خبر

سردار آزمون، ستاره تیم ملی فوتبال ایران 
در جام ملت‌های آسیا
سایت «فاکس اسپورتس آسیا» که اتفاقات و خبرهای جام ملت‌های آسیا را پوشش می‌دهد، گزارش‌هایی از تیم‌های حاضر در این مسابقات شامل معرفی سرمربی، کاپیتان و سوابق کشورها در این جام منتشر می‌کند.
این سایت دیروز به معرفی تیم ملی ایران پرداخته است. فاکس اسپورتس سردار آزمون را ستاره تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا معرفی کرده و نوشته است: «آزمون بعد از خداحافظی زودهنگام از تیم ملی در سن ۲۳ سالگی بعد از جام جهانی روسیه سر و صدای زیادی به پا کرد. با سابقه هفت سال بازی در لیگ روسیه، آزمون تجربه بازی در لیگ قهرمانان اروپا از جمله گلزنی به بایرن مونیخ و اتلتیکو مادرید را هم دارد، اما آزمون به جز گلزنی نقش بیشتری در تیم ملی ایران ایفا می‌کند؛ به‌خصوص با پِرس‌های خستگی‌ناپذیر مدافعان تیم حریف، حرکات هوشمندانه و قابلیت بازگرداندن هم‌تیمی‌هایش به بازی.»فاکس اسپورتس همچنین در بخش جوان‌ترین ستاره هم ،نام مجید حسینی را مطرح کرده است؛ مدافع تیم ملی که بعد از جام‌جهانی راهی تیم ترابوزان اسپور ترکیه شد و با مصدومیت سعید عزت‌اللهی لقب جوان‌ترین ستاره را از این سایت گرفته است.
 
ایران با وجود پزشکان متبحر جهانی
برند گردشگری سلامت ندارد
قائم‌مقام وزارت گردشگری، فرهنگ و هنر مالزی با تشریح توانایی‌های ایران در حوزه درمان از جمله شهرت پزشکان ایرانی در مهارت‌های جراحی در دنیا - فقدان برند بین‌المللی را از مهم‌ترین چالش‌های ایران در حوزه گردشگری سلامت عنوان کرد.
پرفسور دانگ وانگ کنگ در نشست توسعه گردشگری سلامت و تندرستی ایران و مالزی به تشریح چگونگی خدمات به گردشگران خارجی در مالزی پرداخت و گفت: بحث زیبایی مختص به یک نفر نیست. یعنی کسی را نمی‌توان پیدا کرد که مایل نباشد زیبا باشد به‌خصوص ایرانی‌ها که بسیار زیبایی را دوست دارند و زیبا بودن به مانند بازی فوتبال است که اکثر افراد به آن تمایل دارند و زن و مرد نمی‌شناسد و یک بحث جهانی است و ما خوشحالیم که امروز در ایران هستیم تا بتوانیم با استفاده از پتانسیل‌های این کشور که تمدن کهنی دارد در حوزه گردشگری سلامت و تندرستی همکاری کنیم.
پرفسور دانگ وانگ در پاسخ به پرسش خبرنگاران در تشریح آمار جذب گردشگر سلامت توسط مالزی عنوان کرد: مالزی سالانه 2.5 میلیون گردشگر، توریسم سلامت جذب می‌کند و ما فقط خدمت سلامت و تندرستی ارائه نمی‌دهیم بلکه در قالب این خدمات، بسته‌های تور، هتل و حتی تور جشن ازدواج و در نهایت فروش محصولات خدمات‌مان را نیز به گردشگران ارائه می‌دهیم.
 
«قاچاق چوب» را پررنگ جلوه می‌دهند 
تا «طرح تنفس جنگل» را تضعیف کنند
رییس انجمن جنگلبانی ایران با اشاره به تصاویری که از قطع درختان جنگل‌های حفاظت شده ارسباران منتشر شده است، گفت: درختان قطع شده از گونه ممنوع‌القطع اُرس بوده است اما به نظر می‌رسد برخی با پررنگ کردن این مسأله به دنبال تضعیف «طرح تنفس جنگل » هستند.
آقای هادی کیادلیری در این‌باره گفت: آن تصاویری که از قطع درختان این منطقه منتشر شده مربوط به درختان اُرس بوده واین درخت ممنوع‌القطع است.
وی با اشاره به اینکه قطع درختان جنگلی در باغ حتی حیات منزل شخصی باید با مجوز از سوی مراجع ذی‌صلاح صورت بگیرد، ابراز داشت: باید بررسی شود وقتی طرح تنفس در کشور در حال اجراست و محموله‌های چوب در همه گذرگاه‌ها کنترل می‌شود، آیا چوب این درختان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد؟ برخی شنیده‌ها حاکی از این است که درختان قطع شده بیمار بوده و در حال بررسی این ادعا هستیم.
رییس انجمن جنگلبانی ایران از ربط دادن قطع درختان ارسباران به طرح تنفس جنگل‌ها انتقاد کرد و اظهار داشت: قاچاق چوب در گذشته هم وجود داشت اما جالب است که صدای کسی در نمی‌آمد، به نظر می‌رسد دست‌هایی به‌دنبال ربط دادن این دو مسأله هستند تا طرح تنفس را زیر سؤال ببرند.
 
جمع‌آوری معتادان متجاهر 
اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمع‌آوری معتادان خیابانی و متجاهر از سطح جامعه تا پایان سال را اولویت کوتاه‌مدت این ستاد عنوان کرد.
سردار اسکندر مؤمنی با اشاره به اقدامات این ستاد در مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: اولویت کوتاه‌مدت ستاد تا پایان سال ساماندهی، جمع‌آوری، بازپروری و درمان معتادان متجاهر و خیابانی است.
وی ادامه داد: در کشور ۵۰ تا ۶۰ هزار معتاد متجاهر و در تهران ۱۵ هزار نفر در تهران وجود دارد که امیدواریم تا پایان سال این کار انجام شود.
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر اولویت دیگر ستاد را در حوزه بین‌الملل اظهار کرد و گفت: در سال ۲۰۰۱ تولید مواد مخدر در افغانستان حدود ۲۰۰ تن و اکنون در آغاز سال ۲۰۱۹ به ۱۰ هزار تن رسیده است یعنی از زمان اشغال افغانستان توسط کشورهای غربی تولید مواد از ۲۰۰ تن به ۱۰ هزارتن رسیده و یکی از مسیرهای عبور عمده ایران است.