sobhe-no.ir
1015
دوشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۹
1
اصلاح طلبان موافق مدل رییس جمهور صربستان هستند؟

اصلاح طلبان قجری

شکاف میان طیف راست و چپ اصلاحات بیشتر از قبل شده است

بی‌محلی رادیکال‌ها به پیشنهاد «مصالحه» کارگزاران

به نظر می‌رسد هرچه طیف راست اصلاحات، در شش و بش نزدیک‌شدن به حاکمیت و غنابخشیدن به گزاره «اصلاحات در چارچوب» است، طیف چپ آن، هر روز بیشتر از چارچوب‌ها خارج می‌شود و در ورطه شبه‌اصلاح‌طلبی با مرام چریکی، درمی‌افتد. شکاف در اردوگاه اصلاحات، دچار باز‌‌سازی و بازیابی شده است و این را می‌شود از اظهارات مصالحه‌جویانه عمل‌گرایان در برابر قرابت گفتمانی چپ‌‌‌های اصلاح‌‌‌طلب به ادبیات براندازان فهمید.

راهکار‌های مجلس برای رونق بورس و حفظ ارزش سرمایه مردم چیست؟

الزام حقوقی‌ها به بازگرداندن سرمایه

روز گذشته، مجلس جلسه غیرعلنی برگزار کرد تا در این جلسه با حضور مدیران اقتصادی دولت وضعیت بورس را بررسی کند؛ جلسه‌‌ای که با واکنش مثبت بازار سرمایه مواجه شد و نه‌تنها روند کاهش شاخص بازار متوقف شد بلکه این شاخص نسبت به قبل از اعلام جمع‌بندی جلسه مجلس، کمی هم رشد کرد.

سرمقاله

لنگرگاه ثبات

سلیمی نمین در گفت و گو با «صبح نو» :

رقیب در صدد است‌تا مسوولیت‌را از دوش خود بردارد

یک ذره‌بین دست‌شان گرفته‌اند و هر روز در رسانه‌های کثیرالتعداد خود، عملکرد مجلس را قلب واقعیت کرده و با ابزار تحریف، ناامیدی القا می‌کنند؛ گویی فراموش کرده‌اند که آنچه امروز درو می‌شود، نتیجه کاشته‌های دیروز آنهاست.

خطر تعلیق ، فوتبال ایران را به شدت تهدید می کند

خزان فوتبالی

تعلیق؛ کلید واژه‌ای که برای اعمال فشار از جانب فدراسیون جهانی فوتبال و به منظور حراست از استقلال فدراسیون‌های تابعه در جهان مورد استفاده قرار می‌گرفت، در یک سال اخیر رنگ و بوی متفاوتی پیدا کرده و بسیاری بر این عقیده‌اند که این ابزار فیفا علاوه بر تمایلات سیاسی تحت تاثیر منفعت‌طلبی برخی جریان‌های داخلی قرار گرفته است.

سازش با کشورهای عربی هم از شدت تظاهرات معترضان علیه دولت رژیم صهیونیستی نکاسته است

شعار علیه نتانیاهو: زمان تو تمام شده

تظاهرات‌کنندگان اراضی اشغالی در سیزدهمین هفته متوالی با حرکت به سوی اقامتگاه نتانیاهو خواستار کناره‌گیری و زندانی‌شدن او شدند. درگیری پلیس صهیونیستی با تظاهرات ضد نتانیاهو که تا 25‌هزار نفر برآورد شده بود، منجر به بازداشت 9‌معترض شد. تظاهراتی که گویا تنها به شهروندان اسرائیلی خلاصه نمی‌شود و فلسطینی‌ها در ادامه توافقات و سازش امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در نظر دارند تا فردا سه‌شنبه مبارزات خود را در قالب انتفاضه جدید آغاز کنند. تظاهراتی که از فردا سه‌شنبه به‌عنوان اهتزاز پرچم فلسطین نام برده می‌شود.

همزمان با مذاکرات صلح بین‌الافغانی، طالبان به 18ولایت افغانستان حمله کرد

عکس یادگاری آمریکا با طالبان

در اختتامیه جشنواره ونیز چه گذشت

شیر ونیزی چشم‌درچشم کرونا

جشنواره فیلم ونیز در آخرین سال پرالتهاب دهه دوم قرن بیست‌ویکم، شنبه‌شب با برگزاری اختتامیه به کار خود پایان داد. فستیوالی که در گیرودار خاموش شدن چراغ بسیاری از جشنواره‌های سینمایی جهان در یکی از کرونایی‌ترین کشورهای اروپایی، حضور فیزیکی‌اش را حفظ کرد و این حضور البته برای ما ایرانی‌ها هم دستاوردهایی داشت که شاید فراتر از دیده شدن دو اثر به جهانی شدن اعتراض ایرانی‌ها به تحریم‌های ظالمانه آمریکا برمی‌گشت.

شماره‌های پیشین