گزارش «صبح نو» از اکران و فروش فیلم‌های روی پرده در هفته‌ای که گذشت

فیلم کودک و نوجوان روی پله سوم

اکران «خانه دختر» به‌عنوان فیلم آزاد شده از لیست توقیفی‌ها، هفته گذشته، جزو رخدادهایی بود که علاوه‌بر سر‌وصدایی که به پا کرد، تکانی هم به جدول فروش داد و باعث شد تا این فیلم بعد از یکی از تازه‌واردهای صف اکران قرار بگیرد.

«زرد»
فیلم «زرد» به کارگردانی آقای مصطفی تقی‌زاده و تهیه‌کنندگی آقای کامران مجیدی، بعد از 2 هفته اکران فروشی بیش از 2 میلیارد داشت. این فیلم در هفته ای که گذشت حدود 1میلیارد تومان فروخت.این فیلم در‌حال‌حاضر 103سالن را در اختیار دارد و در آن بازیگرانی چون خانم‌ها و آقایان بهرام رادان، ساره بیات، شهرام حقیقت‌دوست، بهاره کیان‌افشار و مهرداد صدیقیان، امیرعلی نبویان، آناهیتا درگاهی، علیرضا استادی، متین ستوده، مرتضی تقی‌زاده، علی صالحی، شهروز دل‌افکار، رومینا رفیعا، رضا شمس‌الدین، فرهاد مهدوی، حسین نائینی و حسین مهری حضور دارند.در خلاصه داستان این فیلم نوشته شده است آدم‌های عجیبی هستیم... امروزمون با فردا خیلی فرق می‌کنه!

«خانه دختر»
این فیلم به کارگردانی آقای شهرام شاه‌حسینی و تهیه‌کنندگی آقای محمد شایسته، بعد از 3سال توقیف در هفته گذشته با فروشی حدود 602میلیون تومان در جایگاه دوم جدول قرار گرفت. خانم‌ها و آقایان حامد بهداد، باران کوثری، پگاه آهنگرانی، رعنا آزادی ور، بابک کریمی، بهناز جعفری،محمدرضا هدایتی، نسیم ادبی، امیر علی نبویان، پردیس احمدیه، نادر فلاح، مانی‌شاه‌حسنی و رؤیا تیموریان از بازیگران این درام اجتماعی هستند. داستان آن درباره مردی به نام مرتضی است که قصد دارد خانه کوچک‌شان را زیر قیمت بفروشد تا زودتر از محله و نگاه سنگین مردمانش فرار کند... . حال اینکه این نگاه‌های سنگین به چه علت در قصه وجود دارد، ماجرایی است که کار را شکل داده است.

«قهرمانان کوچک»
 فیلم قهرمانان کوچک به کارگردانی آقای حسین قناعت و تهیه‌کنندگی خانم بیتا منصوری، از فیلم‌هایی است که بعد از مدتی در حوزه کودک و نوجوان به روی پرده سینما رفته و در هفته ای که گذشت با فروشی حدود 322 میلیون تومان در رده سوم جدول فروش قرار گرفت.این فیلم با بازی خانم‌ها و آقایان برزو ارجمند، بیژن بنفشه خواه، بهنوش بختیاری، آناهیتا همتی، ارژنگ امیرفضلی، نادر سلیمانی، شهرام قائدی، عباس محبوب، یوسف کرمی (قهرمان المپیک در نقش خودش)، افشین سنگ چاپ، ابراهیم شفیعی، فرهاد بشارتی، مینا سلیمانی، مرتضی رستمی، فرزاد حاتمیان و بازیگران خردسال این فیلم سینمایی یاس نوروزی، پارسیا شکوری فر، عرفان برزین، کامیار محمدی، امیرکیان عبدی و ایمان امیری، در 2 هفته‌ای که از اکرانش می‌گذرد، حدود 512 میلیون تومان فروش داشت.

«ایتالیا ایتالیا»
این فیلم به کارگردانی آقای کاوه صباغ زاده، با گذشت 2 هفته از اکرانش حدود 637 میلیون تومان فروش داشت.همچنین در هفته گذشته نیز، ایتالیا ایتالیا بیش از 300 میلیون تومان فروخت.خانم‌ها و آقایان حامد کمیلی، سارا بهرامی، فرید سجادی حسینی، رضا سخایی، همایون ارشادی، جهانگیر میرشکاری، ناصر سجادی حسینی، دانش اقباشاوی، فائزه علوی، آنامهر اخلاقی، آرش مرشد و‌... از جمله برخی از بازیگران این فیلم‌اند. ایتالیا ایتالیا در‌حال‌حاضر 122 سالن را در اختیار دارد.

«ملی و راه‌های نرفته‌اش»
فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» به کارگردانی خانم تهمینه میلانی که با گذشت 5هفته از اکرانش فروشی بیش از 1میلیارد و 200میلیون تومان داشت، در 7روز گذشته حدود 246میلیون تومان فروخت.خانم‌ها و آقایان میلاد کی‌مرام، ماهور الوند، السا فیروزآذر، جمشید هاشم‌پور، افسراسدی، جمشید جهانزاده، فرزانه نشاط‌خواه، ستاره اسکندری، فلور نظری و بابک قادری از جمله بازیگران این فیلم هستند.

«نگار»
فیلم نگار آقای رامبد جوان در هفته گذشته حدود 240 میلیون تومان فروش داشت.2میلیارد و 450 میلیون  تومان رقمی است که به فروش کل این فیلم در 6  هفته اختصاص دارد.خانم‌ها و آقایان نگار جواهریان، محمدرضا فروتن، مانی حقیقی، آتیلا پسیانی، فریبا کامران، علیرضا شجاع نوری، افسانه بایگان، اشکان خطیبی، علیرضا آقاخانی، محمود کریمی، ایلیا کیوان،  شایان کامروز و عیسی حسینی از بازیگران این فیلم جنایی-معمایی هستند.

«من و شارمین»
فیلم «من و شارمین» به کارگردانی آقای بیژن شیرمرز، در این هفته بیش از 96 میلیون تومان فروش داشت. این فیلم با بازی بازیگرانی چون خانم‌ها و آقایان ویشکا آسایش، پژمان بازغی، سحر قریشی، نیما شاهرخ‌شاهی، رامین ناصر نصیر، محمود جعفری،‌ آتش‌ تقی‌پور، زهره حمیدی،‌ پورانداخت مهیمن، فریبا نادری، نیلوفر پارسا و گوهر خیراندیش و مجید صالحی و ... حدود 1 میلیارد و 100 میلیون تومان در 6 هفته فروخت.
        
«اکسیدان»
95 میلیون تومان، فروشی است که به فیلم اکسیدان به کارگردانی آقای حامد محمدی، در هفته ای که گذشت اختصاص دارد.این فیلم با گذشت 17 هفته از اکرانش، فروشی بیش از 10 میلیارد و 00‌6 میلیون تومان داشت و در‌حال‌حاضر در 27 سالن همچنان به نمایش درمی آید.خانم‌ها و آقایان جواد عزتی، امیر جعفری، شبنم مقدمی، شقایق دهقانی، رضا بهبودی، لیندا کیانی و علی استادی از بازیگران این فیلم‌اند.

«مالاریا»
فیلم مالاریا که جوایزی را از جشنواره‌های مختلف کسب کرده بود، نیز در هفته گذشته بیش از 61 میلیون تومان فروخت. این فیلم به کارگردانی پرویز شهبازی، در حال حاضر حدود 38 سالن را در اختیار دارد و با گذشت 2 هفته از اکرانش بیش از 136 میلیون و 500 میلیون تومان فروش داشته است.آقایان و خانم ها ساعد سهیلی، ساغر قناعت، فراهانی و آزاده نامداری بازیگران این سینمایی‌اند.

«حقه‌باز دم‌دراز»
این عنوان فیلم دیگری در ژانر کودک است که در قالب یک کار موزیکال به کارگردانی آقای علیرضا محمودزاده در هفته گذشته اکران شد.این فیلم تاکنون فروشی حدود 43میلیون تومان داشته است.آقایان و خانم‌ها سحر ولدبیگی، احمدرضا اسعدی، مریم شاه ولی، محمد مایلی، مجید مختارپور، ترنم کرمانیان و پارسیا شکوری از بازیگران حاضر در این کارند.

«تابستان داغ»
یازدهمین جایگاه جدول فروش هفته ای که گذشت به فیلم «تابستان داغ» به کارگردانی آقای ابراهیم ایرج‌زاد با فروشی حدود 30میلیون تومان تعلق داشت.1میلیارد و 280میلیون تومان، فروشی است که این فیلم در 6 هفته بعد از اکرانش داشته است.خانم‌ها و آقایان پری‌ناز ایزدیار، علی مصفا، مینا ساداتی، یسنا میر طهماسب و صابر ابر، بازیگران خردسال؛ مانیا علیجانی، پرهام محمدی از بازیگران این فیلم هستند.

«رگ خواب»
ملودرام «رگ خواب» به کارگردانی آقای حمید نعمت‌اله، هفته گذشته فروشی حدود 24 میلیون تومان داشت.این فیلم بعد از گذشت 17 هفته از اکرانش بیش از  4میلیارد و 00‌9میلیون تومان فروخته است.برخی از بازیگران این سینمایی عبارتند از خانم‌ها و آقایان؛ لیلا حاتمی، كورش تهامی، الهام كردا، لیلا موسوی و ...


 فیلم‌های نهنگ عنبر2،«ساعت 5 عصر» ، سارا و آیدا، 21 روز بعد و... نیز در ادامه جدول فروش هفته گذشته قرار دارند.