sobhe-no.ir
1003
سه شنبه، ۰۴ شهریور ۱۳۹۹
1
وضعیت رییس کنونی کاخ سفید در نظرسنجی ها کمی بهبود پیدا کرده است

پناه بردن از کرونا به سیاست خارجی

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری‌۲۰۲۰ آمریکا، فضای ملتهب و دودستگی شدید در این کشور سایه افکنده است؛ فضایی که ناشی از اعتراضات داخلی در کشور، بحران کرونا و بحران اقتصادی همزمان با شکست سیاست‌های ترامپ در عرصه داخلی و خارجی است.

رییس مجلس:

اگر شهید سلیمانی نبود داعش به قلب اروپا می‌رسید

پخش سریال آقازاده در شبکه نمایش خانگی حاشیه‌ساز شده است

پشت ‌صحنه «آش» و «شکلات»

گزارش مصطفی وثوق‌کیا / سریال آقازاده در قسمت نهم با نمایش صحنه صیغه یک‌ساعته حواشی زیادی را ایجاد کرد. در فضای مجازی حرف و حدیث بر سر انتشار این صحنه زیاد بود؛ غافل از اینکه انتشار سکانس حذف‌شده سریال غیر از اینکه توسط عوامل فیلم باشد، از کسی دیگر بر نمی‌آید.

آیا ممکن است اصلاح طلبان بار دیگر مدل سال 92 را در انتخابات 1400 امتحان کنند؟

تردید اصلاح طلبان شر‌ط لاریجانی

آقای فیلسوف سیاست ایران، خواه‌ناخواه گزینه جذابی برای اصلاح‌طلبان است. او از همین حالا، ذهن تجدیدنظرطلبان را به خود برای حمایت در انتخابات سال آینده، مشغول کرده است. حضور رییس پیشین مجلس در گود انتخابات و حمایت از او، موانع و مزایایی برای اردوگاه اصلاحات خواهد داشت؛ هرچند مشارالیه، فقط به لبیک اصلاحاتی‌ها راضی نیست. از مدت‌ها پیش بحث بر سر اینکه علی لاریجانی می‌تواند یکی از گزینه‌‌‌های مناسب برای نامزدی در انتخابات ریاست‌‌جمهوری سال 1400 باشد، داغ شده است؛ داغ‌‌تر اینکه احتمال زیادی می‌رود که اصلاح‌طلبان بخواهند از او حمایت کنند.

سرمقاله

تمهیدهای سیاستگذاری آموزشی

«صبح‌نو» از نذر مردم برای ساخت و بازسازی مدارس گزارش می‌دهد

آجر به آجر تا ساخت مدرسه

گزارش عارف چراغی / وجود مدارس ناایمن، تخریبی و فاقد استحکام، مدارس دونوبته و با تراکم بالای دانش‌آموزی، مدارس فاقد سیستم‌های گرمایشی و استاندارد، مدارس فاقد تجهیزات اداری و آموزشی به‌روز سبب شده تا امسال پویشی تحت عنوان طرح آجر به آجر شکل بگیرد. پویشی که در آن همه افراد جامعه می‌توانند به اندازه توانایی خود در این امر مهم سهیم شوند. در پویش آجر به آجر، پایه‌های یک مدرسه با همراهی ده‌ها نیکوکار نهاده می‌شود و شکل جدیدی از مشارکت مردمی در مسیر مدرسه‌‌‌سازی رقم می‌خورد.

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با پرویز سروری و مجتبی ثابتی، فرمایشات رهبر انقلاب درباره آخرین فرصت یک ساله دولت برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم پرداخت

سال سرنوشت‌ساز دولت

یک سال تا پایان کار دولت دوازدهم باقی مانده است و در همین فرصت زمانی به ظاهر کوتاه، می‌شود کارهای مهمی برای کشور انجام داد. این نکته مهمی بود که رهبر انقلاب در دیدار تصویری با اعضای هیات دولت، آن را یادآور شدند.

نگاهی دیگر به مساله افشاگری‌های روزهای اخیر

درباره قدرت و تجاوز

دکتر شهاب اسفندیاری عضو هیات علمی دانشگاه هنر / این روزها روایت‌های بسیار تلخ و تکان‌‌دهنده‌ای از آزار و سوءاستفاده جنسی توسط برخی قربانیان این جرايم در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود. ابعاد و دامنه گسترده برخی روایت‌ها حاکی از تداوم برخی رفتارهای مجرمانه طی سال‌ها توسط افرادی دارای شهرت اجتماعی است.

مهدی رسولی از مداحانی است که خود به سراغ پامنبری‌ها می‌رود و در کوچه‌ها روضه می‌خواند

خانه‌به‌خانه،‌کو به کو

گزارش زهرا اردشیری / محرم امسال محرم بسیار متفاوتی است. محرمی است که تابه‌حال تجربه‌اش را نداشتیم و عین آن را ندیده بودیم. همیشه چند روز مانده به محرم‌و برپایی هیات‌های اباعبدالله علم و کتل‌ها کنار کوچه‌ها ردیف می شدند. اما امسال خبری از هیاتهای بزرگ و کوچک نیست. یک ویروس منحوس باعث شده است محرم امسال شبیه به هیچ محرمی که تا به حال دیده‌ایم، نباشد. اما مداحان امام حسین ؟ع؟امسال دست به کاری مبتکرانه زده‌اند، آن‌ها با پویش هر کوچه یک حسینیه، به کوچه‌ها آمده‌اند و ذکر امام حسین؟ع؟ را زیر سقف آسمان سر می‌دهند.

شماره‌های پیشین