خبر

خردمندان در حوزه هنری
 فیلم سینمایی «بیست و یک روز بعد» نخستین ساخته بلند سینمایی آقای سید محمدرضا خردمندان به تهیه‌کنندگی باشگاه فیلم سوره حوزه هنری با کسب پروانه ساخت، جلوی دوربین می‌رود.
به گزارش مهر، «بیست و یک روز بعد» ملودرامی اجتماعی به نویسندگی مشترک آقای سید محمدرضا خردمندان و آقای احسان ثقفی است و داستان نوجوانی است که در راه تحقق آرزوی ناکام پدرش با چالش بسیاری روبه‌رو می‌شود.
آقای سیدمحمدرضا خردمندان، فیلمساز کوتاه و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی دانشگاه صداوسیماست که نویسندگی و کارگردانی چند فیلم داستانی را در کارنامه خود دارد. وی در طول یک دهه فیلمسازی و کارهنری بیش از ۳۰ عنوان جایزه ملی را در چهار حوزه «داستان نویسی»، «کارگردانی مستند»، «کارگردانی داستانی» و «کارگردانی انیمیشن» از جشنواره‌های فیلم کوتاه تهران، شهر، ۱۰۰، رویش و رشد کسب کرده است.

«یک روز به‌خصوص» پروانه نمایش گرفت
شورای پروانه نمایش مجوز نمایش فیلم « یک روز به‌خصوص» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی آقای همایون اسعدیان با موضوع اهدای عضو در ژانر اجتماعی را صادر کرد.
به گزارش سینما پرس، در خلاصه داستان «یک روز به‌خصوص» که فیلمی در ژانر اجتماعی است، آمده: حامد باید برای عمل قلب خواهرش دست به یک انتخاب بزند، انتخابی که در آینده مسیرهای متفاوتی را پیش روی او قرار داده است.
در این فیلم آقای مصطفی زمانی، آقای فرهاد اصلانی، خانم پریناز ایزد یار، آقای محسن کیایی و خانم شیرین آقا کاشی حضور دارند.
آخرین یادگار سلحشور به‌زودی در تلویزیون
آقای آرش زینال خیری، مدیر تولید مجموعه تلویزیونی «قصه‌های تبیان» گفت: «این مجموعه اپیزودیک که بر اساس داستان‌های واقعی وموضوعات قرآنی ساخته شده تمامی مراحل فنی را به پایان رسانده و برای پخش تلویزیونی آماده است.
به گزارش مهر، وی اظهار داشت: «این مجموعه در مؤسسه فرهنگی هنری تبیان تولید شده است و فیلمنامه آن با محوریت موضوعات قرآنی به نگارش درآمده و همه داستان‌ها و روایاتش بر اساس اتفاقات و داستان‌های واقعی جلوی دوربین رفته است».
مجموعه تلویزیونی «قصه‌های تبیان» در ۴۵ اپیزود توسط کارگردانان جوان به تهیه‌کنندگی زنده یاد آقای فرج‌الله سلحشور و مشاور کارگردانی آقای جمال شورجه و مشاور فیلمنامه آقای منصور ابراهیمی جلوی دوربین رفت.
بودجه چهارمیلیاردتومانی برای «عاشقانه»
 آقای مهدی گلستانه؛ تهیه‌کننده سریال «عاشقانه» در ارتباط با بیانیه انجمن تهیه‌کنندگان درباره ارقام نجومی که به بازیگران توسط این آثار پرداخت می‌شود به صبا، گفت: براساس سیاست‌های خاصی و زیرمجموعه خاصی که از فرمول بیزینسی در شبکه نمایش خانگی بهره می‌برد سازندگان آثار نمایشی در شبکه نمایش خانگی اقدام به تهیه و تولید آثار می‌کنیم که بحث هزینه‌ها و دستمزدها با این تفاسیر ارائه می‌شود.
وی با اعلام این‌که باید در زمینه مستند صحبت کرد، خاطرنشان ساخت: سریال «عاشقانه» با بودجه چهارمیلیارد تومان ساخته شده است که برآورد هزینه آن از سریال‌های الف ویژه صداوسیما که به‌مناسبت ماه مبارک رمضان تهیه می‌شود 40درصد بیشتر است.
وی درباره لغو مجوز تهیه‌کنندگی آقای محمد امامی، گفت: نمی‌دانم چطور دوماه قبل مجوز ساخت فصل دوم سریال «شهرزاد» به وی اعطا شده بود درحالی‌که پنج ماه قبل، امامی از دریافت پروانه ساخت و تهیه‌کنندگی محروم شده بود. وی درباره دیگر فعالیت‌های خود گفت: در حال حاضر نگارش سناریوی «حرف‌های درگوشی» را آقای حسین نمازی به پایان رسانده است و اگر شرایط مهیا شود بعد از پایان فیلمبرداری سریال «عاشقانه» پیش‌تولید ساخت این اثر را آغاز می‌کنیم.