خبر

کدام خودروها با شیشه دودی جریمه می‌شوند؟
دودی کردن شیشه‌های خودرو باعث کاهش دید راننده در محیط پیرامون خود به‌ویژه در شرایط جوی نامناسب و تاریکی هوا می‌شود.
رییس اداره آموزش‌های برون‌سازمانی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب گفت: استفاده از شیشه دودی برای خودروهای پایتخت ممنوع شد.
سرهنگ دوم سید مسلم موسوی‌پناه گفت: برابر قانون اقدام به دودی کردن غیرمجاز شیشه‌های خودرو به‌نحوی که افراد بیرون از خودرو از فاصله حدود پنج متری قادر به دیدن افراد داخل ماشین نباشند، ممنوع است. در صورت مشاهده این خودروها توسط پلیس راهور، متخلف مشمول پرداخت جریمه نقدی ۵۰ هزار تومانی می‌شود.
موسوی‌پناه با بیان اینکه دودی کردن شیشه‌های خودرو باعث کاهش دید راننده در محیط پیرامون خود به‌ویژه در شرایط جوی نامناسب و تاریکی هوا می‌شود، اظهار کرد: این عامل به خودی خود باعث وقوع حوادث رانندگی تأثیرگذار می‌شود.
معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب در پایان به رانندگان توصیه کرد از دودی کردن شیشه‌های خودرو جداً خودداری کنند.
 
جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم پیوسته
 از طریق کنکور برای سال تحصیلی آینده
رییس دانشگاه فرهنگیان از قطعی‌شدن جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم پیوسته از طریق کنکور برای سال تحصیلی آینده خبر داد.
حسین خنیفر گفت: با تلاش و رایزنی‌ها، دیروز ردیف‌های استخدام و جذب ۲۵ هزار دانشجو معلم پیوسته از طریق کنکور را قطعی کردیم.
وی به ظرفیت خالی ۲۵۰۰۰ دانشجو معلم در ۹۸ پردیس و مرکز، ۳۱ استان و ۱۶ رشته در سال تحصیلی (۹۸-۹۹)، اشاره کرد و بیان کرد: در تلاشیم تا ۱۲ هزار ردیف استخدام ماده ۲۸ برای سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹ را به ۲۵ هزار برسانیم.
رییس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: پای این مسیر برای تأمین معلم تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهیم بود و در سال‌های آینده نیز با نگاه کمی و هم بهبود کیفی دانشگاه را به پیش می‌بریم.
 
تعزیرات: از ۳۸ محصول لبنی فقط سه کالا مشمول قیمت‌گذاری است
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: شرکت‌های تولیدکننده لبنیات بین ۳۵ تا ۳۸ نوع کالا تولید می‌کنند که سه نوع از کالاها مشمول قیمت‌گذاری اجباری و مابقی تابع عرضه و تقاضاست.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محمدعلی اسفنانی با اشاره به سه نوع کالایی که مشمول قیمت‌گذاری اجباری می‌شوند، گفت: قیمت شیر، پنیر و ماست دارای یک قاعده است. سازمان حمایت در مواردی که اجازه 6 درصد افزایش قیمت را دارد به این بخش مجوز دهد؛ اما اعطای مجوز برای مازاد بر 6 درصد افزایش قیمت، با ستاد تنظیم بازار است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران با انتقاد از اینکه افزایش قیمت‌ها بدون این مجوزها صورت می‌گیرد، گفت: البته تولیدکنندگان توجیهاتی هم دارند که در برخی موارد واقعی است اما معتقد به تغییر سازوکار قیمت‌ها هستم.
وی ادامه داد: اینکه همه شرکت‌های تولیدی اعم از «دامداران»، «میهن» و «چوپان» و غیره قیمت شیر را به یک قیمت عرضه‌کنند، درست نیست چراکه پروسه تبدیل شیر به محصول نهایی، نوع دستگاه‌ها و ظرف‌ها در هر شرکت متفاوت است؛ ضمن اینکه مشتری هم حق انتخاب دارد.
اسفنانی با تاکید بر اینکه شرکت‌های تولید شیر خام طبق قانون مکلف به رعایت قیمت عرضه شیر خام هستند، بیان کرد: در حال حاضر افزایش جدید قیمت لبنیات غیرقانونی است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران با بیان اینکه تعزیرات به‌عنوان یک مرجع قضایی در آخرین پروسه تولید توزیع و تأمین و مصرف قرار داشته و در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اقدام می‌کند، گفت: قانون به ما اجازه برخورد با متخلفان از قانون را داده اما اینکه برخی تصور می‌کنند تعزیرات همه‌کاره است، تصور درستی نیست.
وی همچنین نگاه جزیره‌ای به پروسه تولید محصول از مزرعه تا منزل مردم را از بزرگترین ایرادات در سیستم مدیریتی کشور برشمرد و گفت: باید عکس این موضوع اتفاق بیفتد.
اسفنانی یادآور شد: هر یک از شرکت‌های تولیدی و تعاونی شیر در جلسات ستاد تنظیم بازار، داعیه‌ای برای خود دارند و هزینه و سود خود را محاسبه می‌کنند. از طرف دیگر کارخانه شیر هم سود و هزینه‌های خود را محاسبه می‌کند و مصرف‌کننده هم ادعا می‌کند توان خرید شیر به این مبالغ را ندارد. در این شرایط ما نیازمند یک نگاه 
فراسازمانی هستیم.