sobhe-no.ir
1047
دوشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۹
14

خبر

یادداشتی بر جلد اول مجموعه «فرماندهان نبرد»

ناگزیری

مهدی زارع / طبیعی است که ارتش­‌های دنیا مخصوصاً ارتش­ کشورهای همسایه که احتمال برخوردهای نظامی بین‌شان بیشتر است، شناخت مناسبی از فرماندهان نظامی هم داشته باشند. این شناخت نه در لایه فرماندهان ارشد که برای فرماندهان در رده‌­های پایین‌­تر هم طبیعی است چرا‌که آن‌ها در صورت نیاز جانشینان بالقوه فرماندهان بالادست خود هستند. این شناخت نه فقط برای شناسایی آن‌ها در میدان نبرد یا جمع اسرا کاربرد دارد که اصلا و ذاتا برای پیش­‌بینی تصمیمات و شیوه‌های نظامی آن‌ها در میدان نبرد به‌کار می‌­آید.

چهره روز

یادی از بنیان‌گذار برنامه «گل‌ها» در رادیو فرهنگ

خبر روز

آلبوم مشترک دو آهنگساز ایرانی در اروپا منتشر شد

نمایش روز

نمایش «جنایت علیه بشریت» در فرهنگستان هنر

صبح نو

خبر روز

آلبوم مشترک دو آهنگساز ایرانی در اروپا منتشر شد

آلبوم «پاییز پارسی» اثر مشترک هرمز فرهت، اتنوموزیکولوگ، آهنگساز و مدرس دانشگاه و امیرمهیار تفرشی‌پور، آهنگساز به تازگی توسط نشر «دیواین آرت» از کشور انگلستان در دسترس مخاطبان قرار گرفت. این آلبوم اولین اثر آهنگسازی‌شده پروفسور هرمز فرهت با نام «توکاتا» که
 بر اساس تم «کریشیم» گیلکی براي علاقه‌مندان این حوزه آشناست؛ ضمن اینکه سونات‌های پیانوی این آهنگساز نیز پس از سال‌ها و برای نخستین‌بار منتشرشده‌اند. در بخش دیگر این آلبوم قطعات امیرمهیار تفرشی‌‌پور، آهنگساز معاصر ایرانی قرار دارد که شامل چهار اثر برای پیانو است و متأثر از فرهنگ ایران با نام‌های یسنا، جشن در پاسارگاد، پندار و شب‌آهنگ ارائه شده است. نوازندگی همه این آثار توسط مری دوالا، پیانیست برجسته ایرلندی، اجرا و در سالن کنسرت مدرسه موسیقی منوهین انگلستان ضبط‌ شده است. ناشر این آلبوم در حال آماده‌‌‌سازی و انتشار تمامی نت‌های این آثار است که به‌زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

captcha
شماره‌های پیشین