رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله صانعی را تسلیت گفتند


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله یوسف صانعی را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن الرحیم 
درگذشت مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج شیخ یوسف صانعی رضوان‌الله‌علیه را به فرزندان و خاندان مکرّم و به برادر معززّ و محترم ایشان و نیز به شاگردان و علاقه‌مندان و دوستان آن عالم بزرگوار تسلیت عرض می‌کنم.
آن مرحوم از شاگردان پر تلاش درس‌های فقه و اصول و از نزدیکان حضرت امام خمینی اعلی‌الله‌مقامه بودند و پس‌از پیروزی انقلاب در مسوولیت‌های مهمّ قضایی و غیره به خدمت اشتغال داشتند و امید است این همه مقبول درگاه احدیّت و موجب اعتلای مقامات اخروی ایشان باشد. رحمت و مغفرت حضرت حق را برای آن مرحوم مسألت می‌کنم. 
سیّدعلی خامنه‌ای 
۲۲ شهریور ۱۳۹۹
آیت‌الله شیخ یوسف‌صانعی، شامگاه پنج‌شنبه، در اثر زمین خوردگی مبتلا به شکستگی لگن و استخوان دست شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل و در بیمارستان نکویی قم بستری شد. قرار بود آیت‌الله صانعی روز گذشته  تحت عمل جراحی قرار بگیرد که متاسفانه هنگام اذان صبح دار فانی را وداع گفت:
طبق اطلاعیه دفتر آیت‌الله یوسف صانعی این مرجع  بیماری سیروز کبدی و بیماری کلیه داشته و برای تامین فاکتورهای مورد نیاز کبد و کلیه، آیت‌الله صانعی دیالیز شده، اما در زمان دیالیز فوت کردند. دفتر این مرجع تقلید اعلام کرده برای درگذشت مرحوم آیت‌الله صانعی مراسمی برگزار نخواهد کرد.