sobhe-no.ir
1006
سه شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
8
خبر

«صبح‌نو» ماجرای روستای ابوالفضل در حاشیه کلان شهر اهواز را بررسی می‌کند

تکذیب وجود یک روستا با 300 خانوار

ماهشهر، کوت عبدالله، حصیرآباد، هفت‌تپه و حالا هم روستای ابوالفضل؛ انگار مشکلات مردم خوزستان تمامی ندارد که هر چند وقت یک‌بار باید به‌ناچار دست به دامن رسانه‌ها شوند تا شاید مسوولان دلرحمانه‌تر با آنها برخورد کنند. درگیری اجرائیات شهرداری با مردم این منطقه بر سر اراضی‌ای که بنیاد مستضعفان مدعی مالکیت آنهاست، حالا سرنوشتی مبهم را برای این مردم رقم زده است: انتقال ساکنان واقعی این روستا به منطقه‌ای دیگر، درحالی که نه موقت بودن سکونت‌شان مشخص است و نه مالک‌شدن‌شان؛ چنین مساله‌ای این روزها دغدغه تازه‌ای برای 300 خانوار در 9 خیابان به وجود آورده است.

صبح نو

خبر

قدردانی وزیر بهداشت از برگزارکنندگان 
مراسم عزاداری محرم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی از وعاظ، مداحان، مدیران و اعضای هیئات مذهبی و مردم که در مراسم عزاداری محرم، شیوه‌نامه‌‌‌های بهداشتی را رعایت ‌کردند، قدردانی کرد. دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این پیام با آرزوی قبولی برای عزاداری‌های انجام‌شده در حسینیه‌ها و هیات‌ها آورده است: «با آرزوی قبولی عزاداری‌های همه عزیزان در دهه اول محرم‌الحرام و پاسداشت رشادت، آزادگی و مظلومیت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین ؟ع؟و یاران باوفایش، مراتب قدردانی خود و کلیه همکارانم را از بزرگوارانی که در هوای گرم تابستان و در آفتاب داغ ظهر عاشورا در فضای باز و تحمل سختی به‌خصوص در استان‌‌‌های گرمسیر کشور، شیوه‌نامه‌‌‌های بهداشتی را رعایت فرمودند، اعلام می‌دارم.» در ادامه پیام وزیر بهداشت با آروزی سلامتی، عزت و توفیق روزافزون برای هیاتی‌ها آمده است: «گرچه در نقاط محدودی گروه‌های اندکی به تمنای اینجانب و همکارانم وقعی ننهادند، مع‌الوصف جمعیت کثیر عاشقان حضرت سیدالشهدا ؟ع؟با رعایت کلیه اصول شرمسارشان ‌کردند و تاسوعا و عاشورایی متفاوت و باشکوه در تاریخ کشورمان رقم زدند.»
 
کرونا سبب نارسایی «کلیه» می‌شود
رییس انجمن اورولوژی ایران گفت: ویروس کرونا علاوه بر اینکه ریه و گوارش را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به دستگاه ادرار نیز نفوذ کرده و نارسایی کلیه به وجود می‌آورد. دکتر عباس بصیری در بیست‌وسومین کنگره (وبینار) انجمن اورولوژی گفت: ویروس کرونا علاوه بر اینکه ریه و گوارش را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به دستگاه ادراری نیز نفوذ کرده و نارسایی کلیه به وجود می‌آورد. وی افزود: گزارش‌هایی وجود دارد که ویروس کرونا کلیه‌ها را نیز تخریب کرده و برخی از افراد مبتلا به این بیماری دچار نارسایی کلیه می‌شوند. وی تصریح کرد: رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های وزارت بهداشت مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی در زمینه پذیرش بیمار در بیمارستان و اتاق عمل الزامی است و فقط در حضور آنها امکان انجام اعمال جراحی وجود دارد. بصیری تصریح کرد: سالانه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۳۵ نفر به افراد دارای سنگ در کلیه اضافه می‌شود و ایران یکی از کشورهای سنگ‌خیز در دنیاست و سرطان‌های مثانه و پروستات از شایع‌‌ترین بیماری‌ها در مردان بوده كه رتبه چهار و سه را در بین سرطان‌ها دارند.
 
برگزاری عزاداری‌های محرم در نظم و امنیت کامل
 فرمانده انتظامی تهران بزرگ از برگزاری مراسم‌‌‌ عزاداری دهه اول محرم در نظم و امنیت کامل خبر داد. سردار حسین رحیمی با قدردانی از همکاری هیات و دسته‌های عزاداری با ماموران پلیس و نیز قدردانی بابت رعایت دستورالعمل‌‌‌های بهداشتی، به ایسنا گفت: امسال در سالگرد قیام امام‌حسین؟ع؟مردم ایران نشان دادند که راه آن امام را همچنان ادامه می‌دهند. وی ادامه داد: با تدبیر و تلاش‌های صورت‌گرفته، عزاداری دهه اول محرم امسال در پایتخت با رعایت ضوابط و پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا و در کمال نظم و امنیت و بدون هیچ‌گونه مورد خاصی برگزار شد. رییس پلیس پایتخت با قدردانی از هیئات و دسته‌های عزاداری در همکاری با خادمان خود در نیروی انتظامی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، افزود: در ایام سوگواری و عزای سید و سالار شهیدان، یگان‌‌‌های انتظامی، ترافیکی و امداد حضوری فعال و پررنگ داشتند. رحیمی با اشاره به اینکه با شروع محرم همه مقرهای پلیس پایتخت به نشانه عزا سیاه‌پوش شده‌اند و شال عزا گردن‌آویز کارکنان پلیس پایتخت شد، افزود: خدمتگزاری به عاشقان و محبان امام‌حسین؟ع؟ را برای خود افتخار بزرگی می‌دانیم.
 
رفع اشکال فنی مشاهده نتایج آزمون ورودی سمپاد
مدیر آموزش سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه یازدهم و دوازدهم شهریور (امروز و فردا) به عنوان مهلت اعتراض به نتایج آزمون ورودی سمپاد تعیین شده بود، گفت: به علت خطای فنی که روز دوشنبه رخ داد و اکنون برطرف شده است، یک روز دیگر به مهلت اعتراض افزوده خواهد شد و دانش‌آموزان تا روز سیزدهم شهریور می‌توانند در صورت لزوم اعتراض خود را به ثبت برسانند. آقای احمد عبدالله‌پور درباره اشکال به‌وجودآمده هنگام مشاهده نتایج آزمون ورودی سمپاد که واژه «غایب» به جای نمایش کارنامه برای دانش‌آموزان درج می‌شود، اظهار کرد: مشکل رفع شده است. وی افزود: یک خطای فنی رخ داده که دانش‌آموزان حاضر را «غایب» لحاظ کرده بود اما اکنون مشکل برطرف شده و کارنامه دانش‌آموزان نیز در حال بارگذاری است. مدیر آموزش سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان همچنین با اشاره به اینکه یازدهم و دوازدهم شهریور به عنوان مهلت اعتراض به نتایج تعیین شده بود، گفت: به علت خطای فنی که رخ داده بود، یک روز دیگر به مهلت اعتراض افزوده خواهد شد و دانش‌آموزان تا روز سیزدهم شهریور می‌ توانند در صورت لزوم اعتراض خود را به ثبت برسانند.

captcha
شماره‌های پیشین