با هدف کاهش محرومیت در جنوب‌شرق کشور انجام می‌شود

فعالیت 76 مرکز جامع سلامت برکت در سیستان و بلوچستان

به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟، 76 مرکز جامع سلامت برکت مشغول خدمت‌رسانی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان هستند.
به گزارش «صبح‌نو»، آقای محمد مهجوری با اعلام این خبر گفت: با افتتاح 9 مرکز جامع سلامت برکت در هفته گذشته، تعداد مراکز جامعه سلامت بنیاد برکت در استان سیستان و بلوچستان به 76 مرکز رسید. وی در تشریح مراکز جامع سلامت افتتاح‌شده در استان سیستان و بلوچستان 
اظهار كرد: این 9 مرکز در شهرهای زهک، زابل، زاهدان، خاش و نیک‌شهر با اعتباری بالغ بر 135 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.
معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت تصریح کرد: بنیاد نسبت به ساخت 96 مرکز جامع سلامت در استان سیستان و بلوچستان متعهد است که از این تعداد، 76 مرکز افتتاح شده و 9 مرکز دیگر تا بهمن‌ امسال به بهره‌برداری می‌رسند. مهجوری درباره پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان توضیح داد: 485 پروژه شامل مدرسه، راه، پل، مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت، کتاب‌خانه، دارالقرآن، خانه عالم، حوزه علمیه و... را در استان سیستان و بلوچستان در دست اقدام داریم که 312 پروژه به بهره‌برداری رسیده است. وی افزود: اعتبار در نظر گرفته‌شده برای 485 پروژه عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در سیستان و بلوچستان یک‌هزار و 842 میلیارد ریال است.
مهجوری با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه مدرسه‌‌‌سازی در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بنیاد تا به امروز 99 مدرسه را در استان افتتاح کرده است و 19 مدرسه دیگر نیز مهر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند. به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد نسبت به ساخت 174 مدرسه در استان سیستان و بلوچستان متعهد بوده است. وی تاکید کرد: ورود بنیاد برکت به حوزه ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها، مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت با هدف توانمند‌‌سازی اقتصادی و اجتماعی، ارتقای شاخصه‌های سلامت و بهداشت و ارائه خدمات درمانی به مردم مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته است.
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(رحمه‌الله‌علیه) 9 هزار و 371 طرح در حوزه‌های توانمند‌‌سازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری
 9 هزار و 569 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.