدیهی بود که نقش باید بدرخشد. بازیگران می‌دانند که من چه می‌گویم و او بر چه میلی غلبه می‌کرد. خدا رحمتش کند با اجرای نقش آسدمحمد به سریال ما اضافه کرد! او در اوج توانایی رفت. کمبود بازیگرانی با این اوصاف به سادگی بر طرف نمی‌شود.
با خودم فکر می‌کنم از آنجا که خاندان پیامبر روش‌شان بخشندگی است و 
زیر بار منت هیچکس نمی‌مانند قطعاً قبل از اینکه به ذهن کریم اکبری‌مبارکه، بگذرد که من زحمتی که برای اجرای ابن ملجم کشیدم، امید دارم حضرت علی ؟ع؟ بگوید باید به دیدار ابن ملجم بروم، حقی به گردن ما دارد!»

captcha
شماره‌های پیشین