خبر

واکنش گرافیک شهری به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع
بیلبوردهای سطح شهر در واکنش به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع  طرحی از  بازسازی قبرستان بقیع را به نمایش می‌گذارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، گروه طراحی «سه در چهار» آگهی نمای «ضریح و گنبدتان را دوباره می‌سازیم‌» را منتشر کرد. این آگهی نما با کارگردانی هنری صادق
لطفی زاده قرار است با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران روز ۱۲ تیر ماه مصادف با ۸ شوال به نمایش گذاشته شود. ۸ شوال مصادف با سالروز تخریب قبور ائمه بقیع است. تا آن زمان روی مزارهای پیشوایان و سایر بزرگان اسلام که در مدینه مدفون بودند گنبدها و بناهایی قرار داشت. پیشوایان بقیع در بقعه بزرگی که به طور هشت ضلعی ساخته شده بود و اندرون و گنبد آن سفیدکاری شده بود، مدفون بودند. پس از تسلط وهابیان بر مدینه آنها آرامگاه‌هایی را که روی قبور قرار داشت از بین بردند. علاقه‌مندان می‌توانند فایل‌های مربوط به این آثار را از طریق کانال
 design_studio_۳x۴@ در تلگرام دریافت کنند.

برپایی کارگاه مبانی داستان‌نویسی
کارگاه مبانی داستان‌نویسی خانم ناهید طباطبایی، نویسنده «جامه‌دران» و «چهل‌سالگی» در خانه بین‌الملل بامداد برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، ناهید طباطبایی در توضیح این کارگاه نوشته است: «داستان‌نویسی از همان روزهایی که انسان نخستین از شکار برمی‌گشت و می‌خواست از موفقیت خود سخن بگوید و از همان شب‌هایی که مادران خسته از کار کودکان خود را به خواب می‌سپردند‌، پدید آمد. در طول زمان داستان کم‌کم به هنری تبدیل شد که بیشترین مخاطب را داشت. انسان بدون هنر نمی‌تواند این زندگی را تحمل کند و داستان نزدیک‌ترین هنرها به انسان است. داستان نه تنها بخش بزرگی از ادبیات را دربر می‌گیرد، بلکه بنیان بسیاری دیگر از هنرها را نیز تشکیل می‌دهد.
 تئاتر، سینما، بخش بزرگی از موسیقی و‌... مدیون داستان هستند. افراد بسیاری فکر می‌کنند که می‌توانند داستان بنویسند و عده‌ای دیگر می‌اندیشند که هرگز از پس این کار برنخواهند آمد. برای نوشتن داستان باید ذهن را تربیت کرد و در کنار آن تکنیک‌های این هنر را آموخت‌. بعد از آن است که هنرجو می‌تواند راه و روش و سبک خود را بنا کند. در کلاس داستان‌نویسی، با تکیه به داستان‌های شاهکار جهان و انجام تمرین‌های خلاق در جهت پرورش ذهن و یافتن تکنیک‌ها قدم برخواهیم داشت و سعی می‌کنیم در انتهای ترم هر هنرجو اقلاً یک داستان کامل نوشته باشد.»خانه بین‌الملل بامداد با مدیریت خانم پریسا بخت‌آور در میدان تجریش، خیابان فناخسرو واقع شده است و علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه می‌توانند با تلفن‌های 02122703960 و 02122716551 و 02122716605 تماس بگیرند.

آغاز ثبت‌نام کتاب‌فروشی‌ها در «تابستانه کتاب»
ثبت‌نام کتاب‌فروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب» در سراسر کشور آغاز شد.
به گزارش «صبح نو» کتاب‌فروشان می‌توانند تا ۳۰ تیرماه با مراجعه به سایت خانه کتاب به نشانی ketab.ir در طرح «تابستانه کتاب» ثبت نام کنند.
در این طرح سقف تخفیف برای هر کتاب‌فروشی حداقل ۲۰ میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر ۱ میلیون ریال است. خریدار می‌تواند در چند نوبت و از چند کتاب‌فروشی، کتاب‌های عمومی را با ۲۰ درصد تخفیف و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ۲۵ درصد تخفیف از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح «تابستانه کتاب» خریداری کند. سقف یارانه در این طرح براساس معیارهایی چون موقعیت جغرافیایی، متراژ کتاب‌فروشی، تعداد کتاب و میزان فروش در طرح‌های قبل، تغییر خواهد کرد. کتاب‌فروشی‌های شرکت‌کننده در طرح باید دارای پروانه کسب با تاریخ معتبر باشند. در صورت تازه‌تأسیس بودن کتاب‌فروشی حداکثر تا یک سال کتاب‌فروش می‌تواند با نامه تأیید از اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان مبنی بر در شرف دریافت پروانه، نسبت به ثبت نام اقدام کند. همچنین نظر به مکانیزه بودن طرح، کتاب‌فروشی‌ها باید به رایانه مجهز بوده و دسترسی کامل به اینترنت داشته باشند. کتاب‌های فروخته‌شده باید آنلاین و همزمان با فروش در سایت (ketab.ir) ثبت شوند. نصب پوستر طرح، در ورودی و محل قابل رویت فضای کتاب‌فروشی تا پایان طرح مذکور الزامی است.

تمدید عضویت هیات امنای موسسه خراسان
 برای یک دوره دیگر
با نظر رهبر معظم انقلاب، عضویت اعضای هیات امنای موسسه فرهنگی هنری خراسان برای یک دوره دیگر تمدید شده است.
موسسه فرهنگی هنری خراسان، صاحب امتیاز روزنامه خراسان و رسانه‌های فضای مجازی  «آخرین خبر» است که اعضای هیات امنای آن در دوره‌های 5ساله توسط رهبرانقلاب تعیین می‌شوند. اعضای هیات امنا شامل آقایان سیدعباس صالحی، امیرخوراکیان، سید محمود مرویان، سید محسن بنی هاشمی و محمدسعید احدیان است.  موسسه خراسان از سال 1380 تأسیس و صاحب امتیاز روزنامه خراسان و اکنون وارد چهارمین دوره خود شده است. تنها فردی که از اولین دوره تاکنون عضو هیات امنای موسسه خراسان بوده است، محمدسعید احدیان است که مدیر مسوول فعلی روزنامه خراسان نیز است.