خبر

حجت‌الاسلام انصاریان بر اثر کرونا بستری شد
حجت‌الاسلام حسین انصاریان سخنران مذهبی و مفسر قرآن کریم به‌دلیل ابتلاء به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شد.
به گزارش  فارس، حجت‌الاسلام حسین انصاریان سخنران مذهبی و مفسر قرآن کریم بر اثر کرونا بستری شد.براساس اعلام دفتر این استاد اخلاق، حجت‌الاسلام انصاریان بعد از ضعف شدید و بررسی پزشکان، تست کرونایش مثبت اعلام شد و با تشخیص کادر درمان در بیمارستان بستری شد.حجت‌الاسلام حسین انصاریان بنا بود در دهه دوم محرم در شهرستان خوی منبر برود که طی روزهای نخست به‌دلیل علائم مشابه سرماخوردگی و ضعف شدید از ادامه سخنرانی در این مجلس بازماند و به تهران بازگشت و در منزل خود بستری شد. جمعه شب گذشته ۱۴‌شهریورماه، خبر ابتلای کرونا این استاد اخلاق مطرح شد که از سوی مسوولان موسسه دارالعرفان وابسته به ایشان تکذیب شد اما در نهایت پس از یک هفته، تست کرونا حجت‌الاسلام انصاریان مثبت شد.

جشنواره «هنر زنده است» برگزار می‌شود 
جشنواره سراسری «هنر زنده است» در چهار بخش فیلم، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت باهدف حمایت و معرفی نسل جوان و جدید هنرمندان، به شکل رقابتی در شبکه‌های اینترنتی اجرا می‌شود. 
جشنواره «هنر زنده است» با ایجاد بستری مناسب برای رشد و بالندگی هنرمندان جوان و علاقه‌مند  در شرایط امروز جامعه هنری سعی بر آن دارد تا غبار دلسردی و افسردگی را از چهره هنرمندان جوان پاک کند. این جشنواره جامع هنری امکانی را فراهم می‌کند تا هنرمندان علاقه‌مند در عرصه‌های مختلف هنری چون؛ نمایشگران، خوانندگان، نوازندگان، فیلمسازان و هنرمندانی که زبان بیان‌شان متکی به موبایل و ابزار نوظهور است، بتوانند در آن شرکت کرده ، به رقابت پرداخته و معرفی شوند. جشنواره  در اولین دوره برگزاری خود در چهار بخش سینما، تئاتر، موسیقی و دیجیتال آرت با محوریت معرفی استعدادهای ناشناخته در سراسر کشور به شکل رقابتی از طریق شبکه‌های ارتباطی  اینترنتی برگزار می‌شود. هیات مؤسس این جشنواره متشکل از بهروزغریب‌پور، محمدمهدی عسگرپور و مازیار رضاخانی است. نخستین دوره جشنواره «هنر زنده است» به شکل رقابتی با مشارکت موسسه فرهنگی هنری «مربع یازده»، حمایت مادی بخش خصوصی و حمایت معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 30‌بهمن‌ماه لغایت 10‌اسفندماه 
سال جاری برگزار می‌شود.

جلد دهم «زمانه‌ات را بشناس» منتشر شد
 در مجموعه «زمانه‌ات را بشناس» با وقایع مهم داخلی وبین‌المللی و تحلیل صحیح این وقایع از نگاه رهبرمعظم انقلاب اسلامی آشنا می‌شویم به‌گونه‌ای که تشخیص سره از ناسره و حق از باطل ممکن می‌گردد. در این مجموعه نسبت به اشخاص و وقایعی که رهبری به آن‌ها اشاره گذرا داشته‌اند، به صورت پاورقی، توضیحات لازم داده شده و تصاویر مناسب نیز انتخاب و مجموعه را گویا و جذاب کرده است. این مجموعه ابتدا به مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی ارائه و پس از اخذ تأییدیه آنان جهت اخذ مجوز انتشار به معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده است.   جلد دهم این مجموعه در 192‌صفحه در قطع وزیری با قیمت 20‌هزار تومان توسط مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت که گردآورنده و تدوین‌کننده آن نیز هست، منتشر شده است. جهت دریافت این کتاب 
با تلفن‌های‌66411151 - 09352300564 تماس حاصل نمایید.

کتاب «فرهنگ و فاجعه » به چاپ سوم رسید
کتاب «فرهنگ و فاجعه؛ جستارهای انسان‌شناختی درباره مصیبت‌های جمعی در ایران» اثر نعمت‌الله فاضلی در کمتر از سه ماه به چاپ سوم رسید.
به گزارش  مهر، کتاب «فرهنگ و فاجعه؛ جستارهای انسان‌شناختی درباره مصیبت‌های جمعی در ایران» نوشته نعمت‌الله فاضلی، انسان شناس عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که تیرماه امسال توسط انتشارات فرهامه و همکاری انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شده بود، در کمتر از سه ماه به چاپ سوم رسید.این‌کتاب مجموعه‌ای از گفتارها و پژوهش‌های جامعه‌شناسانه و انسان‌شناسانه نعمت‌الله فاضلی است که به‌صورت تحلیلی‌تفسیری نوشته شده‌اند و به مهم‌ترین مصیبت‌ها و فجایع طبیعی در ایران اختصاص دارند. نویسنده در این‌کتاب، فجایع موردنظر را در زمینه‌های فرهنگی بررسی کرده است.کتاب «فرهنگ و فاجعه: جستارهایی انسان‌شناختی درباره مصیبت‌های جمعی در ایران» با همکاری انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در هر چاپ در ۵۰۰‌نسخه، ۲۵۰‌صفحه و با قیمت ۴۵هزار تومان منتشر شده است.