sobhe-no.ir
1010
دوشنبه، ۱۷ شهریور ۱۳۹۹
1
در دیدار سید حسن نصرالله و اسماعیل هنیه بر همگرایی محور مقاومت برای مقابله با رژیم اسرائیل تاکید شد

دیدار رهبران حزب‌الله و حماس پس از 27 سال

چند روز پیش بود که گروه‌های فلسطینی با هدف یکپارچه‌کردن اقدامات فلسطینی‌ها در قبال مبارزه با عادی‌سازی روابط تل‌آویو با اعراب و یکسان‌سازی صحنه داخلی علیه اشغالگران در کانون و جغرافیای جریان‌های مقاومت یعنی لبنان گرد هم آمدند تا صدای واحد از این سرزمین علیه صهیونست‌ها بیرون آید.

مرجانه گلچین از نقش روابط غیراخلاقی در انتخاب نقش‌ها گفت

آن‌ها در پارتی‌ها کمین می‌کنند

چند سالی هست که خبر کشف‌حجاب و مهاجرت برخی بازیگران زن نوپا و کمتر شناخته‌شده ایرانی مکررتر از قبل شنیده می‌شود و شاید تا حدی عادی هم شده باشد اما موضوعی که کمتر به آن توجه شده، پشت پرده این دست اتفاقات است. اصلا بازیگرهای ایرانی چطور به شبکه‌های خارجی وصل می‌شوند؛ خصوصا آن‌ها که کارنامه کوتاه و بی‌اهمیتی دارند، تا این حد که هنوز نام‌شان به گوش ایرانی‌ها هم آشنا نیست، چطور راه به بی‌حجابی و شبکه‌های خارجی پیدا می‌کنند؟ حالا مصاحبه‌ای از «مرجانه گلچین» بازیگر پیشکسوت منتشر شده است که شاید برخی از این ابعاد را روشن‌تر کند.

مجید مجیدی از 40 سال تحریم‌های غیرانسانی آمریکا علیه مردم ایران انتقاد کرد

صدای اعتراض در ونیز

ترامپ، کشورهای حوزه بالکان را مجبور به پذیرش توافق با رژیم صهیونیستی کرده است

ارباب و رعیت

گزارش روح الله فرقانی / کمتر از دو ماه دیگر به انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا باقی نمانده و دونالد ترامپ که در سیاست خارجی خود کارنامه قابل قبولی ندارد، در تلاش برای راهیابی دوباره به کاخ سفید، به دنبال برگ برنده در سیاست خارجی است، از این رو به توافق با کشورهای ضعیف دنیا و عادی‌‌‌سازی برخی کشورهای کوچک با رژیم صهیونیستی متوسل شده و پس از اینکه توافق سه‌جانبه‌‌ای با امارات به امضا رساند، اکنون به کشورهای ضعیف شبه‌جزیره بالکان متوسل شده و توافق رژیم صهیونیستی با صربستان و کوزوو را در صدر توجه رسانه‌‌‌های غربی قرار داده است.

سرمقاله

فرصت‌های از دست رفته

وعده کانال مالی برای حفظ تعهدات برجامی ایران

پیام سوئیس به تهران چه بود

وزیر خارجه سوئیس برای دیدار با مقامات کشورمان و رایزنی درباره مسائل دوجانبه، پس از توقفی کوتاه در اصفهان، روز گذشته با برخی مقامات کشورمان دیدار کرد. امروز دوشنبه این سفر به پایان خواهد رسید. برخی گمانه‌ها حاکی از آن است که این مقام سوئیسی، حامل پیامی از سوی کاخ سفید به سران کشورمان است.

اصلاح‌طلبان به منتقد «احیای جایگاه نظارتی» مجلس تبدیل شده اند

نق‌زن‌های همیشگی

جلوه های سفر رئیس مجلس به خوزستان که با استقبال گسترده مردم این استان همراه شد، رسانه های اصلاح طلب را به طرز عجیبی در شوک فرو برد. چندی پس از رفع آثار این شوک که ناشی از جداماندگی آنها از مطالبات عدالت خواهانه جامعه است، اکنون پروپاگاندای آنها علیه مجلس، جدی تر از قبل به ماموریت سنتی خود، گمارده شد.

«صبح‌نو» از ماجرای کشف و مصادره 36‌هزار دستگاه کولر گازی در خوزستان گزارش می‌دهد

مطالبه برای اجرای حکمی که دو سال خاک می‌خورد

گزارش عارف چراغی / کشف 36‌هزار دستگاه کولر گازی یکی از پرونده‌های جنجالی ‌در سال‌های اخیر در ‌خوزستان است که این روزها بار دیگر از سوی رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بر سر زبان‌ها افتاده است. اجرا نشدن حکم مصادره این کالاها بعد از دو سال به یکی از اصلی‌ترین مطالبات گروه‌های جهادی و دانشگاهی خوزستان تبدیل شده است و این روزها با نامه‌هایی به دستگاه قضا خواستار ورود مستقیم این قوه به پرونده هستند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت شبکه ملی اطلاعات اقدام به فیلتر شبکه‌های اجتماعی نمی‌کند

ورود قریب‌الوقوع یک پیام‌رسان از سوی اپراتورهای تلفن همراه

سید‌ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی با حضور در برنامه تلویزیونی نگاه‌یک درباره مسائل موجود در فضای مجازی صحبت کرد. یکی از مهم‌ترین بخش‌های صحبت وی راه‌اندازی یک پیام‌رسان ملی با مشارکت دو اپراتور اصلی کشور است. با اینکه تاکنون یک پیام رسان داخلی وجود دارد اما مشخص نیست ضرورت این پیام‌رسان چیست.

رییس سازمان محیط‌زیست: برای احیای دریاچه ارومیه از همه کشورها کمک گرفتیم

دریاچه تا 1406 احیا می‌شود

گزارش زهرا اردشیری / تا چند سال پیش امیدی به احیای دریاچه ارومیه نبود اما حالا بوی بهبود از اوضاع آن به مشام می‌‌رسد. شاید این تنها دستاورد دولت تدبیر است و تنها وعده انتخاباتی که به آن جامه عمل پوشانده شد؛ البته هنوز هم پروژه احیای دریاچه ارومیه به پایان نرسیده و پایان آن را سال 1406 اعلام کرده‌اند. جالب است بدانید که عیسی کلانتری، دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه اعلام کرده است که برای احیای این دریاچه از تمام کشورها جز اسرائیل کمک گرفته‌ایم و حالا این پهنه آبی به میعادگاهی برای دانشمندان خارجی تبدیل شده است.

شماره‌های پیشین