sobhe-no.ir
1017
چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
1
بیژن زنگنه روز گذشته در مجلس چه گفت و چه شنید؟

تاکید قالیباف بر راه اندازی بورس انرژی

روز گذشته وزیر نفت در صحن مجلس پاسخگوی عملکرد وزارتخانه‌اش بود؛ وزارت نفتی که نمایندگان عملکرد او را نسبت به تحریم‌ها نامتناسب می‌‌دانند؛ چنانکه رییس مجلس بر ضرورت هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی وزارت نفت در شرایط تحریمی تاکید کرد و گفت: «اینکه ما در حوزه انرژی جزو کشورهای مصرف‌کننده هستیم، قابل قبول نیست»؛ البته قالیباف این را هم گفت که وزیر نفت در 40 روز گذشته برای برگزاری جلسات تخصصی به مجلس آمده است و این گفت‌وگو تا دو، سه هفته آینده به جمع‌بندی خواهد رسید.

امارات و بحرین به‌عنوان بخشی از کمپین تبلیغاتی ترامپ در نشست فرمایشی کاخ سفید علیه فلسطین مشارکت کردند

نمایش مضحک

هرچند کاخ سفید در شب گذشته شاهد امضای توافقنامه‌‌هایی موسوم به ابراهیم میان ابوظبی، منامه و رژیم صهیونیستی بود اما نباید فراموش کرد که ترامپ و نتانیاهو به دنبال دستاوردی فراتر از انتخابات داخلی خود هستند؛ مسائلی که امنیت منطقه خلیج‌فارس را به طور جدی با تهدید روبه‌رو می‌‌کند؛ موضوعی که احمدرضا روح‌الله زاد، کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» بر آن تاکید می‌‌کند و معتقد است كه اسرائیل با اینگونه توافق‌ها به دنبال کنترل نفت و اشغالگری در خلیج‌فارس است و البته ایران اسلامی با اینگونه رفتارها و اهداف مماشات نكرده و قاطعانه برخورد می‌‌کند.

سرمقاله

دولت حرف و توصیه و تاکید

عطریانفر: نامزد اصلاح طلب نباشد سمت نامزد ائتلافی می رویم

پالس کارگزاران به لاریجانی

صبح نو، استدلال سینماگران درباره نظارت در سینمای ایران را نقد کرده است

ناکامان پشت مرز

گزارش فاطمه ترکاشوند / سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی از همان ابتدا چند رقیب ایرانی نامتجانس داشته است. سینمای مشهور به «تبعیدی» که غالبا مفهومی برساخته از فیلم‌های ساخته شده توسط کارگردان‌هایی است که به قول پرویز صیاد به‌طور خودخواسته به تبعید رفته‌اند. دیگری سینمای موسوم به سینمای بین‌المللی که برخی بازیگران خصوصا زن به سودای گرفتن سهمی از آن، عرف داخلی را پشت سر گذاشته و با شرایط مطلوب آن سینما، در فیلم‌های خارجی یا به عبارت بهتر آمریکایی ظاهر شده‌اند. رقیب دیگر دهه‌های اخیر هم سینمای کوچک‌تری است که با تلاش کارگردان‌هایی به‌وجود آمده که هم تلاش کرده‌اند پایگاه داخلی خود را حفظ کنند و هم سهم‌شان را از سینمای جهان بگیرند. از سوی دیگر فضای کلی گفتمانی سینمای ایران همواره به سمت انتقاد از ممیزی حرکت کرده است. اینجا نگاهی انداختیم به موفقیت سینماهای رقیب در ایران و جهان تا ببینیم سینمای ظاهرا آزاد از سانسور چه افتخاراتی برای ملت ایران کسب کرده است.

گزارش ویژه صبح نو: چرا پمپئو وعده بازگشت تحریم های شورای امنیت را داده است؟

نقشه کاخ سفید برای 20 سپتامبر

با وجود امتناع حقوقی، آمریکایی‌ها مصمم به فعال‌کردن مکانیسم ماشه علیه ایران هستند. تلاشی که به نظر می‌رسد صرفاً معطوف به اعاده حیثیت از وجهه مخدوش واشنگتن در جامعه جهانی و نزد متحدان خود است.

در جلسه دیوان عالی کشور مطرح شد

قتل‌ میترا استاد از نوع عمدی بود

نگاهی به تخلفات اخیر برخی مدیران شهری و اعضای پارلمان‌های شهری در كشور

بازی با رای و اعتماد مردم

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، 29‌اردیبهشت سال‌1396 برگزار شد و به‌طور میانگین بیش از 70‌درصد كرسی‌های این شورا در شهرهای مختلف كشور را جناح موسوم به اصلاح‌طلب به‌دست آورد تا كمتر از یك سال دیگر این صندلی‌ها دوباره به رای گذاشته شوند. در این مدت عمده اخباری كه از این شوراها انعكاس یافته مربوط به تخلفات یا دستگیری یك یا چندنفر از اعضای این شوراها می‌شود. بیشترین تخلفات نیز ناشی از فساد مالی است اما تنی چند هم به اتهام فساد اخلاقی دستگیر شدند. فضای سیاسی حاكم بر انتخابات در بسیاری از شهرها موجب شد مردم در سیاست‌زدگی و هیجان‌های لیستی، افرادی را انتخاب كنند كه چندان شناختی از آنان نداشته و صرفا به‌خاطر اعتماد به لیست یك جناح، نام‌هایی را در برگه رای بنویسند كه نتیجه‌ آن در برخی موارد سوء مدیریت یا در برخی دیگر، ناپاكی باشد. با ورود آیت‌الله ابراهیم رئیسی به قوه‌قضاییه و رویكرد جدید قوه در مبارزه با فساد، یكی از گلوگاه‌هایی كه گاهی فسادهای گسترده در آن دیده می‌شود، در حوزه مدیریت‌های شهری است كه برخورد قانونی با آنان از سال گذشته به‌طور جدی درحال پیگیری است. نمونه‌وار، مواردی كه در شورای شهر پنجم و شهرداری‌های وابسته به آن‌ها در شهرهای مختلف، فسادی رخ داده كه منجر به دستگیری و تشكیل دادگاه شده را در گزارش امروز ملاحظه می‌كنید. آن‌ها منتخبانی بودند كه توزرد از آب درآمدند.

شماره‌های پیشین