نکته

طنز روزگار


«جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا که توسط دونالد ترامپ از سمت خود برکنار شد، حال در پیامی توییتری اعلام کرده «از روزی که از سمت خود به‌عنوان مشاور امنیت ملی استعفا کردم، کاخ سفید از بازگرداندن دسترسی من به حساب کاربری شخصی‌ام در توییتر امتناع کرد. آنها می‌ترسیدند که من چه‌ چیزهایی را بگویم؟ برای آن‌ها شایعه کردند که من پنهان شده‌ام، متأسفم که ناامیدتان می‌کنم.» استفانی گریشام، سخنگوی ترامپ هم در پاسخ به انتقاد «جان بولتون» گفت «بولتون سالخورده به احتمال زیاد گذرواژه‌اش را فراموش کرده است.»
راشاتودی این پیام بولتون را نشانه‌ای برای حضور احتمالی بولتون در جلسات استماع کنگره آمریکا در خصوص استیضاح ترامپ دانسته است. تاکنون سه جلسه از جلسات استماع علنی استیضاح ترامپ برگزار شده است. کنگره پیشتر خواستار حضور بولتون در این جلسات به‌عنوان شاهد شده بود اما وی اعلام کرده بود که بدون درخواست رسمی و رای دادگاه در این جلسات حاضر نخواهد شد. 
این اقدام کاخ سفید علیه یک کارمند سابق سالخورده و ازکارافتاده خود در حالی است که این روزها مقامات آمریکایی در اقدامی مداخله‌جویانه در امور کشورمان از قطع اینترنت به‌دلیل برخی مسائل امنیتی که ناشی از اغتشاشات اخیر است، انتقاد می‌کنند و وزیرخارجه این کشور نیز در اقدامی بی‌سابقه مردم ایران را دعوت به جاسوسی و ارسال فیلم از اعتراضات می‌کند.