sobhe-no.ir
1021
سه شنبه، ۰۱ مهر ۱۳۹۹
1
رهبر انقلاب در سالگرد دفاع مقدس ،حقایق این حماسه را تشریح کردند

روایت فتح

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی روزگذشته(دوشنبه) در ارتباط تصویری با مراسم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت، با اشاره به پیروزی درخشان و واضح ملت ایران در دفاع مقدس گفتند: پیروزی جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی مثل خورشید روشن است . این واقعیت، نتیجه رهبری و فرماندهی شگفت‌انگیز امام‌خمینی؟ره؟، حضور همه‌جانبه قشرهای مختلف مردم و اقدامات و ابتکارات عقلایی مدافعان اسلام و انقلاب در این حماسه تاریخی بود که باید مراقب تلاش دشمنان در تحریف واقعیات این قطعه از هویت برجسته ایرانیان باشیم.

سرمقاله

بازخوانی دفاع مقدس

هدف مجلس از تصویب خرید تضمینی گندم چیست؟

حمایت از رونق تولید کشاورزان

در چند روز اخیر اهالی مجلس شورای اسلامی، کارگروهی برای اعلام خرید تضمینی در قالب یک طرح دو فوریتی تشکیل دادند که طبق آن سه نفر کشاورز به انتخاب وزیر جهاد کشاورزی، سه نفر از تشکل‌های دولتی فراگیر بخش کشاورزی یعنی وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه مسوول تعیین قیمت محصولات کشاورزی هستند. تا پیش از این بر‌اساس قانون، کمیته نظر خود را به هیات دولت اعلام و دولت قیمت نهایی را تعیین می‌کرد که بر‌اساس این طرح شورا تعیین‌کننده نهایی قیمت است.

«صبح نو» از طرح‌های احتمالی مجلس در مقابل اقدام آمریکا گزارش می‌دهد

مأموریت بازدارندگی برای ایران

تشدید اقدامات خصمانه آمریکا طی ماه‌‌‌های گذشته ایجاب می‌کند که جمهوری اسلامی ایران نیز به اقدامات درخور بازدارنده دست بزند. در شرایطی که واشنگتن به طور یکجانبه دست به اعمال فشار علیه ایران می‌زند، کشورمان نیز باید در مقابل، اقداماتی را انجام بدهد تا از میزان اثرگذاری این فشارها کم کند. در همین‌باره، رییس مجلس چندی پیش کمیسیون امنیت ملی را به انجام اقدامات متقابل مامور کرد.

گفت‌وگو با حسن بهشتی‌پور درباره رویکرد اصلاحات نسبت به انتخابات آمریکا

بایدن هم اصلاح‌طلبان را احیا نمی‌کند

جریان اصلاح‌طلب که این روزها در یکی از منفعلانه‌‌ترین شرایط سیاسی خود طی دو دهه گذشته به سر می‌برد، امید دارد با تغییر موازنه قدرت در کاخ سفید و پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا، بتواند نقش کنشگری بیشتری در آینده سیاسی ایران ایفا کند. چشم آنها به نظرسنجی انتخابات آمریکاست که بایدن را با فاصله کمی، جلوتر از ترامپ نشان می‌دهد. اصلاح‌طلبان بار دیگر، تمام تخم‌مرغ‌‌‌های خود را در سبد خارج قرار داده‌اند.

درگیری فیزیکی با مهمان شبکه«من‌وتو» در آستانه 10 سالگی آبروی این شبکه را برد

تونل وحشت

«الان وسط برنامه روبه‌رو به من حمله فیزیکی ‌کردن و چند نفری ریختن سرم و الان هم دارن تحویل پلیس می‌دهندم»؛ این جمله را دو روز پیش مهمان یکی از برنامه‌های شبکه من‌وتو توییت کرد و طی این مدت هم مستمرا گزارش‌هایی از درگیری فیزیکی مجری و عوامل این شبکه با خود ارائه داده است؛ گزارش‌های شرم‌‌آوری که نشان می‌دهد شبکه‌ای که با سرمایه‌گذاری بازماندگان پهلوی پا گرفته و با ژست دموکراسی‌خواهی از تحریم‌های ظالمانه دولت‌های غربی علیه مردم ایران دفاع می‌کند، تا چه اندازه می‌تواند دیکتاتور و ضد‌آزادی بیان باشد و هیچ صحبت مخالفی حتی درباره واضحات مسائل تاریخی و سیاسی ایران را تحمل نکند.

مادر شهید همت به رحمت خدا رفت

استقبال ابراهیم از مادر

مادران شهدا یکی یکی، می‌‌روند. هر روز خبری از درگذشت مادر یا پدر پیری می‌‌شنویم که فرزند شهیدی داشته و بعد از سال‌ها تحمل فراغ فرزند به رحمت خدا رفته است. بعضی‌از مادران شهدا به لطف فرزندان‌شان شناخته‌شده‌تر هستند؛ هرچند این معنویت مادران بوده است که فرزندان رشیدی تحویل جامعه داده که رفتار و کردار شهدا را در این مملکت ساری و جاری کنند. حالا هم نصرت همت، مادر شهید ابراهیم همت به رحمت خدا رفته؛ جایی که ابراهیمش 37 سال است منتظر مادرش ایستاده.

شماره‌های پیشین