sobhe-no.ir
1046
یکشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹
2
خبر

ولایتی: مسائل قفقاز باید از طریق سیاسی حل شود

روز گذشته اخباری مبنی بر بازداشت حبیب اسیود، سرکرده تجزیه‌طلبان خوزستان منتشر شد

دستگیری تروریست

روز گذشته خبر بازداشت سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه عامل حمله تروریستی 31 شهریور 97 در اهواز منتشر شد. خبری که نشان می‌داد اخلالگران از اپوزیسیون سیاسی گرفته تا مفسدین اقتصادی، از تیررس نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در امان نیستند و هر لحظه باید گمان دستگیری خود را بدهند.

آخرین خبر

نمایندگان مجلس: سفیر فرانسه احضار شود

بازتاب روز

پیروزی «بایدن» به معنای بهبود اقتصادی نیست

خبر برتر

فاشیسم مذهبی در اروپا

صبح نو

خبر

ولایتی: مسائل قفقاز باید از طریق سیاسی حل شود


علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل به صورت مجازی در مراسم نکوداشت سالگرد شهادت آیت‌الله قاضی طباطبایی حضور یافت.
در این مراسم، ولایتی با‌توجه به نقش و اهمیت این استان در مقابله با تهدیدهای خارجی گفت: ایرانی‌ها برای مردم آذربایجان جایگاه ویژه‌ای قائل هستند به‌خاطر اینکه برای احیای ایران و تثبیت مذهب تشیع در این کشور. افتخار به‌وجود آوردند و سلسله صفویه نقش بسیار مهمی در باز تعریف ایران و تثبیت مرزهای کشور 
داشته است.
 وی افزود: در طول تاریخ بسیار مهم کشورمان، مردم آذربایجان بدون تردید نقش ارزشمندی داشتند و در حقیقت سلسله صفویه از اردبیل و تبریز شروع شد و سراسر ایران را فرا گرفت و لذا از این نظر به آذربایجانی‌ها مدیون 
هستیم.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: هیچ بخشی از ایران به اندازه آذربایجان در معرض آسیب همسایگان نبود و در طی این سال‌ها و قرن‌های متوالی آذربایجانی‌ها از هویت ایرانی چه در زمان حمله رومی‌ها، چه در زمان عثمانی و چه در زمان تجاوز روس‌ها به شمال ایران مردانه دفاع کردند.
ولایتی افزود: در انقلاب‌های مشروطه و انقلاب اسلامی ایران مردم آذربایجان پرچم‌دار بودند و در این بین علمای بزرگ آذربایجان نقش بسیار مهمی ایفا نمودند که ایشان قطعاً از فقهای بزرگ شیعه دوازده امامی 
بوده است. 
ملا  احمد اردبیلی، قاضی طباطبایی و مرحوم سید‌محمد‌علی قاضی‌طباطبایی از علمای بزرگ آذربایجان بودند که نقش بسیار مهمی در تبیین تشیع ایفا نمودند و امروز جمهوری اسلامی ایران اگر پرچمدار اسلام و شیعه در جهان اسلام است همه علمای سنی و شیعه اقرار دارند که پشتوانه اسلام در جهان اسلام جمهوری اسلامی است و با پایه‌گذاری این نهضت بزرگ توسط امام خمینی؟ره؟ و ادامه آن توسط سلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مستحکم 
ایستاده است.
 وی همچنین به موضوع قفقاز جنوبی اشاره و گفت: امیدواریم هرچه زودتر آنچه که فتنه‌گران بین‌المللی در منطقه قفقاز جنوبی ایجاد کردند و موجب شهادت بسیاری از مردم جمهوری آذربایجان هم شدند و می‌خواهند این کانون بسیار مهم و حساس بین‌المللی را به مرکزی برای ایجاد مشکل در شمال ایران تبدیل کنند رفع گردد و اصول سیاست جمهوری اسلامی ایران هم مشخص است و راه آن جنگ و درگیری نیست بلکه باید از طریق دیپلماتیک و سیاسی این مشکل حل بشود و کشورهای منطقه باید به آذربایجان و ارمنستان کمک کنند تا صلح و ثبات برگردانده شود.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به وقایع اتفاق افتاده در فرانسه هم تاکید کرد: در مورد رییس‌جمهوری فرانسه هم نشانه سقوط دیپلماسی در این کشور است و او دنباله‌روی صهیونیست‌هاست که مورد نفرت جهان اسلام قرار گرفته و اگر این راه را ادامه بدهد بداند که فرانسه هر روز بیش از گذشته دچار مشکل در سیاست خارجی خود خواهد شد و جهان اسلام بی‌تردید موضع محکمی در برابر این اقدامات خواهد داشت.
ولایتی تصریح کرد: مکرون باید بداند که جهان اسلام و مسلمانان در مورد اظهار نظرها و اهانت آن‌ها به پیامبر اکرم ؟ص؟ می‌ایستد.
 

captcha
شماره‌های پیشین