sobhe-no.ir
1007
چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
1
رهبر انقلاب:

امارات خیانت کرد؛ امیدوارم زود بیدار شوند

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (سه‌شنبه) در ارتباط تصویری با وزیر، معاونان، مدیران و رؤسای وزارت آموزش و پرورش در سی‌وچهارمین اجلاس آموزش و پرورش، با تشکر صمیمانه از مردم برای عزاداری پرشور حسینی و حرکت عظیم معنوی همراه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، معلمان را «افسران سپاه پیشرفت کشور» خواندند و با تأکید بر ضرورت تربیت انسان‌های مؤمن، خردمند، اندیشمند، دانشمند و دارای اخلاق اسلامی در این دستگاه بسیار مهم گفتند: سند تحول آموزش و پرورش باید با تبیین صحیح و تنظیم و اجرای برنامه جامع عملیاتی، زمینه‌ساز پرورش چنین افرادی شود.

ساخت برنامه تازه عادل فردوسی‌پور با اسپانسری فیلیمو این VOD را در مقابل ساترا قرار می‌دهد

بازگشت از پنجره

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / هر از گاهی خبرهایی از فردوسی‌پور به گوش می‌رسد که می‌خواهد برنامه جدیدی در حوزه فوتبال بسازد. آخرین تجربه وی با نام «کلاسیکو» که قرار بود ادامه‌دار باشد که در همان برنامه اول متوقف شد. با این حال سودای «نود» همچنان در ذهن فردوسی‌پور است و گفته شده او این‌بار با «نود نو » خواهد آمد؛ امری که باتوجه به مسیر پیش‌رو کمی دشوار خواهد بود.

پس از ورود مجلس به #نظارت_میدانی در خوزستان، دولت هم تدبیری برای حل بدون واسطه مشکلات این استان خواهد کرد؟

جهاد در سرزمین جهاد

نخستین سفر استانی محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی از استان خوزستان برای پیگیری حل مشکلات مردم مقاوم و صبور این منطقه بدون تشریفات آغاز شد. این نظارت میدانی که برای بررسی مشکلات همه 14 حوزه انتخابیه این استان صورت گرفته، با واکنش‌‌‌های مثبت زیادی در فضای مجازی مواجه شد.

«صبح‌نو» از اولین سفر استانی قالیباف در کسوت ریاست مجلس شورای اسلامی گزارش می‌دهد

حضور در میدان بدون کت‌ و شلوار

گزارش عارف چراغی / صبح روز گذشته دکتر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی برای بازدید از برخی طرح‌های عمرانی و خدماتی در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر از طریق فرودگاه آبادان وارد استان خوزستان شد. این اولین سفر استانی قالیباف پس از ریاست او بر مجلس شورای اسلامی است. خوزستان در ماه‌های اخیر با مشکلات مختلف اقتصادی و اجتماعی همراه بوده است. مشکلاتی که کمابیش رسانه‌ای شده و قول‌هایی نیز برای رفع آن‌ها داده شده است. قالیباف نظارت میدانی از خوزستان را سرآغاز حل مشکلات مردم این منطقه دانست و به آن‌ها امید داد که با همکاری مسوولان محلی اقدامات ملموس و موثری به انجام برسد.

سرمقاله

انقطاع بین‌دستگاهی

معاون امنیتی وزارت کشور، تلویحا اظهارات رییس‌جمهوری درباره بی‌اطلاعی‌اش از زمان اجرایی شدن طرح افزایش بهای بنزین را زیر سوال برد

چالش صبح جمعه در دولت

به نظر می‌رسد دعوا بر سر آن «صبح جمعه» معروف، در دولت حسن روحانی ادامه دارد. در حالی که رییس‌جمهوری پیش از این اعلام کرده بود تازه در صبح روز 24‌آبان‌98، از اجرایی شدن طرح سهمیه‌بندی بنزین مطلع شده، روز گذشته یکی از مقامات عالی رتبه وزارت کشور سخنانی به زبان آورد، که این ادعای حسن روحانی را به کلی زیر سؤال می‌برد. دولت تدبیر بار دیگر شاهد تناقضی جدید شده است. هزینه این تناقض‌ها را اما چه کسانی پرداخت می‌کنند؟

مجموع مشاغل خرد و خانگی ایجادشده بنیاد تا پایان سال جاری به 300 هزار شغل می‌رسد

سه رویداد ملی بنیاد برکت در سال جهش تولید

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ به عنوان یکی از نهادهای فعال در زمینه ایجاد اشتغال مولد و پرتلاش در زمینه تسهیل معیشت اقشار محروم در گوشه و کنار کشور اقدامات بسیاری را در سال‌های جاری که مردم با انواع مشکلات اقتصادی مواجه بوده‌اند، انجام داده است. روز گذشته نیز مدیرعامل این بنیاد تاکید کرد: «از ایده‌های کارآفرینان و ایده‌پردازان در زمینه‌های ایجاد اشتغال برای کولبران در استان‌های مرزی، تولید پوشاک و پرورش آبزیان استقبال می‌کنیم.»

روسیه وعده داده است که تولید انبوه واکسن کرونای خود را از ماه میلادی جاری آغاز کند

واکسن بعد از تایید وزارت بهداشت

گزارش زهرا اردشیری / چند هفته است زمزمه تولید واکسن روسی در جهان پیچیده است. در حالی که اکثر کشورها در حال تلاش برای تولید واکسن هستند، روس ها ادعای تولید واکسن را دارند و برای اینکه صحت این ادعا را اثبات کنند، پوتین، رییس جمهوری این کشور هم چندی قبل اعلام کرد که یکی از دختران او این واکسن را در مراحل اولیه توسعه، دریافت کرده و حالش مساعد است. اما اینکه آیا واکسن روسی به کشور ما راه پیدا خواهد کرد یا نه هنوز یک مساله گنگ است.

شعار مرگ بر آمریکا در ایالت پورتلند سر داده شد

ترامپ به جان سیاهپوستان افتاد

دو ماه مانده به انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا، این کشور صحنه درگیری و اعتراضات گسترده به بی‌عدالتی مزمن در این کشور است. این در حالی است که دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا با تمجید از سیاست‌های خود در سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی آمریکا مدعی شد اگر او رییس‌جمهور نبود، ایالات متحده درگیر شورش‌های بی‌سابقه می‌شد.

یادداشت

مواردی مانند «محمد مهاجری»!

دکتر حامد حاجی‌حیدری عضو هیات علمی دانشگاه تهران

شماره‌های پیشین