sobhe-no.ir
1047
دوشنبه، ۱۲ آبان ۱۳۹۹
14

خبر

یادداشتی بر جلد اول مجموعه «فرماندهان نبرد»

ناگزیری

مهدی زارع / طبیعی است که ارتش­‌های دنیا مخصوصاً ارتش­ کشورهای همسایه که احتمال برخوردهای نظامی بین‌شان بیشتر است، شناخت مناسبی از فرماندهان نظامی هم داشته باشند. این شناخت نه در لایه فرماندهان ارشد که برای فرماندهان در رده‌­های پایین‌­تر هم طبیعی است چرا‌که آن‌ها در صورت نیاز جانشینان بالقوه فرماندهان بالادست خود هستند. این شناخت نه فقط برای شناسایی آن‌ها در میدان نبرد یا جمع اسرا کاربرد دارد که اصلا و ذاتا برای پیش­‌بینی تصمیمات و شیوه‌های نظامی آن‌ها در میدان نبرد به‌کار می‌­آید.

چهره روز

یادی از بنیان‌گذار برنامه «گل‌ها» در رادیو فرهنگ

خبر روز

آلبوم مشترک دو آهنگساز ایرانی در اروپا منتشر شد

نمایش روز

نمایش «جنایت علیه بشریت» در فرهنگستان هنر

صبح نو

خبر

«ماهی قرمز کوچولو» 
به فضای مجازی رسید
فیلم تئاتر «ماهی قرمز کوچولو» به نویسندگی و کارگردانی هلن همتی از تولیدات مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایگاه مجازی «نمایش‌نما» اکران شد.
این نمایش براساس داستانی از لیو لنونی نوشته شده و قصه‌ ماهی قرمز کوچولویی است که همراه با دوستانش در رودخانه کوچکی زندگی می‌کند. در این رودخانه ماهی مهاجمی همیشه زندگی آنها را تهدید می‌کرد... در نمایش «ماهی قرمز کوچولو» مرجان احمدی، فروز هاشمی، فاطمه سوزنگر، شقایق عشقی، زهرا مریدی، سولیدا توکلی و الهام فتاحی به عنوان بازیگران عروسکی ایفای نقش می‌کنند. همچنین مرجان احمدی، شقایق علتی، فریبرز سهرابی، انوشیروان نورفردی، زهرا مریدی، فروز هاشمی، هامون تهرانی، الهام فتاحی، فاطمه سوزنگر و سولیدا توکلی صداپیشه عروسک‌های این نمایش هستند. بر همین اساس طراحی صحنه نمایش «ماهی قرمز کوچولو» را هلن همتی، طراحی نور را حسن دادشکر، طراحی و ساخت عروسک‌ها را علی پاکدست و آهنگسازی آن را رامین آزادآور برعهده داشته‌ و شهرام اشرف‌ابیانه و فریبرز سهرابی به ترتیب منشی و مدیر صحنه بوده‌اند.

همزمان با سالروز ولادت پیامبر اسلام؟ص؟
اختتامیه سومین رویداد هنری اربعین برگزار می‌شود
اختتامیه سومین رویداد هنری اربعین در حالی برگزار می‌شود که این رویداد در ابتدا با محوریت مسجدالمتقین در محله صدر تهران آغاز به کار کرد و در دوره‌های دوم و سوم این رویداد هنری با رویکرد ملی برگزار شد. این رویداد در سومین دوره خود در بخش‌های شعر و متن ادبی، فیلم و عکس و نقاشی و شعرخوانی (مخصوص گروه سنی کودک) اعلام فراخوان کرد. در بخش متون ادبی بیش از ۳۰۰ متن به این رویداد ارسال شده است. اتفاق جالب این دوره ارسال برخی آثار از کشورهایی همسایه نظیر عراق است که برخی مخاطبان با آشنایی از طریق فضای مجازی با رویداد، آثار خود را به آن ارسال کرده‌اند. آيین اختتامیه سومین رویداد هنری اربعین در روز سه‌شنبه، ١٣ آبان، مصادف با روز میلاد از ساعت ١٦ عصر در محل فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود. این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و به صورت مستقیم از صفحه آپارات patogemahale پخش خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین