خبر

امام حسین (ع) به‌دنبال اصلاح اندیشه جامعه اسلامی بود
مشاور فرهنگی تولیت مسجد جمکران گفت: امام حسین ؟ع؟ به‌دنبال اصلاح اندیشه جامعه بودند. بنابراین تا زمانی که در مسیر ایشان قدم برداریم قادر خواهیم بود باورها و اندیشه‌های خود را تغییر دهیم.
حجت‌الاسلام عباس ابراهیمی در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: ماه محرم متعلق به سید و سالار شهیدان است و این ماه فرصتی برای حضور در کلاس درس نهضت عاشورایی ابا عبدالله ؟ع؟ و یاران باوفای ایشان است. ماه محرم کلاس درس است که این کلاس درس پیام‌های فراوانی دارد که اصلاح عقیده، اندیشه و باور مهم‌ترین پیام این کلاس درس است. امام حسین ؟ع؟ تمام تلاش خود را به کار بردند تا اصلاح اندیشه شکل گیرد، بنابراین تا زمانی که در مسیر امام حسین ؟ع؟ و یاران‌شان حرکت کنیم می‌توانیم باورها و اندیشه‌های خود را تغییر دهیم.باور آن چیزی نیست که به زبان می‌آوریم بلکه امری است که در قلب و زبان وجود داشته باشد بنابراین عقیده با درون و قلب انسان پیوند می‌خورد. انسان‌ها بر‌اساس عقیده و اعتقاد خود زندگی می‌کنند و اگر عقیده ما به کلاس درس امام حسین ؟ع؟ پیوند بخورد موجب سعادت ما خواهد شد. زمانی که قنداق امام حسین ؟ع؟ را برای پیامبر ؟ص؟ آوردند ایشان دعایی که حضرت ابراهیم برای همسر و فرزندشان در کنار خانه کعبه زمزمه کرده‌اند را بیان کردند. پیامبر ؟ص؟ فرمودند که خدایا قلب‌های مردم را با حسین من مهربان کن. روز دوم که امام حسین ؟ع؟ وارد کربلا شدند تمام زمین‌های آن ناحیه را خریداری کردند و فرمودند که نمی‌خواهم در زمین‌های مردم بجنگم.

اجرای برنامه هیات دانش‌آموزی منتظران ظهور در فرهنگسرای قرآن
فرهنگسرای قرآن به مدت ۱۰‌شب میزبان هیات دانش‌آموزی منتظران ظهور است.
به گزارش  مهر، در حال و هوای فصل عاشقی هیات منتظران ظهور و هیات محبان‌الائمه ؟ع؟ به مدت ۱۰‌شب در فرهنگسرای قرآن اقامه عزا دارند.این مراسم با رعایت کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. از بدو ورود با دستگاه تب‌سنج و ضد عفونی کار آغاز می‌شود و با جانمایی فضا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در هیات مستقر می‌شوند.در این عزاداری‌ها قرائت قرآن قاریان ممتاز و سخنرانی و مداحی عاشقان حضرتش، بخش اصلی مراسم را تشکیل می‌دهد. شیخ علی نجار‌حیدری سخنران و مداحان نیز حاج سید‌حسین جلیلیان، کربلایی امیر بابک، کربلایی هادی رسولی و حاج محمد صفایی هستند. بهره‌گیری از پتانسیل کودکان و نوجوانان در اجرای برنامه و برگزاری مراسم از ویژگی‌های هیات منتظران ظهور است. علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء به نشانی خیابان قزوین نرسیده به میدان شمشیری نبش خیابان شهید کاظمی مراجعه کنند.

کتاب «تکامل، تصادف، و خدا: فهم نسبت میان تکامل و دین» منتشر شد
کتاب «تکامل، تصادف، و خدا: فهم نسبت میان تکامل و دین» تألیف برندن سوییتمن با ترجمه علی شهبازی به همت 
نشر کتاب طه منتشر شد.
 موضوع دین و تکامل، یکی از پرمناقشه ترین موضوعات در حوزه‌های فلسفه، دین و علم است. آفرینش باوران نظریه تکامل را ناسازگار با دین می‌دانند و آن را رد می‌کنند. از دیگر سوی، ملحدان و بسیاری از سکولارها به‌گونه‌ای اغراق‌آمیز و متعصبانه از نظریه تکامل به مثابه نوعی ایدئولوژی دفاع کرده، آن را برای توجیه خداناباوری خود به کار می‌برند.حامیان این ایدئولوژی معمولاً میان واقعیت‌های علمی و لوازم ضمنی آن واقعیت‌ها، که بسیار محل بحث و مناقشه است، تمایز قائل نمی‌شوند.نویسنده کتاب کتابِ «تکامل، تصادف، و خدا: فهم نسبت میان تکامل و دین» می‌کوشد با تحلیل مفهوم «تصادف»، 
طرز تفکر تازه‌ای درباره رابطه دین و تکامل به دست دهد. او ضمن پذیرشِ با قید و شرط نظریه تکامل، به بررسی و نقد این مدعای تکامل‌گرایان می‌پردازد که فرایند تکامل حاوی عناصر فراوانی از تصادف و اتفاق است. او نشان می‌دهد که تکامل اولاً نه تصادفی عمل می‌کند و نه حاوی عنصری از تصادف است، ثانیاً رو به سوی غایات و هدف‌هایی دارد.کتاب «تکامل، تصادف، و خدا: فهم نسبت میان تکامل و دین» تألیف برندن سوییتمن با ترجمه علی شهبازی به همت نشر کتاب طه در ۳۵۲‌صفحه به بهای ۷۰‌هزار تومان در تابستان سال جاری منتشر شد.