sobhe-no.ir
1047
دوشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۹
2

خبر

کنش سیاسی جدید جامعه مدرسین چه تأثیری روی معادلات جناح راست می گذارد

معادله جامعتین روشن شد

حسام رضایی / با کنارکشیدن جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از به اصطلاح دخالت در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، معادلات در طیف سنتی اصول‌گرا، دچار تغییر شد. جامعه مدرسین که همواره در مقایسه با بال دیگر روحانیت سنتی یعنی جامعه روحانیت مبارز، وجهه سیاسی نسبتاً کمتری داشته و بیشتر جنبه فقهی و معرفتی آن پر رنگ بوده است، با کنارکشیدن از روند پخت و پزهای انتخاباتی، بالقوه جایگاه برخی چهره‌ها در طیف سنتی را تقویت خواهد کرد.

آخرین خبر

رزمایش نیروی هوایی ارتش

بازتاب روز

جرئیات طرح صلح قره‌باغ

خبر برتر

طراح عملیات تروریستی رژه اهواز تحت بازجویی است

صبح نو

خبر

با حکم رهبرانقلاب
حجت‌الاسلام خاتمی به عضویت شورای نگهبان منصوب شد
به‌دنبال کناره‌گیری آیت‌الله یزدی از عضویت شورای نگهبان به علت عوارض جسمی و کهولت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی، حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی را به عضویت شورای نگهبان منصوب کردند.
متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجةالاسلام والمسلمین آقای حاج سیداحمد خاتمی دامت توفیقاته
با عنایت به اینکه جناب آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد یزدی دام‌بقائه پس از سال‌ها حضور ارزنده در مسوولیت‌های گوناگون جمهوری اسلامی و عضویت در شورای نگهبان بخاطر عوارض جسمی و کهولت از آن شورای محترم کناره‌گیری کرده‌اند، با تشکر از ایشان جنابعالی را به عضویت در شورای نگهبان منصوب می‌کنم و مزید توفیقات آن شورا و شخص جنابعالی را از خداوند مسألت می‌نمایم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۱‌آبان‌۱۳۹۹

تغییر و تحولات در بازار ارز استمرار خواهد داشت
عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی با اشاره به کاهش قیمت ارز در بازار گفت: تغییرات و تحولاتی در بازار ارز استمرار خواهد داشت و به نظرم ثبات بیشتری در روزهای آینده خواهیم داشت.
رییس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بسته خوبی برای روان‌سازی ارتباط ارزی بین صادرکنندگان و وارد‌کنندگان ایجاد شده و وزارت صمت در این باره مسوولیتی را پذیرفته و بانک مرکزی هم آماده کمک کردن است ضمن اینکه در نیمه دوم سال جاری توسعه خوبی در جهش تولید خواهیم داشت. 
وی گفت: آثار خوبی در بازار در اثر کاهش قیمت ارز و افزایش ارزش پول ملی داشتیم این در حالی است که شرایط اقتصادی و سیاسی بر روی موضوعات کشور تأثیر گذار است. 
همتی در باره کاهش قیمت ارز در روزهای اخیر گفت: شرایط ما با دنیا با توجه به فشارهای وارده از سوی آمریکا بر تجارت خارجی ایران متفاوت است و منجر به تحت تأثیر قرار گرفتن منابع ارزی ایران شده اما جمهوری اسلامی این موضوع را مدیریت کرده و با اقدامات لازم در حال کنترل آن هستیم.
رییس کل بانک مرکزی افزود: شرایط بازار ارز خاص است این در حالی است که چند هفته گذشته از مردم خواستم ریسک بازار ارز را بپذیرند؛ بعد از این اظهاراتم شاهد کاهش قیمت ارز بودیم ضمن اینکه همچنان تغییرات و تحولاتی در بازار ارز خواهیم داشت و به نظرم ثبات بیشتری در روزهای آینده خواهیم داشت.
وی که بعد از حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگوی تلویزیونی سخن می‌گفت، درباره کالاهای انبار شده در گمرک نیز گفت: یکی از دغدغه‌های مهم نمایندگان و مردم بحث کالاهای موجود در گمرک است اما با دستور رییس‌جمهوری و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تصمیمات خوبی در این باره گرفته شده تا با نظر گمرک و وزارت صمت مواد اولیه در گمرک برای کارهای تولیدی کارخانجات سریع‌تر ترخیص شود.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین