تحرکات خارجی نتانیاهو برای فروکش‌کردن اعتراضات داخلی بی‌تاثیر مانده است

آشوب در اسرائیل

هزاران صهیونیست در قدس و کشورهای دیگر جهان علیه نتانیاهو تظاهرات ‌کردند. در این اعتراضات صهیونیست‌ها خواستار برکناری نتانیاهو به علت ناتوانی در امور داخلی و همچنین پرونده‌‌‌‌های متعدد فساد او هستند. در حالی 
روز به روز بر دامنه تظاهرات اسرائیل افزوده می‌‌شود که کارشناسان صهیونیستی معتقدند اسرائیل در وضعیت آشوب اجتماعی قرار گرفته است.
 هزاران اسرائیلی روز گذشته در اعتراض به ناکارآمدی نتانیاهو و پرونده‌‌‌‌های متعدد فسادش خواستار برکناری وی از نخست‌وزیری شدند. این تظاهرات در قدس در میدان بالفور برگزار شد و هزاران نفر در آن مشارکت ‌کردند. معترضان با متوقف‌‌کردن قطارهای شهری با پلیس درگیر شدند.  در شهر قیساریه (شمال فلسطین اشغالی) نیز تظاهرات معترضان در برابر منزل نتانیاهو در این شهر برگزار شد. در این اعتراضات صهیونیست‌ها خواستار برکناری نتانیاهو به علت ناتوانی وی در امور داخلی همچنین پرونده‌‌‌‌های متعدد فساد وی هستند. طی هفته‌‌‌‌های اخیر ساکنان شهرهای مختلف فلسطین اشغالی از جمله تل‌آویو و قدس اشغالی با برگزاری تظاهرات چندباره، اعتراضات خود را به سیاست‌‌‌‌های مختلف نتانیاهو از جمله طرح اشغال 30درصدی کرانه باختری، افزایش اختیارات نیروهای امنیتی به بهانه مقابله با ویروس کرونا و همچنین پرونده‌‌‌‌های فساد وی نشان داده‌اند.
به گزارش شبکه 12 تلویزیون اسرائیل، یک مقام ارشد پلیس رژیم صهیونیستی در جلسات محرمانه و پشت درب‌‌‌‌های بسته اعتراف کرده است که «اسرائیل در وضعیت آشوب اجتماعی قرار دارد.» همزمان با تظاهرات ضدنتانیاهو که در شهرهای مختلف جهان برگزار شد، روز گذشته هم قدس اشغالی شاهد تظاهرات هزاران نفری در مقابل اقامتگاه نتانیاهو بود. به نوشته وبگاه تایمز اسرائیل، جمعیت تظاهرات روز گذشته، بیشتر از هر تظاهرات دیگری در قدس اشغالی توصیف شده و برخی معترضان از حزب نتانیاهو(لیکود) خواستار برکناری نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شده‌اند.
تظاهرات روز گذشته درحالی ادامه یافت که این اعتراضات وارد یازدهمین هفته خود می‌‌شود و معترضان با حمل تابلو نوشته‌هایی نتانیاهو را مجرم و فاسد معرفی ‌کرده و خواستار استعفای او از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شدند. این تظاهرات در حالی ادامه می‌‌یابد که در روزهای اخیر، رژیم صهیونیستی، امارات و آمریکا توافق صلح و عادی‌‌‌سازی روابط با یکدیگر را در کاخ سفید امضا ‌کردند. گویا به نظر می‌‌رسد تلاش‌‌‌‌های نتانیاهو در عرصه سیاست خارجی به ویژه در موضوع عادی‌سازی روابط با امارات، تاثیری بر جامعه صهیونیستی نداشته و آنها همچنان با وجود این خواهان برکناری نتانیاهو هستند.
 
  اعتراض ضدنتانیاهو در 18 شهر جهان
تظاهرات ضدنتانیاهو علاوه بر اراضی اشغالی در 18 شهر جهان برگزار شد و اعتراضات ضدفساد نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به جنبش بین‌المللی تبدیل شد و صهیونیست‌‌‌‌های ساکن آمریکا و دیگر کشورها به برگزاری تجمعات اعتراضی در همبستگی با تظاهرات چند هزار نفری در فلسطین اشغالی پرداختند و هم‌صدا با آنها خواستار استعفای نتانیاهو از نخست‌وزیر شدند.  پاریس، مادرید، واشنگتن، میامی، بوستون، شیکاگو، تورنتو و... از جمله شهرهایی بودند که گفته شده تظاهرات ضدنتانیاهو در آنها برگزار شده است.
 
  یورش صهیونیست‌ها به شمال کرانه باختری
درحالی‌که تظاهرات ضدنتانیاهو در اراضی اشغالی ادامه دارد، نیروهای اشغالگر ورودی‌‌‌‌های روستای حارس واقع در شمال کرانه باختری را بستند و مانع از ورود شهروندان فلسطینی به مناطقی که صهیونیست‌ها آنها را مصادره کرده‌اند، شدند. رژیم اشغالگر شهرک‌های صهیونیست‌نشین دیگری را در روستا احداث کرده است و نظامیان صهیونیست به معترضان حمله ‌کرده و این روستا را به محاصره خود در‌‌آورده‌اند.  نظامیان صهیونیست همچنین به منطقه کفرعقب در شمال شهر اشغالی قدس یورش بردند و با ساکنان این منطقه درگیر شدند. نظامیان اشغالگر همچنین شهرک کفرقدوم در شمال کرانه باختری را نیز محاصره و تلاش ‌کردند مانع از رسیدن فلسطینیان به زمین‌هایی شوند که مصادره کرده‌اند.