خبر

بن سلمان نه تاریخ خوانده است
 نه جغرافیا می‌داند
آقای بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان تازه ولیعهد کج‌اندیش سعودی در مصاحبه با نشریه آمریکایی تایم که به گونه‌ای از سر خامی و شوقی کودکانه، دو رژیم متجاوز عربستان و اسرائیل غاصب را دارای منافع و دشمنان مشترکی مانند ایران دانست، اظهار داشت: جاه‌طلبی ولیعهد بداندیش سعودی از حد و اندازه برون شده است و می‌رود تا به یک بیماری لاعلاج و مزمن بدل شود. او در جنگ قدرت درون خاندان سلطنتی و برای جلب حمایت آمریکا و اخیراً رژیم اشغالگر قدس در کنار پرداخت میلیاردها دلار از ثروت مردم خود، به بیان هر سخن مضحک و البته شرم‌آوری نیز مبادرت می‌ورزد. این تازه از راه رسیده جویای قدرت و نام، چشم خود بر تمامی واقعیت‌های تاریخی و هفت دهه جنایات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی فرو بسته و در خیانتی بزرگ و آشکار به آرمان فلسطین، دم از شناسایی و همسویی کشورش با این رژیم نامشروع می‌زند. این سخنان نشان می‌دهد او نه تاریخ خوانده است، نه جغرافیا می‌داند، نه آرمان مردم خود و آزادگان جهان را درمی‌یابد و نه از ستمی که بر امت اسلامی و فلسطینیان رفته و می‌رود چیزی می‌فهمد و نه فلسطین، نه جهان عرب، نه جهان اسلام و نه دوست و نه دشمن را از هم باز می‌شناسد.
قاسمی افزود: هشدار می‌دهیم همه توطئه‌های تفرقه‌افکنانه سالیان اخیر در میان کشورهای اسلامی و ایجاد و گسترش گروه‌های تروریستی و افراط‌گرا همانند داعش و همزادهای آن، با هدف بروز نفاق و انشقاق در جهان اسلام و فراموشی تدریجی آرمان فلسطین و ایجاد حاشیه امن برای رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی طراحی و اجرا شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تصریح کرد: سیاست‌های دوران اخیر سعودی‌ها یک تراژدی بسیار غم‌انگیز است که کشوری اسلامی با آن همه ادعاهای
پر طمطراق خود را تا سطح یک مجیزگوی رژیم اشغالگر قدس تنزل دهد. قطعاً این مذلت و خود زنی فرجام شومی برای مسببان این عقبگرد تاریخی به همراه خواهد داشت و به‌عنوان ننگی بزرگ برای عربستان در روند تحولات جهان اسلام ثبت خواهد شد.
نخست‌وزیر مالزی پارلمان این کشور را منحل کرد
به گزارش راشا تودی، «نجیب عبدالرزاق» نخست وزیر مالزی دیروز پارلمان این کشور را منحل کرد. براساس این خبر این اقدام به‌عنوان مقدمه‌ای برای برگزاری انتخابات سراسری جدیدی در این کشور اتخاذ شده است.
عبدالرزاق اعلام کرده است که انحلال پارلمان با موافقت «محمد پنجم کلانتان» پادشاه مالزی از امروز شنبه اجرایی خواهد شد.
دوره پنجساله نخست‌وزیری عبدالرزاق در ۲۴ ژوئن
پیش رو به پایان می‌رسد اما نخست‌وزیر می‌تواند با کسب موافقت پادشاه در هر زمانی از نخست‌وزیری خود پارلمان را منحل کند و خواستار برگزاری انتخابات پارلمانی جدید شود.

موافقت آمریکا با فروش توپخانه‌های پیشرفته به عربستان
به گزارش المیادین، وزارت خارجه آمریکا به کنگره اعلام کرد که با فروش جدید تسلیحات به عربستان موافقت کرده است.
در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که قرارداد فروش تسلیحات آمریکایی به عربستان به ارزش 31/1 میلیارد دلار است و شامل فروش توپخانه‌های 155 میلی‌متری پیشرفته از نوع هویتزر و تجهیزات دیگر می‌شود.
در این بیانیه آمده است که این قرارداد می‌تواند توانایی‌های عربستان برای برخورد با چالش‌های کنونی و آتی را تحکیم بخشد.