خبر

هلاکت 15 تروریست در شمال سینا
ارتش مصر اعلام کرد که بامداد دیروز شنبه در عملیاتی هوایی، پایگاه تروریست‌ها در شمال سینا را هدف قرار داده است.
«محمد سمیر» سخنگوی ارتش مصر با انتشار بیانیه نیروهای مسلح این کشور در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که در این عملیات، پایگاه‌ها و تجهیزات نظامی تروریست‌ها منهدم شده و دست کم 15 تروریست کشته شدند.
این عملیات در پاسخ به حمله به نظامیان مصری در شمال سینا صورت گرفته است، در حمله روز جمعه به شماری از نظامیان مصری، دست کم 12 سرباز مصری کشته و 7 تن دیگر زخمی شدند.
گروهک تروریستی داعش مسوولیت حمله به نظامیان مصری را برعهده گرفته است.
4۱ کشته و ۵۰ زخمی در انفجار بغداد
انفجار تروریستی در منطقه الشعب در شمال پایتخت عراق حداقل 41 کشته و ۵۰ زخمی بر جا گذاشته است.
یک عامل انتحاری ظهر دیروز شنبه خود را در منطقه الشعب در شمال بغداد منفجر کرد که این حادثه تا کنون به گفته منابع عراقی 41 کشته و 50 زخمی در پی داشته است.
این انفجار در یک مراسم عزاداری در نزدیکی بازار معروف «شلال» که یکی از پنج بازار بزرگ بغداد محسوب می‌شود اتفاق افتاده، مکانی که پیش از این شاهد انفجارهای تروریستی متعددی بوده است.
گروه تروریستی تکفیری داعش مسوولیت این انفجار را بر عهده گرفته است. وزارت خارجه کشورمان این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرد.
حضور 500 تفنگدار آمریکایی در عملیات موصل
در حالی که رسانه‌های مختلف عراقی و آمریکایی از نزدیکی موعد آغاز عملیات برای آزادسازی موصل از اشغال داعش خبر می‌دهند، سخنگوی لشکر اول پیاده نظام ارتش آمریکا اعلام کرده کشورش500 نظامی جدید به عراق می‌فرستد.
   به نوشته فارس به نقل از اسپوتنیک، ژنرال «جوزف مارتین» گفت: «در حالی که فرماندهان، سربازان و نیروهای پلیس  برای عملیات علیه داعش در مناطق همجوار رودخانه‌های دجله و فرات برنامه دارند و درصدد عملیات هستند، ما به آن‌ها آموزش داده و کمک خواهیم کرد».
این خبر در حالی منتشر شده که از چندی قبل رسانه‌های آمریکایی و عراقی و برخی از مقامات این کشورها از نزدیک بودن عملیات برای آزادسازی موصل از اشغال داعش خبر داده‌اند.
گفته می‌شود که حدود 9 هزار تن از نیروهای اهل تسنن عراق نیز در این عملیات شرکت می‌کنند.
3 کشته و ده‌ها زخمی طی تیراندازی در لس‌آنجلس
نیروهای پلیس آمریکا از تیراندازی در لس آنجلس و کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر در این حادثه خبر دادند.
پلیس آمریکا اعلام کرد:حدود 10 نفر در تیراندازی بامداد دیروز شنبه، در منطقه «کرینشاو» لس آنجلس زخمی شدند.
بنا بر گزارش شبکه «سیان ان» نیروهای پلیس در حال بررسی این حادثه و شناسایی ضارب هستند. هنوز انگیزه اصلی این تیراندازی مشخص نیست.
خبرگزاری رویترز اعلام کرده که 3 نفر از زخمی شدگان این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.
بنا بر این گزارش، این حادثه تیراندازی در یک میهمانی در لس‌آنجلس رخ داده است. هنوز حال چند نفر از زخمیان بسیار وخیم است.
سخنگوی پلیس لس‌آنجلس اعلام کرد: «این میهمانی در حال برگزاری بوده که ناگهان فردی مسلح وارد محوطه شده و شروع به تیراندازی به سمت حاضران می‌کند».