sobhe-no.ir
1016
سه شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۹
1
به هم ریختگی بازار بورس، ارز و خودرو؛ عایدی مردم از طرح گشایش دولت بوده است

گلایه جهانگیری از اقدام مجلس در حمایت از منافع مردم

محمدرضا باهنر در اظهاراتی اقدام عضو حزب مؤتلفه در تهمت به رییس مجلس را غیرمدبرانه توصیف کرد

سنتی‌ها علیه میرسلیم

سازوکار جدید اصول‌گرایان برای حصول وحدت در انتخابات مجلس یازدهم، باعث شد تا رسانه‌‌‌های اصلاح‌طلب و برخی نفوذی‌‌‌های آنها در جبهه اصول‌گرایی، تقابل و تغایر طیف سنتی اصول‌گرایان با تمامی ارکان این جبهه را بر سر و دست بگیرند و مدعی شوند که سابقون اصول‌گرایی، در برابر جریان جوان و نواصول‌گرا، ایستاده است. این تحلیل آنجایی قوت گرفت که عضو موتلفه اسلامی از رییس مجلس شکایت کرد. نقد قاطع «لابی من» سیاست ایران از عضو موتلفه اما خود گواهی عینی بود از اینکه طیف سنتی دست به ایجاد شکاف درون‌جبهه‌‌ای نزده است.

ابوالفتح در گفت‌وگو با «صبح‌نو» آرای خاکستری در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را بررسی کرد

گذشت زمان به نفع ترامپ است

جو بایدن که از حمایت جدی باراک اوباما در حزب دموکرات برخوردار است قصد دارد سیاست‌های تحریمی ترامپ را ادامه دهد

بایدن بدون روتوش

سرمقاله

گشایشی که نشد

مکرون ‌که سعی داشت در نقش ناجی در لبنان ظاهر شود علاوه بر شکست طرحش در بیروت، با‌ خشم جلیقه زردها هم مواجه شده است

موج جدید اعتراض در فرانسه

مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه که در حل امور داخلی کشورش و بحران جلیقه زردهای پاریس ناموفق بوده ، در حالی هفته‌های اخیر به بیروت سفر کرد و وعده استقرار دولت جدید و پیشبرد امور اقتصادی لبنان را داد که هر روز که می‌گذرد شاهد عقب‌نشینی او از وعده‌هایش در ساخت ویرانه‌ها و شکل‌گیری دولت جدید هستیم. گویا غربی‌ها تصمیم دارند تا با پروپاگاندای رسانه‌ای که به راه می‌اندازند خودشان را فرشتگان نجات دروغین در کشورهای مورد بحران معرفی کنند تا بتوانند زودتر در امور داخلی آن مناطق دخالت ورزند.

اقدام خارج از عرف کشورهای اروپایی در دخالت در نظام حقوقی ایران واکنش مقامات کشورمان را برانگیخت

هشدار قاطع ایران به مداخله‌گرها

قصاص مورد اخیر در ایران، باعث شد تا کشورهای مدعی آزادی بیان، بار دیگر اغراض سیاسی خود علیه جمهوری اسلامی ایران را در لفافه مسائل حقوق بشری مطرح کنند. مداخله‌گری دولت‌های اروپایی و آمریکا در امور قضایی ایران، موجب شده تا آن‌ها حتی ابتدایی‌ترین اصول دیپلماسی که عدم مداخله در سیاست کشورهای دیگر است، را به راحتی زیر پا بگذارند. این دولت‌ها در شرایطی نظام حقوقی-قضایی مستقر در نظام جمهوری اسلامی ایران را به نقض اصول انسانی متهم می‌کنند که متحد استراتژیک آن‌ها در منطقه یعنی عربستان سعودی، جزو رکوردداران اعدام در جهان است. اعدام‌هایی که غالباً منشأ سیاسی و ایدئولوژیک دارند و عمدتاً شیعیان این کشور را نشانه رفته است.

برنامه عملیاتی حمایت از بازار در نشست مجلس و دولت بررسی شد

واکنش مثبت بورس به بازارگردانی مجلس

نشست مشترک وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان بورس، معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد با روسای کمیسیون‌‌‌های اقتصادی مجلس و حضور رییس مجلس شورای اسلامی با هدف بررسی وضعیت بازار سرمایه، صبح روز گذشته در تالار آیینه برگزار شد؛ جلسه‌‌ای برای پیگیری تصمیمات بورسی به‌منظور تحول در بازار سرمایه که پیرو برگزاری نشست غیرعلنی مجلس برای بررسی وضعیت اقتصادی کشور به‌ویژه بورس برگزار می‌‌شد.

«صبح‌نو» از محله تاریخی و قدیمی جماران در شمال پایتخت گزارش می‌دهد

سودای بلند پروازی در جماران

گزارش عارف چراغی / یک محله کوهستانی با کوچه‌های باریک و پیچ‌درپیچ، خانه‌هایی با دیوارهای کاهگلی و سقف شیروانی ، آب‌وهوای دلنشین و دکان‌های قدیمی، حسینیه و تکیه‌های قدیمی همه آن چیزی است که جماران را به محله‌ای خاص تبدیل کرده اما چیزی که آن را منحصر به‌فرد می‌کند کوچه‌ای است که به یک خاطره ملی از روزهای ابتدایی انقلاب تبدیل شده است. حالا چند ماهی است که درگیری بین دولت و شهرداری بر سر ملکی از نهاد ریاست جمهوری در این محله بالا گرفته است. قرار بود محدودیت ارتفاع در این محله حذف شود، اما شورای عالی شهرسازی این موضوع را رد کرد اما همچنان برخی از مسوولان، اقدامات متفاوتی برای رسیدن به اهداف‌شان انجام می‌دهند.

مجموع بیماران مبتلا به کووید19 به 404‌هزار نفر رسید که حال 3798‌بیمار کرونایی وخیم است

توزیع واکسن آنفلوآنزا با کارت ملی

تعداد تلفات کرونا در کشور ظهر روز گذشته دوباره با افزایش قابل توجه به عدد 156‌نفر رسید. براساس اعلام آمار رسمی وزارت بهداشت همچنین 2619‌بیمار جدید شناسایی شدند که از این تعداد 1382‌نفر در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها بستری شدند. در شرایط کرونایی که بسیاری از مردم نگران فصل آنفلوآنزا و شیوع این بیماری ویروسی هستند خبرهای جدیدی از توزیع و قیمت واکسن آنفلوآنزا نیز اعلام شد.

شماره‌های پیشین