خبر

بازدیدرییس‌رسانه‌ملی‌ازموکب‌زنجانی‌ها
رییس سازمان صدا و سیما در مسیر پیاده‌روی اربعین گفت: وحدت، یگانگی و به اهتزاز درآمدن پرچم حسینی در سراسر عالم از دستاوردهای حماسه عظیم اربعین حسینی است.به گزارش صبا، دکتر علی‌عسکری در بازدید از موکب مشترک اوقاف، حسینیه و زینبیه اعظم زنجان در سامرا، درباره حماسه عظیم اربعین حسینی بیان داشت: این حماسه نمایانگر قدرت عظیم شیعیان است و وحدت، یگانگی و به اهتزاز درآمدن پرچم حسینی در سراسر عالم از دستاوردهای این رویداد بی‌نظیر است.وی با اشاره به اینکه همایش اربعین حسینی از نظر کمیت و کیفیت در دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: زیارت ۲۰ میلیون نفر در ایام اربعین حسینی، بدون پیش‌بینی مکان و میزبانی فوق‌العاده مردم عراق، نشان از عشق و علاقه وافر مردم به امام حسین ؟ع؟ است.رییس سازمان صدا و سیما گفت: حماسه عظیم اربعین حسینی یک کار اردویی و جهادی است و موضوع فراگیر شدن پیاده‌روی اربعین حسینی یک اتفاق بی‌نظیر در عالم است که با محوریت سیدالشهداء؟ع؟ و با هدف وحدت و یکدلی امت اسلامی صورت می‌گیرد.

حمایت‌تلویزیون‌ازموزه‌انقلاب‌ودفاع‌مقدس
مدیر شبکه پنج سیما اعلام گفت: رسانه ملی به ویژه شبکه پنج سیما آمادگی دارد تا موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را برای تبدیل شدن به مجموعه‌ای برای تجمع فرهنگی یاری کند.آقای مجید زین العابدین، مدیر شبکه پنج سیما که همراه مدیران گروه‌های مختلف این شبکه از تالارها و نمای مقاومت در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد، گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به طور کامل یک تاریخ پنجاه و چند ساله را برای مخاطب به نمایش می‌گذارد و از نظر محتوا، طراحی و تنوع، کامل است.وی افزود: خوشبختانه با حضور آقای دکتر جعفری مدیر عامل جدید موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که چهره نام آشنای حوزه رسانه است، زمینه کار رسانه‌ای و انعکاس عمومی موزه فراهم شده چرا که به نظر می‌رسد از این حیث موزه مغفول بوده و مردم کمتر از منظر رسانه‌ای با این مجموعه آشنا شده‌اند.
مدیر شبکه پنج سیما بیان داشت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به عنوان یک مجموعه فرهنگی تفریحی می‌تواند محلی برای تجمع و بازدید عموم مردم به ویژه نسل چهارم و پنجم انقلاب باشد تا به طور کامل با فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و اندیشه‌های انقلاب اسلامی آشنا شوند .

حذف‌اسپیسی‌ازفیلم‌ریدلی‌اسکات
ریدلی اسکات قصد دارد در فیلم جدیدش که تنها چند هفته دیگر قرار است اکران شود،‌ طی پروسه‌ای سخت و پیچیده صحنه‌های مربوط به کوین اسپیسی را حذف و با حضور بازیگر دیگری جایگزین کند.
به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، در حرکتی خارق‌العاده و بسیار گران‌قیمت، ریدلی اسکات تنها چند هفته پیش از این که فیلم تریلر جدید «کل پول‌های دنیا» اکران شود، می‌خواهد به دلیل حواشی اخیر، کوین اسپیسی را از آن حذف و کریستوفرپلامر را جایگزینش کند.
این فیلم قرار بود فیلم اختتامیه فستیوال انستیتوی فیلم آمریکا باشد اما به اصرار اسکات از آن فستیوال هم بیرون کشیده شد. تاریخ اکران بیست‌ودوم ماه دسامبر برای این پروژه تعیین شده تا از طریق استودیوی ترای‌استار متعلق به کمپانی سونی روی پرده برود. با وجود تمام فیلمبرداری‌های دوباره‌ای که باید انجام شود تا امروز تاریخ اکران این فیلم تغییر نکرده، اما منابع آگاه می‌گویند اگر یک نفر بتواند در چنین بازه‌ای فیلمبرداری دوباره انجام دهد و هنوز فیلم را برای تعطیلات کریسمس به سینماها برساند، آن یک نفر ریدلی اسکات است.
هنوز مشخص نیست اسکات دقیقاً چطور می‌خواهد جایگزینی اسپیسی و پلامر را در مراحل تهیه عملیاتی کند، اما بازگرداندن تمام بازیگران برای فیلمبرداری دوباره تمام صحنه‌ها و به پایان بردن فیلم در بازه زمانی باقی‌مانده کاری بسیار سخت خواهد بود. یک احتمال دیگر که به همان اندازه پیچیده است هم می‌تواند استفاده از جلوه‌های بصری باشد.

«حب‌الحسین»پرمخاطب‌شد
تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «حب الحسین؟ع؟» گفت: سعی کردیم با استفاده از شیوه‌های مختلف در این برنامه، از کارهای کلیشه‌ای پرهیز و ارتباط صمیمی مخاطب و مهمان را تقویت کنیم.
خانم فاطمه کریمی، تهیه‌کننده این برنامه با اشاره به تولید و پخش برنامه تلویزیونی «حب الحسین؟ع؟» در شبکه دو سیما به فارس گفت: این برنامه که از ابتدای محرم امسال روی آنتن رفته و طی این مدت توانسته است مخاطبان بسیاری به دست آورد چرا که خواسته است باحضور چهره‌های شاخص هنری، ورزشی، دینی و فرهنگی، طیف‌های گسترده‌ای از بینندگان تلویزیون را در جهت تقویت فرهنگ حسینی به سمت خود جلب کند و به ویژه برای نسل جوان تأثیر گذار باشد.