اعتراض به معرفی نخست‌وزیر جدید

رسانه‌های لبنان از معرفی «محمد الصفدی» به‌عنوان نخست‌وزیر جدید سخن می‌گویند، «محمد الصفدی»75‌ساله سیاستمدار و بازرگان لبنانی است که پیش از این در دولت لبنان دارای پست وزارتی نیز بوده است. اما هنوز خبر ابقای نخست‌وزیر جدید لبنان قوت نگرفته بود که گروه‌هایی از معترضان لبنان به‌دنبال اعلام خبر تأیید نشده از توافق گروه‌های لبنانی بر سر نامزدی محمد الصفدی، وزیر سابق برای تشکیل کابینه این کشور در برابر منزل و یکی از موسسه‌های او تحصن کردند.
شبکه خبری المیادین گزارش داد در پی اعلام خبر تأیید نشده رسانه‌ها درباره توافق گروه‌های لبنانی بر سر نامزدی «محمد الصفدی» برای نخست‌وزیری لبنان تجمعات اعتراضی برگزار شده است. گروه‌هایی از معترضان در پاسخ به چندین فراخوان برای اعلام مخالفت با نامزدی الصفدی در برابر یکی از موسسه‌های متعلق به وی
 تجمع کردند.
 اعتراض‌های لبنان از ۲۵مهر آغاز شد و مردم پس از آنکه وضع تعرفه بر برخی بخش‌ها ازجمله بخش‌های مربوط به تماس‌های صوتی رایگان اینترنتی (واتس‌آپ) را برنتابیدند، به خیابان‌ها آمدند. این اعتراضات تا آنجا ادامه یافت که سعد الحریری در سیزدهمین روز تظاهرات استعفا داد. اکنون و پس از نزدیک به یک ماه از استعفای حریری، فرد دیگری با عنوان «محمد الصفدی» به‌عنوان نخست‌وزیر جدید در این کشور معرفی شده است. وی دارای مدرک لیسانس مدیریت از دانشگاه آمریکایی بیروت است . در سال‌1968 ، کار تجاری خود را در طرابلس آغاز کرد و سپس در سال‌1969 به بیروت نقل مکان کرد. از آنجا در سال‌1975 به عربستان سعودی رفت و تجارت خود را در تعدادی از کشورهای عربی و اروپا از طریق پروژه‌های مختلف سرمایه‌گذاری از جمله ساخت‌و‌ساز ، مسکن ، حمل‌و‌نقل هوایی ، فناوری ، گردشگری و بانکی گسترش داد. در سال‌2000، او «بنیاد توسعه صفدی» را راه‌اندازی کرد. وی در سال‌2000 به‌عنوان نماینده کرسی اهل تسنن در طرابلس انتخاب شد و در سال‌2005 و 2009 مجدداً برای همین کرسی پارلمانی انتخاب شد.الصفدی در چندین دولت به‌عنوان وزیر حمل‌و‌نقل، اقتصاد، دارایی ، شرکت داشته است.