عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  شماره  
در پی اعلام شماره‌تلفن توسط ترامپ برای تماس‌گرفتن مسوولان ایرانی با وی، بیش و پیش از مسوولان، کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان مجازی به این شماره‌تلفن واکنش نشان دادند. به‌گزارش برخی کانال‌های خبری، کاربران فضای مجازی با اظهارات مختلفی واکنش خود را به اعلام شماره‌تلفن توسط ترامپ نشان دادند. 
یکی از فعالان مجازی پیش‌بینی کرد ایران هرگز با ترامپ تماس نخواهد گرفت؛ چون بعد از ۴۰ سال ‌ارتباط‌نداشتن، ممکن است بر سر اینکه کدام‌یک اول قطع کنند.
همچنین، برخی دیگر از فعالان مجازی غیرمجاز با اعلام این نکته که درصورت امکان علاوه‌بر ترامپ شماره‌های نزدیکانش نیز اعلام شود، اظهار کردند با‌توجه‌به اینکه تمایل عمومی برای تماس‌گرفتن با این افراد، بیشتر از تماس‌گرفتن با ترامپ است، این کار می‌تواند اقدامی
 در جهت تسریع فرایند دیپلماتیک مذاکره باشد. این فعالان تأکید کردند انگیزه آن‌ها از این خواسته، صرفا تسریع دیپلماتیک است و دلیل دیگری ندارد.
تنی چند از فعالان مجازی نیز با اظهار این نکته که خودشان در سال‌های پیش شماره می‌دادند، گفتند کسانی که شماره می‌دهند، معمولا نیت درستی ندارند و باید مراقب بود. این فعالان اعلام کردند مسوولان دراین‌باره نهایت دقت را اعمال کنند.
 
  خطی  
انفجار فجیره کار خودشان است. آقای مسعود.خ، تحلیلگر سیاسی منطقه و راننده تاکسی خطی میدان هفتم تیر -میدان آرژانتین، با اعلام این نکته افزود: کشتی‌های آسیب‌دیده در بندر فجیره، کشتی‌های اسقاطی و از رده خارج بودند و برنامه نمایشی انفجار با این قصد طراحی شد که مسوولیت حادثه را گردن ایران بیندازند و این را بهانه‌ای برای جنگ با ایران قرار دهند. وی افزود: البته ایران واهمه‌ای ندارد و هم‌اکنون درپوش همه موشک‌ها برداشته و سوخت آن‌ها نیز تأمین شده که همین می‌تواند دلیل سهمیه‌بندی بنزین باشد که در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد. این تحلیلگر اظهار کرد: تحلیل‌های دیگری نیز در روزهای آینده در همین مسیر به‌استحضار خوانندگان روزنامه خواهد رساند.