sobhe-no.ir
1048
چهارشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۹
14

خبر

امیر اصانلو، مستندساز، در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

مستند برای مخاطب عام ساخته می‌شود

امیر اصانلو متولد ۱۳۶۵ در تهران و دانش‌آموخته رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی است. او در سال‌های اخیر در حوزه سینمای مستند فعالیت کرده و آثار متعددی را در این حوزه تولید کرده است. از آثار او می‌توان به «ماندنی‌ها»، «تئوری زباله»، «عامه‌پسند» و «حلب سکوت جنگ» اشاره کرد. تازه‌ترین اثر او تحت عنوان «پیرمرد و خواننده» در هجدهمین جشنواره «ischia» ایتالیا به نمایش درآمد. اصانلو در دو مستند اخیر خود «حلب سکوت جنگ» و «پیرمرد و خواننده» نگاه متفاوتی به مساله جنگ سوریه داشت و ورای سیاهی‌های جنگ به دنبال ردپای امید در آن گشت. او با مستند «حلب سکوت جنگ» توانست جایزه بهترین مستند را از جشنواره «لیلون» سوریه کسب کند. همچنین از دیگر فعالیت‌های بین‌المللی او می‌توان به حضور در جشنواره «ایدفا» اشاره کرد که هر سال در پایتخت کشور هلند برگزار می‌شود. در مستند «عامه‌پسند»، اصانلو داستان زندگی مرحوم صادق صندوقی، نقاش و هنرمند معاصر را به تصویر کشید که این اثر به تازگی در جشنواره فیلم‌های مستند، شبکه مستند سیما به نمایش درآمد. در گفت‌گویی که با او داشتیم، دلیل علاقه او به نمایش تضادها و به تصویرکشیدن امید در عین نمایش معضلات اجتماعی را جویا شدیم و از جایگاه تلویزیون در حمایت از آثار مستند صحبت کردیم که مشاهده می‌کنید.

توییت روز

توییترمحدودیت انتخاباتی اعمال کرد

خبر روز

پروژه‌های سینمایی متوقف شود

فیلم روز

«خورشید» در تفرش اکران می‌شود

صبح نو

خبر

فیلم جدید پوران درخشنده کلید می‌خورد
پوران درخشنده از آغاز فیلمبرداری «هیس، پسرها گریه نمی‌کنند» در آذرماه سال جاری خبر داد.
پوران درخشنده در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به تولید فیلم سینمایی «هیس، پسرها گریه نمی‌کنند» گفت: در حال حاضر این پروژه در مرحله پیش تولید قرار دارد و گروه تولید آرام‌آرام به جلو می‌رود. وی بیان کرد: مدتی پیش برای انتخاب برخی از نقش‌ها در «هیس، پسرها گریه نمی‌کنند» فراخوانی را منتشر کردیم که از بین آن‌ها تعدادی را انتخاب کرده که به‌زودی اسامی آن‌ها اعلام می‌شود. این کارگردان سینما تاکید کرد: در شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا باید دید که چه دستورالعمل‌هایی برای ادامه فعالیت در سینما اعلام می‌شود تا ما بدانیم چه کاری باید انجام دهیم. وی توضیح داد: در برنامه ما این است که این پروژه را در آذرماه جلوی دوربین ببریم اما باید دید که شرایط ما را چگونه هدایت می‌کند. کارگردان فیلم سینمایی «هیس، دخترها فریاد نمی‌زنند» بیان کرد: علاوه بر کسانی که از طریق فراخوان برای بازی در «هیس، پسرها گریه نمی‌کنند» انتخاب شده‌اند، با تعدادی از بازیگران حرفه‌ای نیز صحبت کرده‌ایم که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم.
 
بازیگران جنگ ستارگان
 علیه ترامپ
هریسون فورد و مارک همیل در آخرین ساعت‌های مانده به انتخابات آمریکا ویدیوهای ضد ترامپ منتشر کردند. هریسون فورد و مارک همیل ستارگان سرشناس «جنگ ستارگان» در فیلم‌های کوتاه ویدیویی در حمایت از گروه ضدترامپی «پروژه لینکلن» ظاهر شدند. این دو فیلم با عنوان «فوچی» و «غیابی» دیروز دوشنبه در آخرین لحظه برای رای‌دهندگان منتشر شدند. در «فوچی» که با صدای هریسون فورد منتشر شده وی درباره پاسخ ترامپ به ویروس کرونا و انتقادهای وی از دکتر فوچی مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی صحبت کرده است. این فیلم سپس به صفحه‌ای سیاه تغییر می‌کند که صدای طرفداران ترامپ می‌آید که فریاد می‌زنند: فوچی اخراج شود! و بعد پاسخ ترامپ شنیده می‌شود که می‌گوید: به کسی چیزی نگویید، اما یک کم صبر کنید تا بعد از انتخابات. فورد این فیلم ۵۰‌ثانیه‌ای را با یک فراخوان به پایان می‌برد: فردا، می‌توانید فقط یکی از این‌ها را اخراج کنید. انتخاب با شماست.

captcha
شماره‌های پیشین