sobhe-no.ir
1012
چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
6
نکته

اندر حکایت پاسخگو نبودن مسوولان

زهرا اردشیری خبرنگار گروه زندگی

«صبح‌نو» از اختیاری کردن حضور دانش‌آموزان در مدارس تنها پس از سه ‌روز گزارش می‌دهد

عقب‌نشینی دولت از آموزش حضوری

گزارش عارف چراغی / تصمیم‌گیری‌ها درباره وضعیت بازگشایی مدارس آن‌قدر متنوع شده است که هر چند وقت یا چندساعت یکبار خبر جدیدی در این باره می‌شنوید. بالاخره پس از اعتراضات و انتقادات فراوان روز گذشته وزارت آموزش‌و‌پرورش تنها بعد از سه روز تغییری در تصمیمات خود ایجاد کرد و حضور فیزیکی در مدرسه را برای دانش‌آموزان اختیاری کرد.

صبح نو

نکته

اندر حکایت پاسخگو نبودن مسوولان

زهرا اردشیری خبرنگار گروه زندگی

یکی از کارهای روزانه ما خبرنگارها پیگیری مشکلات و دغدغه‌های روزانه مردم است. به همین خاطر هر روز باید با مسوولان زیادی تماس بگیریم و با آنها گفت‌و‌گو کنیم. البته که بعضی‌هایشان با روی خوش جوابگو هستند و همیشه در دسترس، اما امان از بقیه که نمی‌دانید چطور برای اینکه دو دقیقه پاسخ یک خبرنگار را ندهند چه کارهای عجیب و غریبی می‌کنند. از اینکه تلفن همراه‌شان را بدهند دست همکار و دوستی دیگر که بگوید فلانی در جلسه است گرفته تا اینکه خودشان را به مریضی بزنند. بعضیها هم که اصلا در هیچ شرایطی جواب تلفن نمی‌دهند. حالا جدیدا یک کار جدید بین مسوولان محترم مد شده است که زیاد هم جالب نیست. اینکه از خبرنگار می‌خواهند وارد یک چرخه اداری شود. یعنی اینکه اول به روابط عمومی سازمان نامه ارسال کند، بعد آن نامه رسانه‌ای برای همان مقام مسوول واتس‌آپ شود، خبرنگار چند روزی منتظر بماند تا اگر تایید شد، سوال‌ها را به صورت کتبی ارسال کند، آن‌وقت مسوول محترم اگر از سوال و نحوه پرسیدن آن خوشش آمد 
یک هفته بعد وقت مصاحبه می‌دهد یا اینکه جواب‌ها را به صورت مکتوب ارسال می‌کند. البته که خبرنگار و رسانه منتظر فرایند اداری نمی‌ماند چراکه کار مردم مهم‌تر است و این تفاوت مهم کار رسانه‌ای و کار اداری است. 
 

captcha
شماره‌های پیشین