خبر

رکورد فروش در نمایشگاه کتاب
 شکسته شد
سی‌ویکمین دوره نمایشگاه کتاب در حالی تمام شد که اعداد و ارقام نشان می‌دهد که فروش ریالی کتاب در این دوره به بالاترین سطح خود رسید. بنا به اعلام آقایان همایون امیرزاده سخنگوی نمایشگاه کتاب آمار فروش نمایشگاه تا ظهر شنبه 22 اردیبهشت‌ماه نشان می‌دهد ۸۹ میلیارد تومان فروش درون‌شبکه بانک شهر صورت گرفته و اگر فروش خارج شبکه را نیز به این رقم بیفزاییم، این نمایشگاه، حدود ۱۳۰ میلیارد تومان فروش داشته است. به گفته وی، در نمایشگاه سی و یکم ، رشد 10 درصدی را نسبت به سال گذشته شاهدیم؛ این آمار نشان می‌دهد تراکنش‌ها هم ۱۶ درصد بیشتر شده است. با این حال به نظر می‌رسد آمار دقیق فروش کتاب در پایان نمایشگاه کتاب، عددی فراتر از 130میلیاردتومان را رقم بزند. نمایشگاه کتاب تهران در حالی فروش 130 میلیاردی را تجربه کرد که این رقم برای نمایشگاه کتاب دوره قبل به 120میلیارد تومان رسیده بود و ظاهراً اصرار تشکل‌های صنفی و ناشران برای بازگشت به مصلی همین فروش خیره کننده بوده است.

هنوز فضای رادیو کمیتی است
آقای حمید شاه‌آبادی، معاون صدای رسانه ملی گفت: رادیو روزانه حدوداً ۱۸ ساعت تولید دارد برخلاف تلویزیون که حدود ۴ تا ۵ ساعت تولیدی دارد و باقی آن تأمینی است.حمید شاه آبادی به مهرگفت: من این را قبول دارم که هنوز فضای کمیتی را در رادیو داریم. یک مسأله کلی وجود دارد که فضای آماری همیشه وجود داشته است و ما هم باید اطلاع‌رسانی کنیم که در مناسبتی نسبت به یک حوزه بی‌توجه نبوده‌ایم و برنامه‌سازی داشته‌ایم.
من از مخالفان جدی کمیت‌گرایی هستم اما زمانی‌که وارد رادیو شدم تعداد عناوین برنامه‌ها کم بود و اکنون بیشتر شده است چراکه ما مدت زمان برنامه‌ها را کوتاه‌تر کردیم. حوصله مخاطب ما طولانی نیست.
وی افزود: ما در جدول برنامه‌های اردیبهشت‌ماه حدود ۱۰۰۰ عنوان برنامه داریم درحالی‌که این عناوین پیش از این حدود ۷۰۰ برنامه بود. حوصله مخاطب اجازه نمی‌دهد که ما یک برنامه ۱۲۰ دقیقه‌ای روی آنتن ببریم و در ازای آن ممکن است چهار برنامه نیم ساعتی دوست داشته باشد.
حتی نمایش‌های رادیویی ما ۳۰ دقیقه‌ای است که حوصله مخاطب، مدت زمان رفت و آمد در مسیر و موارد دیگر به ما اجازه نمی‌دهد که نمایش‌های طولانی پخش کنیم.
امروزه حتی مخاطب در شبکه‌های اجتماعی اگر پُستی بیشتر از چند خط داشته باشد مردم حوصله خواندنش را ندارند. ما باید با مخاطب حرکت کنیم و نمی‌توانیم به طور مثال به او بگوییم چرا یک کتاب را خط به خط نمی‌خواند.

«ماه عسل»پنج‌شنبه‌روی‌آنتن
نخستین قسمت فصل جدید برنامه تلویزیونی «ماه عسل» در نخستین روز ماه مبارک رمضان روی آنتن خواهد رفت.
نخستین قسمت از برنامه تلویزیونی «ماه عسل» روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه و مقارن با روز نخست ماه مبارک رمضان به روی آنتن خواهد رفت. بنا بر این گزارش، این برنامه به روال سال‌های گذشته ساعت ۱۹ به روی آنتن خواهد رفت. همچنین رایزنی برای انتخاب خواننده تیتراژ هنوز ادامه دارد و ترانه هیچکدام از تیتراژهای این برنامه تلویزیونی هنوز تولید نشده‌اند.
پیش از این آقای ناصر کریمان، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما در گفت‌وگویی اعلام کرده بود که امیدوارم بتوانیم دو روز قبل از شروع ماه مبارک رمضان برنامه را آغاز کنیم.
معمولاً برنامه را زودتر شروع می‌کنیم تا حال و هوای برنامه مقدمه‌ای باشد برای عزیزانی که به پیشواز ماه رمضان می‌روند. ضمن اینکه این افراد با تلویزیون ارتباط برقرار می‌کنند و محیط برنامه تلویزیونی هم با حال و هوای معنوی آنها هماهنگ می‌شود.