sobhe-no.ir
1014
یکشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
1
یک روزنامه اصلاح‌طلب خبر از حمایت روحانی از وزیر نیرو داد

اردکانیان برای 1400 از جانب دولت حمایت می‌شود؟

آنطور که از شنیده‌ها بر می‌آید مرد یزدی دولت اعتدال، یکی از چهره‌هایی است که رییس‌جمهوری و رییس دولت اصلاحات، برای اجماع روی او در انتخابات ریاست جمهوری‌1400 برنامه‌هایی را تدارک دیده‌اند. در همین باره، روز گذشته یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب، طرح برق رایگان از سوی دولت را حربه‌ای سیاسی برای افزایش محبوبیت او در میان توده‌های مردمی و در نتیجه علم‌کردن او به‌عنوان نامزد انتخابات، برشمرد. داریم درباره رضا اردکانیان سخن می‌گوییم؛ وزیر نیروی 63‌ساله دولت تدبیر و امید.

رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله صانعی را تسلیت گفتند

چرا اصلاح طلبان از حضور میدانی جریان انقلابی نگرانند؟

تخریب مجلس به‌جای پاسخ به عملکرد 7 ساله

درست است که سفر چهارروزه رییس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان پایان یافته، اما تخریب‌های رسانه‌ای اصلاح‌طلبان علیه این رویداد همچنان ادامه دارد. هرچند که سفر اخیر رییس مجلس به استان خوزستان با وجود گرمای شدید این منطقه، محدودیت‌های کرونایی و صبوری او در شنیدن بلاواسطه دغدغه‌های مردم مورد تقدیر بسیاری از رسانه‌ها به‌ویژه مردم قرار گرفت؛ اما رسانه‌های اصلاح‌طلب و حامیان دولت بازتابی متفاوت از این سفر داشته‌اند.

گزارش میدانی «صبح‌نو» از محل سایت ایران خودرو بابل را بخوانید

پشت پرده مزرعه خودرویی چه بود؟

گزارش جعفر رعیت / در روزهای اخیر انتشار عکس‌ها و کلیپی از دپوی خودروهای ایران‌خودرو در بابل شایعات وگمانه‌زنی‌هایی را به‌جود آورد که پای مسوولان قضایی و کشوری را به این سایت خودروسازی کشور باز کرد، این در حالی است که بازار خودروی کشور نیز در سال‌های اخیر با نوسانات بسیاری همراه بود که برخی اعتقاد دارند این مساله ناشی از احتکار خودروهاست. حالا انتشار عکس‌های خودروها در زمین‌های اطراف کارخانه خودروسازی بابل شایعات جدید به همراه داشته است که البته خبرنگار «صبح‌نو» با حضور در محل، این موضوع را پیگیری کرده است.

ماموریت سعادتمند به نامجومطلق

فرهاد را به برگشتن راضی کن

چه اهمیتی دارد که اعضای هیات‌مدیره باشگاه استقلال در شبکه‌‌‌های اجتماعی‌ خود اختلاف جدی با احمد سعادتمند را رد کنند و او را قبل از «مدیرعامل استقلال بودن» برادر خود بخوانند. آنها برای تحت فشار گذاشتن فرهاد مجیدی به سعادتمند ماموریت دادند تا در آستانه فینال جام حذفی برای مذاکره با آندره استراماچونی به ایتالیا سفر کند و بعد از شکست نه چندان غیرمنتظره تیم فرهاد در جام حذفی بر مواضع قبلی‌شان پافشاری ‌کردند تا «توپ» همچنان در زمین آقای مدیرعامل باقی بماند.

سرمقاله

در باب کره و خودرو و فشارهای اقتصادی

گزارشی از وضعیت نظام‌های مختلف مرتبط با تولید فیلم در کشور به مناسبت روز ملی سینما

تبریک تولد یک ناقص‌الخلقه

برای بخش اعظم جامعه طبیعتا سینما، چیزی جز فیلم و فیلم دیدن نیست و البته هدف نهایی «سازمان سینما» و سازوکار فیلمسازی هم چیزی جز رسیدن به خروجی مشخص یعنی کالایی به نام فیلم یا از زاویه دیگر اثری هنری به نام فیلم نیست. اما واقعیت آن است که فیلم بیشتر از هر کالا و هر هنر مدرن دیگر، فرایندی طولانی و پروسه‌ای پیچیده را تا تولید نهایی طی می‌کند و خصوصا در کشور ما که این سازمان از ابتدا ناقص شکل گرفته و به مرور زمان درهم‌پیچیده و معلول بزرگ شده، طی کردن این فرایند سخت‌تر هم می‌نماید. به مناسبت «روز ملی سینما» نگاهی انداختیم به سازمان‌دهی سینما در کشور و مسیری را که یک فیلم از ابتدا تا انتها طی می‌کند و از نهادهای مختلف می‌گذرد، دنبال کردیم.

پایان 2 پرونده قضایی در کشور

اجرای حکم قصاص نوید افکاری تعیین تکلیف پرونده طبری

با اجبار ترامپ ، بحرین نیز بعد از امارات به آرمان فلسطین خیانت کرد

صلح با جنگ‌طلب

پس از آنکه امارات، توافق سازش و عادی‌‌‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را علنی کرد، رژیم آل‌خلیفه بحرین هم روز گذشته به جمع حامیان دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی پیوست تا درآستانه انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا خوش‌خدمتی دیگری به دونالد ترامپ کرده باشد، چرا که ترامپ با ایجاد توافق صلح رژیم صهیونیستی با کشورهای ضعیف جهان (امارات، بحرین، صربستان و کوزوو) در تلاش است تا چهره متفاوتی از خود در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار دهد تا مگر در آستانه انتخابات ریاست‌‌جمهوری بتواند با اینگونه نمایش‌‌‌های رسانه‌‌ای و بهره‌گیری از اینگونه توافقات رژیم صهیونیستی با کشورهای ضعیف، برگ برنده‌‌ای در انتخابات ریاست‌‌جمهوری داشته باشد.

شماره‌های پیشین