sobhe-no.ir
1026
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
12
گزارش

یزدی: ساخت مستند هنرمندان‌پیشکسوت ثبت هنر و تاریخ کشور است

گزارش «صبح‌نو» از هشتگ‌های برتر سال‌99

ایران و کرونا در صدر

یادداشت محسن فینی‌زاده تحلیلگر شبکه‌های اجتماعی / در این گزارش کلمات و هشتگ‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در6ماهه اول امسال مورد بررسی قرار گرفته است.

صبح نو

گزارش «صبح‌نو» از هشتگ‌های برتر سال‌99

ایران و کرونا در صدر

یادداشت محسن فینی‌زاده تحلیلگر شبکه‌های اجتماعی / در این گزارش کلمات و هشتگ‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی در6ماهه اول امسال مورد بررسی قرار گرفته است.


بین دانستن یک مفهوم با داشتن درک درستی از آن فرق زیادی وجود دارد. امروز می‌خواهیم برای‌تان درباره استفاده درست از هشتگ بگوییم. مهم نیست از کدام شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید. «هشتگ عبارت است از واژه یا عبارتی که قبل از آن علامت # آمده و داخل پیامی برای شناسایی کلمه کلیدی یا موضوع موردعلاقه استفاده شده است و یافتن آن‌ها را آسان می‌کند.»
هرگاه کاربری به پست خود هشتگ بیفزاید، شبکه اجتماعی می‌تواند آن پست را نمایه‌گذاری کند و سایر کاربران می‌توانند آن را بیابند. وقتی شخصی روی آن هشتگ کلیک می‌کند، به صفحه‌ای وارد خواهد شد که تمام پست‌های دارای آن هشتگ، در آن جمع شده‌اند.
وقتی یک کلمه کلیدی به‌اندازه کافی سروصدا کرد ترندینگ می‌شود. اما ترندینگ همواره به‌معنای محبوب‌ترین هشتگ در شبکه‌ها نیست. موضوعات ترندینگ هر کاربر بسته‌ به مکان، ارتباطات اجتماعی و علایق‌شان منحصربه‌فرد هستند. با اینکه هر شبکه برای نمایش‌دادن پست‌ها تحت عنوان یک هشتگ معین، روش‌های خاص خود و الگوریتم‌های ویژه‌ای را برای مشخص‌کردن محتوای ترندینگ دارد، این قواعد به‌طور کلی در هر شبکه اجتماعی یکسان هستند.
واژه هشتگ ابتدا در سال‌۲۰۱۰ به دیکشنری آکسفورد و س‍‍پس در‌۲۰۱۴ به دیکشنری اسکرابل افزوده شد. طبق مطالعه‌ای که توسط یکی از آژانس‌های شبکه اجتماعی به‌نام RadiumOne انجام شد، تقریباً ۷۵‌درصد کاربران شبکه‌های اجتماعی از هشتگ استفاده می‌کنند. البته تعداد افرادی که نحوه استفاده صحیح از هشتگ را می‌دانند، به‌مراتب کمتر از این رقم است.
سه هشتگ قدرتمند برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی که خوب است افراد فعال در حوزه کسب و کار و یا محتوا در شبکه‌های اجتماعی بدانند:
 هشتگ محتوا: هشتگ‌هایی که مستقیماً به برند محصول یا موضوع محتوا ربط دارند. هشتگ‌های محتوایی برند شما را در معرض دید مخاطبانی قرار می‌دهد که قبلاً با برند شما آشنا نبودند یا افراد دنبال‌کننده یک محتوا از ان طریق به محتوا شما دسترسی پیدا می‌کنند.
 هشتگ ترندینگ:‌ راه دیگری برای افزایش مخاطبان و بازدیدکنندگان هم وجود دارد و آن استفاده از هشتگ‌های کنونی است که در بین میلیون‌ها کاربر محبوبیت یافته‌اند. به این هشتگ‌ها، هشتگ‌های ترندینگ گفته می‌شود. قبل از هشتگ‌کردن موضوعات داغ روز (ترندینگ‌ها) از خود بپرسید که آیا پست‌های شبکه اجتماعی‌تان به گفت‌وگوهای کنونی ارزشی می‌افزایند یا خیر. اگر پست‌های شما ارزشی به گفت‌وگوها نمی‌افزایند به‌احتمال زیاد نادیده گرفته می‌شود و در انبوهی از پست‌ها گم خواهید شد. هرچند که اگر پست شما آگاهی‌دهنده، جالب یا داغ باشد، کاربران آن را به‌اشتراک خواهند گذاشت و آگاهی از برند شما به‌شدت افزایش خواهد یافت.
 هشتگ مختص برند: گاهی، مشکل استفاده از هشتگ‌های محبوب یا کلی این است که پست‌های شما ممکن است در میان انبوهی از صدها پستی که از همان هشتگ استفاده می‌کنند گم شود. از این‌جهت، ایده خوبی است اگر هشتگ‌های مختص برند خود را بسازید. از این هشتگ‌ها می‌توان برای برندسازی کلی، تبلیغات، رویدادها، مسابقات یا سایر کمپین‌های تبلیغاتی هم استفاده کرد. برای نمونه، شرکت‌Oreo به‌عنوان بخشی از صدمین سالگرد خود، هشتگ ویژه #oreomoment ساخت و کاربران آن را به‌اشتراک گذاشتند تا شیرینی خاطرات این همه‌سال را که به استفاده از این برند پرداخته‌اند باهم تقسیم کنند. دیری نگذشت که این هشتگ آنقدر محبوب شد که هزاران پاسخ از کاربران دریافت کرد.

 
ابر بستر توییتر سال‌99
  
 
ابر کلمات تلگرام سال‌99

captcha
شماره‌های پیشین