sobhe-no.ir
1006
سه شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
4
همزمان با اولین پرواز رسمی از تل آویو به ابوظبی انفجارهای مرگبار درامارات رخ داد

قدم نحس

رژیم صهیونیستی که خشنود از عادی‌‌‌سازی روابط با امارات است، در حالی دیروز نخستین هواپیمای تجاری خود را راهی ابوظبی کرد که حضور نحس نمایندگان صهیونیستی در این کشور عربی، دو فاجعه مرگبار را در دبی و ابوظبی موجب شد؛ حوادثی که به گفته پلیس امارات بر اثر انفجار کپسول گاز در رستوران رخ داد و تعدادی مجروح و یک کشته برجای گذاشت.

«مصطفی ادیب» به‌عنوان نخست‌وزیر لبنان معرفی شد

گزینه توافقی

صبح نو

همزمان با اولین پرواز رسمی از تل آویو به ابوظبی انفجارهای مرگبار درامارات رخ داد

قدم نحس

رژیم صهیونیستی که خشنود از عادی‌‌‌سازی روابط با امارات است، در حالی دیروز نخستین هواپیمای تجاری خود را راهی ابوظبی کرد که حضور نحس نمایندگان صهیونیستی در این کشور عربی، دو فاجعه مرگبار را در دبی و ابوظبی موجب شد؛ حوادثی که به گفته پلیس امارات بر اثر انفجار کپسول گاز در رستوران رخ داد و تعدادی مجروح و یک کشته برجای گذاشت.

همزمان با ورود هواپیمای اسرائیلی به امارات، وقوع انفجارهای مرگبار در ابوظبی و دبی روی داد؛ انفجارهایی که ناشی از منفجرشدن کپسول گاز بوده و در نتیجه آن یک نفر کشته شده است. وقوع یکی از این انفجارها در رستورانی نزدیک فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بود که درنتیجه آن شماری از کارکنان این رستوران مجروح و یک نفر نیز کشته شدند و علاوه بر آن انفجار مشابه دیگری نیز در دبی گزارش شد. وقوع این انفجارها درحالی رخ داد که نخستین هواپیمای رسمی رژیم صهیونیستی که حامل هیات‌‌‌های صهیونیستی و آمریکایی بود از سرزمین اشغالی به مقصد ابوظبی حرکت کرده بود.
 
مثلث شیطانی
دیروز دوشنبه و در راستای روند عادی‌‌‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، نخستین پرواز مستقیم از تل‌آویو به ابوظبی انجام شد تا دو هیات آمریکایی و صهیونیستی در امارات حضور یابند. در میان هیات آمریکایی «جارد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رییس‌جمهور آمریکا به همراه «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «برایان هوک» رییس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا و یک هیات صهیونیستی به سرپرستی «مئیربن شیت» مشاور امنیت داخلی این رژیم حضور داشتند که پیش از پرواز خود به سوی امارات در گفت‌وگو با رسانه‌ها این پرواز را آغاز یک حرکت تاریخی خواندند. این سفر در حالی به ابوظبی رخ داد که دو هفته قبل واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو در کاخ سفید توافق سازشی امضا و بر عادی‌‌‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی تاکید ‌کردند.
در حالی که نخستین پرواز مستقیم میان رژیم صهیونیستی و امارات ظهر دیروز به فرودگاه ابوظبی انجام شد، اما یک انفجار مهیب ابوظبی را لرزاند؛ آنگونه که پلیس ابوظبی اعلام کرد این انفجار ناشی ازتجمع گاز در یک رستوران واقع در خیابان «راشد بن سعید» بوده که چند مجروح بر جای گذاشته است. منابع رسانه‌‌ای امارات از بسته شدن خیابان‌‌‌های ابوظبی و انتقال مجروحان به بیمارستان برای درمان خبر دادند.
 
جنگ آشکار بن‌زاید با اسلام
اقدام امارات برای عادی‌‌‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی همراه شده است. ائتلاف فتح عراق، ترکیه، پاکستان، ایران، لبنان، سوریه و گروه‌های مختلف فلسطینی از جمله کشورهایی بودند که این عادی‌‌‌سازی را محکوم ‌کردند. همچنین، «کمال الخطیب» نایب‌رییس جنبش اسلامی فلسطین روز گذشته با انتقاد شدید از توافق سازش امارات با رژیم صهیونیستی، عنوان کرد  آنچه محمد بن‌زاید با حمایت محمد بن‌سلمان انجام می‌‌دهد، جنگ آشکاری علیه اعتقادات اسلامی ماست.

 کرانه باختری
امارات مدعی است که عادی‌‌‌سازی روابطش با رژیم صهیونیستی در ازای لغو ادعاهای رهبران رژیم اسرائیل نسبت به اراضی کرانه باختری فلسطین صورت گرفته است اما از طرف دیگر رهبران صهیونیستی چنین موضوعی را رد می‌‌کنند و همچنان تاکید دارند مساله الحاق کرانه باختری به دیگر مناطق همچنان 
روی میز آنهاست. باوجود اینکه مسوولان اماراتی به دروغ مدعی شده بودند که در ازای متوقف شدن طرح اشغال کرانه باختری حاضر به سازش با صهیونیست‌ها شده‌اند اما شواهد حاکی از آن است که آنها بدون دریافت کوچک‌ترین امتیازی به گزینه سازش متوسل شدند، به گونه‌‌ای که ناظران سیاسی بر این باورند که ابوظبی با خواری و ذلت سازش با صهیونیست‌ها را پذیرفته است. تعلیق الحاق کرانه باختری به دو دلیل برای «بن‌زاید» پیروزی محسوب نمی‌شود؛ اول اینکه الحاق به دلیل اعتراضات فلسطینی‌ها و مقاومت گروه‌های مبارز در غزه و فلسطین به حالت تعلیق درآمده بود و دیگر اینکه رژیم صهیونیستی با حمایت کاخ‌سفید، دیر یا زود، بار دیگر موضوع الحاق و معامله قرن را از سر می‌‌گیرد؛ بنابراین می‌‌توان گفت بن‌زاید هیچ دستاورد واقعی یا خیالی از توافق عادی‌‌‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ندارد و این توافق صفر برای بن‌زاید است، کما اینکه دیروز، دوشنبه هم صهیونیست‌ها به ادامه بمباران نقاطی از نوار غزه ادامه دادند تا نشان دهند به تداوم اشغالگری و ظلم به فلسطینیان همچنان ادامه می‌‌دهند.
 
ترامپ و جلب آرای یهودیان
 نباید فراموش کرد علنی شدن عادی‌‌‌سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی در این مقطع زمانی که دو ماه دیگر تا انتخابات ریاست‌‌جمهوری آمریکا باقی مانده، با هدف رو‌کردن برگ برنده‌‌ای برای انتخابات کاخ سفید و دونالد ترامپ است. ترامپ با این توافق كه هفته گذشته خبر آن را در کاخ سفید اعلام کرد، با یک تیر چند نشان زد؛ یکی کمک به جایگاه نتانیاهو در اراضی اشغالی که در ماه‌ها و هفته‌‌‌های اخیر متزلزل شده است و هر روز تظاهرات گسترده‌‌ای علیه سیاست‌‌‌های اقتصادی و ضعف مدیریتی او در مهار ویروس کرونا برگزار می‌‌شود و دیگری جلب آرای یهودیان آمریکاست که معمولا به دموکرات‌ها رای می‌‌دهند و ترامپ با این اقدام گامی برای کسب آرای جامعه یهودیان برداشت تا از رقیب خود، بایدن، عقب نماند. از طرفی دیگر کشورهای غربی با اینگونه عادی‌‌‌سازی روابط می‌‌خواهند وانمود كنند که این امر آغاز یک تحول بزرگ‌تر در مناسبات اعراب با اسرائیل است و فصل نداشتن رابطه با اسرائیل تمام شده است و منطقه غرب آسیا با اینگونه روابط که امارات 
در پیش گرفته است، متحول خواهد شد؛ تبلیغات فریبکارانه‌‌ای برای منفعل ‌کردن کشورهای منطقه تا آنها را از تصمیم و اتخاذ موضعی محکم علیه توافق زیانکارانه امارات با رژیم صهیونیستی بازدارند. این توافق نه‌تنها چشم‌اندازی برای آزادی مناطق اشغالی فلسطینی ایجاد نمی‌کند بلکه چشم‌انداز آزادی این سرزمین را هم کمرنگ می‌‌کند زیرا دیگر تحریم سیاسی یا دیپلماتیکی از سوی کشورهای عربی وجود ندارد. امارات می‌گوید فقط در ازای تعلیق الحاق کرانه باختری با اسرائیل، مساله صلح را مطرح داشته اما نتانیاهو در سخنانی این موضوع را نیز رد کرده است.

captcha
شماره‌های پیشین